Bibaleze.si

imajo jih

Novice
17. 10. 2016 09.28

Revščina je tudi v Sloveniji resen problem

Generalni tajnik Slovenske karitas Imre Jerebic je ob današnjem mednarodnem dnevu boja proti revščini pozval k borbi proti vsem oblikam revščine in nepravičnosti. Predsednik Rdečega križa Slovenije Dušan Keber pa je opozoril, da je revščina tudi v Sloveniji resen problem. V svetu okoli 385 milijonov otrok živi v ekstremni revščini.

Ideje za prosti čas
17. 10. 2016 08.08

Kaj početi jeseni?

Vam je zmanjkalo idej, kaj početi z malčkom v teh hladnejših dneh, ki prihajajo? Jesenski čas je kot nalašč za branje knjige, hranjenje račk ali obisk kakšnega muzeja ali galerije.

Resnične zgodbe
14. 10. 2016 07.31

Še ne veste?! To je trenutno najboljša igrača!

Maria Magdalena Szmatula Černe je mamica deklice Kaline, ki je zaslužna za to, da se danes številni otroci ‘cartajo’ z Mimicami, junaki, ki prinašajo dobre vrednote. Mimice znajo prisluhniti vsem težavam, znajo potolažiti in hkrati razveseliti. Mimica postane otrokov najboljši prijatelj.

Malček
13. 10. 2016 07.21

Naučimo malčka reči 'oprosti'

Malčka moramo prej ali slej naučiti, da imamo čustva tudi drugi in da nas včasih lahko prizadene, kar reče ali stori. Tudi zanj je dobro, da se zna v takih primerih opravičiti.

Družina in odnosi
12. 10. 2016 08.58

Koliko otrok šteje idealna družina?

Skoraj devetina žensk je danes raje ženskega spola, kot da bi bila moškega, medtem ko je bila takšnega mnenja leta 1947 zgolj dobra polovica žensk - vsaj v Veliki Britaniji, kaže raziskava britanskega BBC. Iz raziskave izhaja tudi, da imajo ženske danes bolj pozitiven pogled na lasten zakon.

Novice
11. 10. 2016 06.30

Lahko računalniške igre res krepijo razvoj možganov?

Kljub temu, da je igranje računalniških iger ena izmed zelo priljubljenih dejavnosti otrok in mladostnikov, je o tej tematiki večinoma zaslediti predvsem opozorila glede negativnih učinkov. Vsakršno pretiravanje je vsekakor odsvetovano in zelo pomembno je, da je čas, preživet za računalnikom, omejen, vendar pa se je kljub temu izkazalo, da imajo računalniške igre tudi kar nekaj pozitivnih vplivov na duševno zdravje ter kognitivne in socialne veščine.

Novice
11. 10. 2016 08.08

TINA IN FANTJE: PRI NJIH BI SI CANKAR KAVO KUHAL SAM!

Saj poznate zgodbo o Cankarju in njegovi slavni izjavi: "Mati, kave bi!". Sprašujemo se, ali so Cankarjevi časi res mimo. Časi, ko je morala mama takoj ustreči vsaki zahtevi otrok in moža. Nismo edini. O tem in o izzivih, s katerimi se ukvarjajo družine, razmišlja tudi mlada petčlanska družina, Tina in fantje.

Nosečnost
10. 10. 2016 10.21

Depresija pri nosečnici

Za nosečnice je značilno, da jim razpoloženje niha iz minute v minuto. Če pa so večino časa žalostne, imajo motnjo spanja, so pretirano utrujene, ne zanima jih prav nič, ne morejo razmišljati … gre pravzaprav lahko tudi za depresijo. V takšnem primeru se je dobro čim prej posvetovati z izbranim zdravnikom.

Ideje za prosti čas
06. 10. 2016 13.13

Vesel dogodek za vrtčevske otroke in osnovnošolce prve triade

Prvi teden v oktobru beležimo kot teden otroka. Mestna zveza prijateljev mladine Ljubljana zato organizira številne dogodke, med drugim tudi brezplačen obisk kina.

