Nosečnost je obdobje, polno veselja in pričakovanj, a tudi izzivov za bodoče starše. Med tem časom se lahko pojavijo običajni spori med partnerjema, ki lahko vplivajo na kakovost vajinega odnosa. Preberite nasvete strokovnjakov, kako se spopasti z najpogostejšimi težavami in jih rešiti na pozitiven način.
Velja, da je za posameznika lahko ločitev tako težka kot smrt ljubljene osebe, a moški in ženske nanjo gledajo različno. Raziskava je pokazala glavne razloge, ki jih eni in drugi navajajo za ločitev.
Pomanjkanje spolnosti v odnosu ni zgolj fizična odsotnost intimnosti – gre za globoko čustveno vprašanje, ki vpliva na bližino, povezanost in dinamiko partnerske zveze. Spolnost je več kot fizična aktivnost – je jezik čustvene intime, ranljivosti in vzajemne povezanosti. Ko eden od partnerjev začne doživljati zmanjšano spolno željo, lahko to povzroči napetosti v razmerju, občutke zavrnjenosti, neželenosti, frustracije in celo dvome o lastni privlačnosti ali vrednosti. Gre za občutljivo temo, ki pogosto ostane nerazrešena – zaradi sramu, strahu pred konfliktom ali preprosto zato, ker partnerja ne znata o tem odkrito spregovoriti.
Tesnoba lahko izrazito poseže v vsakdanje življenje, saj ne vpliva le na posameznika, temveč tudi na njegovo okolico, zlasti na bližnje odnose. Ko se moški znajde v vlogi partnerja ženske, ki se spopada s tesnobo, je ključno, da razume njeno stisko in ji nudi ustrezno podporo. Pomembno je, da ve, da tesnoba ni zgolj slab dan ali pretirana zaskrbljenost, temveč globlje stanje, ki lahko vpliva na njeno sposobnost spopadanja z vsakdanjimi izzivi.
Ločitev skoraj nikoli ni preprosta, saj se redko zgodi, da bi se po razvezi odnosi uredili sami od sebe, enostavno in brez zapletov. Ampak v nekaterih primerih se starši vseeno uspejo dogovoriti, včasih tudi za deljeno skrbništvo. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.
Otroci so najsrečnejši takrat, ko so srečni njihovi starši. Kadar pa sta starša nesložna, se veliko prepirata in živita v viharnem razmerju, otroci to občutijo na svoji koži in nehote prevzamejo odgovornost za konflikte in nesrečo svojih staršev. Zato je ob vsej ljubezni, ki jo čutimo do otroka, treba najprej pomisliti, kako pomembno je, da ljubezen obujamo in negujemo tudi do partnerja.
Ločitev je ena težjih življenjskih prelomnic, ki zahteva spopadanje s številnimi izzivi, kot so prilagajanje na novo realnost, razreševanje pravnih in finančnih vprašanj ter vzpostavljanje nove dinamike v družini – še posebej če so vpleteni otroci. V tem članku bomo raziskali, kdaj je ločitev smiselna, kako se spopasti z njenimi posledicami ter kako po njej znova najti smisel in zadovoljstvo.
Mamica je doživela velik šok, ko je na moževem telefonu odkrila eksplicitna sporočila, ki so razkrila dolgoletno afero med njenim možem in njeno sestro. Dotična izdaja je sprožila številna vprašanja o zaupanju in ljubezni.
Tretjina partnerjev, ki varajo, začne to početi že po treh letih zakona, kažejo raziskave.
Ko postanemo starši, to prinese številne izzive – neprespane noči, skrbi in manj časa za romantiko. Valentinovo je tako lahko lepa priložnost, da se spomnite, zakaj ste se zaljubili, in skupaj praznujete svojo ljubezen. Tukaj je nekaj nasvetov, kako ohraniti iskro v ljubezenskem odnosu, kljub starševskim odgovornostim.
Ne dovolite, da bi vajino razmerje zastaralo. Teh 10 edinstvenih in kreativnih idej vam bo pomagalo ohraniti iskrico in okrepiti povezanost s partnerjem.
Izračunajte, kako velik bo vaš otrok, ko odraste.
Upoštevajte, da je izračun velikosti le približen.
Izračunajte, kdaj so vaši plodni dnevi in kdaj imate predvideni datum poroda.
Upoštevajte, da je izračunan datum poroda le približen.