Najstniki
03. 10. 2016 07.49

Bi se moral pouk začeti kasneje?

Najstniki težko vstanejo zgodaj zjutraj, kar pa ni super, če imajo preduro, ki se začne še pred osmo uro. Preberite si, zakaj jih moramo dobesedno zvleči iz postelje, zvečer pa nikakor ne morejo zaspati pred 22. uro.

Resnične zgodbe
28. 09. 2016 07.41

To je primer, ki bo šel v zgodovino!

Na svetu se je rodil prvi otrok, ki je bil spočet z novo tehniko oploditve z genskim materialom treh staršev. Pet mesecev stari deček ima DNK svoje matere in očeta ter majhen delež genetske kode darovalke.

Novice
28. 09. 2016 08.24

NAD DEMENCO Z ZGODNJIM UČENJEM

Znanstvene raziskave kažejo, da učenje tujega jezika pri otrocih pripomore k izboljšanju njegovih možganskih sposobnosti. Zadnje študije v povezavi z Alzheimerjevo boleznijo in demenco dodatno poudarjajo, da gojenje dvojezičnosti skozi vse življenje upočasni razvoj teh bolezni v starosti. Tako lahko s pravilnimi pristopi in učenjem v zgodnjem otroštvu našim malčkom pomagamo preprečiti razvoj teh bolezni v zrelih letih.

Novice
27. 09. 2016 09.02

Do četrtka imate čas!

Če želijo študenti med drugim koristiti ugodnejši prevoz, jesti na študentske bone in delati preko študentske napotnice že s prvim dnem novega študijskega leta, je dobro, da si vse potrebno uredijo že v septembru. Da bo študentom prvih letnikov prehod v študijsko leto lažji, je pomembno tudi, da ne zamudijo prvega predavanja.

Novice
27. 09. 2016 08.23

Mediji pišejo o kolenu princese Charlotte

Britanski princ William in njegova žena Kate Middleton sta skupaj z otrokoma obiskala Kanado. Mnogi so buljili v princeso Charlotte, natančneje v njeno koleno.

Malček
27. 09. 2016 08.18

Primerna vzmetnica za otroka

Ko je otrok dovolj velik in dovolj star, da spi v svoji postelji je eden od pomembnih nakupov tudi pravilna izbira vzmetnice. Na voljo jih je več vrst in iz različnih materialov.

Novice
27. 09. 2016 06.28

STRAST BIVANJA - poslovite se od alergij in draženja kože!

Sodeč po raziskavah strokovnjakov so alergije v zadnjih desetletjih v velikem porastu, kar je med drugim mogoče pripisati tudi spremembi kakovosti prehrane, onesnaženosti, stresnem tempu življenja in nekaterim drugim spremljajočim dejavnikom.

Novice
23. 09. 2016 06.30

Nove tehnologije pri otrocih – da ali ne?

Starši se pogosto sprašujemo, kako obvarovati naše malčke, da so čim manj izpostavljeni računalnikom, telefonom in podobnim tehnološko naprednim pripomočkom. Mnogi pa se zavedajo, da je nemogoče malčkom prepovedati ali celo prikriti novo tehnologijo, zato jo uporabljajo v prid njihovega učenja in napredka.

Nazaj v šolo
21. 09. 2016 08.10

Zakaj otroci lažejo?

Če poznate tipe laži, ki se otrokom motajo po glavici v različnih starostnih obdobjih, boste otroka lažje vodili po stopinjah resnicoljubnosti, primernih njegovemu razvoju.

Dojenček
21. 09. 2016 08.09

Zakaj nenavadna imena niso vedno dobra odločitev?

Nenavadna imena so dandanes zelo popularna. Marsikdo nekaterih imen ne zna izgovoriti ali zapisati, kaj šele, da bi si jih zapomnil.

Nazaj v šolo
20. 09. 2016 08.12

Otroci se učijo od sorojencev

V študiji so ugotovili, da se majhni otroci učijo od starejših bratov in sester prav toliko, kot od staršev. Zato poskrbite, da bodo starejši otroci mlajšim za zgled!

Novice
19. 09. 2016 11.54

Preverite, na kaj moramo biti pozorni pri kupovanju tekstilnih izdelkov za otroke, da se bodo v njih počutili prijetno in udobno.

Majhni otroci nadpovprečno veliko časa preživijo v stiku s hišnimi tekstilnimi izdelki, saj zelo veliko časa spijo. Ker so tudi bolj občutljivi, je potrebna večja pozornost pri izboru izdelkov. Pripravili smo nekaj nasvetov ...

Prehrana
14. 09. 2016 08.19

Kdaj ponuditi hruške?

Hruške sodijo med sadje, ki ga lahko dojenčku ponudimo med prvimi "novimi jedmi". So lahko prebavljive, polne hranljivih snovi in ne vsebujejo nasičenih maščob.

Najstniki
14. 09. 2016 08.18

Kako prepoznati bulimijo?

Bulimija je duševna motnja, ki jo najpogosteje razvijejo dekleta v srednji šoli ali na fakulteti. Zanjo je značilno: prenajedanje, bruhanje, pretirano ukvarjanje s športom, nizka samopodoba, občutek sramu, strah pred debelostjo, poleg tega pa lahko oseba zapade v depresijo.

Po porodu
14. 09. 2016 08.17

Po porodu ostane ...

Med nosečnostjo ne raste samo trebušček, ampak tudi maternica, zato recimo takoj po porodu ne smete pomisliti na trebušnjake in zategnjene trebušne mišice.

Družinsko življenje
13. 09. 2016 08.10

Varuh proti možnosti, da stari starši posvojijo vnuke

Možnost, da bi dedki in babice lahko posvojili vnuke, če ti ostanejo brez staršev, je po mnenju varuha človekovih pravic neprimerna. Boljšo rešitev vidijo pri varuhu v zakonski opredelitvi, po kateri bi imeli stari starši v takšnih primerih prednost pri izvajanju varstva in vzgoje ali pri dodelitvi rejništva.

Nosečnost
12. 09. 2016 08.34

Novost v ptujski porodnišnici

Porodi v vodi so v Sloveniji še vedno med manj pogostimi oblikami poroda. Največ jih opravijo v porodnišnici v Postojni, kjer letno tako rodi okoli 30 žensk. Takšne porode že vrsto let omogočajo tudi v Murski Soboti in Šempetru, letos pa so jih uvedli še na Ptuju.

Malček
20. 05. 2018 06.57

Sedem pozitivnih učinkov igre na prostem

Čas, ki ga otroci preživijo na prostem brez starševskega nadzora, je dragocena priložnost, da se naučijo, kako se treba vesti v različnih situacijah in da se znajdejo sami. Preberite si, kako igra na prostem vpliva na vašega otroka.

Vse o prehrani
08. 09. 2016 08.20

Preprečimo debelost pri mladih

Slovenija je med redkimi evropskimi državami z organiziranim sistemom šolske prehrane. Čeprav šole pripravljajo obroke hrane na osnovi strokovnih priporočil, ugotavljajo, da imajo otroci slabe prehranjevalne navade. Kot odgovor temu je nastal projekt Uživajmo v zdravju, ki uvaja različne inovativne modele in pristope za zmanjšanje debelosti.

Šola in splet
08. 09. 2016 08.19

Koliko spanca potrebujejo šolarji?

Spanje je naravno stanje telesnega počitka in je nujno za preživetje. Človeško telo ima notranjo biološko uro, ki nas opozarja, kdaj je čas za počitek in spanje. Ta je občutljiva na svetlobo in temo v dnevu. Šolarji potrebujejo od devet do deset ur spanca na dan, odraslim večinoma zadošča od sedem do osem ur, so sporočili iz NIJZ.

Novice
07. 09. 2016 08.21

Znane četverčice osvojile družbena omrežja

Enojajčne četverčice iz Kanade so dopolnile tri mesece in njihove fotografije so raznežile marsikatere starše. Res so ljubke!

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1071