počitek

Ko boste videli celo fotografijo, vam bo vse jasno!
Lepo je biti mama, lepo je biti oče, toda včasih družinski trenutki niso tako pravljični. V stanovanju vlada kaos, nepričakovani izzivi so dnevno na sporedu, umirjen nočni spanec je preteklost. Vse to je starševstvo, ki ga mnogi prikazujejo tudi na družbenih omrežjih.

Druga nosečnost je drugačna od prve
Vedeti morate, da druga nosečnost ne bo takšna kot prva. Preberite si, zakaj je tako.

Kako nad glavobol med nosečnostjo?
Glavobol med nosečnostjo je zelo pogosta težava, še posebej v prvem trimesečju. Vse je povezano s hormonskimi spremembami in povečanjem prostornine krvi v organizmu.

Nasveti, kako pomagati otroku pri učenju in pisanju domače naloge
Če ima otrok težave pri učenju in pisanju domačih nalog, je seveda dobro, da mu starši pomagate, kar pa ne pomeni, da vse naredite namesto njega.

Kako spodbuditi razvoj otroka v trebuhu?
Pomembno je, da med nosečnostjo počnete vse, kar je vam všeč. Če se boste dobro počutili, se bo tudi vaš otrok.

Zvezdnica si na prsi polaga zelje. Preberite si zakaj!
Amanda Peet je pojasnila, zakaj si na prsi daje liste zelja. To ji pomaga, da v obdobju dojenja ne dobi mastitisa.

Kdaj je otrok preveč bolan za v šolo?
Kako presoditi, ali je otrok preveč bolan za šolo? Kateri so tisti znaki, ki kažejo, da ne bo mogel slediti učiteljevi razlagi? Povišana telesna temperatura, bruhanje, driska, rdeče oči, boleče grlo!

Poglejte fotografije brez cenzure!
Med nosečnostjo komaj čakate, da spoznate novega družinskega člana. Noči in noči s partnerjem ugotavljata, komu bo bolj podoben, čigav značaj bo podedoval … Toda ko je dojenček enkrat doma, padete na realna tla. Na žalost vsi dnevi niso popolni, na žalost se vsak dan ne smejite. Prav vsako minuto se soočate z izzivi starševstva, ki iz vas včasih izvabijo solze, drugič pa smeh ... Poglejte si fotografije, ki kažejo tako lepo kot tudi 'temno' plat, kako je biti mama ali oče. No, nekateri so se pač znašli in so ugotovili, kako se imajo lahko vseeno super, čeprav je ob njih otrok.

10 vzrokov, zakaj morate uživati v nosečnosti
Čeprav nosečnost ne prinese le lepih sprememb, je prav, da teh devet mesecev uživate.

Vse, česar niste vedeli o laringitisu
Navajamo simptome, ki so značilni za laringitis. Kdaj je treba nujno k zdravniku, kako lahko otroku pomagate, da mu ublažite kašelj?

Pomagajmo Nejcu in ostalim, ki imajo cistično fibrozo!
Cistična fibroza je bolezen, ki je zelo redka, pri nas jo ima trenutno okrog 120 ljudi, od tega je tri četrtine otrok. V nadaljevanju vam predstavljamo šestletnega Nejca Koreniko iz Kopra, ki se vsak dan bori s to boleznijo. In če bi marsikdo pomislil, da deček le počiva, vam lahko zaupamo, da je letos pretekel dva maratona.

Osebe, ki vas bodo spravljale ob živce po porodu
Obstaja kar nekaj tipov oseb, ki vas bodo po porodu spravili s tira.

Dvojezičnost pri otrocih – prednost ali prekletstvo?
Mnenja o dvojezičnosti pri otrocih so pri straših pogosto deljena. Nemalokrat se ustrašijo stavkov, v katerih otroci spregovorijo v dveh jezikih naenkrat in menijo, da nikoli ne bodo znali dobro govoriti maternega, kaj šele tujega jezika. Vendar strah je odveč pritrjujejo strokovnjaki.

Zakaj je dobro, da spite na boku?
Strokovnjaki so ugotovili, da je dobro, da spite na boku, ker se v takšnem položaju hitreje obnavljajo možganske celice.

Trebušček, ki ga občudujejo prav vsi
Številne ženske, ki so v veselem pričakovanju, se odločijo za izvirno poslikavo trebuščka. Fotografije takšnih trebuščkov so lahko lep spomin na obdobje, ko ste komaj čakali, da spoznate novega družinskega člana.

Koliko spanca potrebujejo šolarji?
Spanje je naravno stanje telesnega počitka in je nujno za preživetje. Človeško telo ima notranjo biološko uro, ki nas opozarja, kdaj je čas za počitek in spanje. Ta je občutljiva na svetlobo in temo v dnevu. Šolarji potrebujejo od devet do deset ur spanca na dan, odraslim večinoma zadošča od sedem do osem ur, so sporočili iz NIJZ.

To resnično pomaga pri poporodni depresiji
Približno od 10 do 15 odstotkov novopečenih mam se sreča s poporodno depresijo, katere vzrok sta hormonsko neravnovesje in soočanje z novimi obvezami. Nova raziskovanja navajajo, da je fizični dotik mame in dojenčka najboljše zdravilo za to.

6 nasvetov, kako zmanjšati stres med nosečnostjo
Navajamo nekaj nasvetov, da med nosečnostjo zmanjšate stres.

Kam z otroki v vročini?
Ko pritiska vročina, se z malčki umaknimo višje, kjer se lažje diha. Namig: na poti do slikovitih Lovrenških jezer najdete zanimive živali in rastline!

Nosečnice, pripravljajte si hrano same!
Sara Golob že nekaj let prisega na zdrav način prehranjevanja. Za Bibaleze.si je spregovorila o svojih nosečniških tegobah in kako jih je uspešno premagala z izbranimi živili. Izpostavili smo tudi, česa ne sme manjkati na nosečniškem krožniku, da se bo otrok zdravo razvijal in rasel.

Zvišan krvni pritisk med nosečnostjo
Zvišan krvni tlak lahko vodi k boleznim srca, ožilja in ledvic. Zato je še kako pomembno, da poskrbite za zdrav življenjski slog, še posebej, ko pod srcem nosite majhno bitje.

Nasveti za dobro razgibanost otrok
Če je čez dan prevroče, pa najbrž pozne popolneve preživite v parkih, na igriščih ali domačem dvorišču. Ta čas naj zapolnijo aktivnosti, ki bodo v veselje otroku in tudi vam. Morda vam pomagajo naši nasveti.

Vzemite si čas zase, družino in prijatelje ter skupna doživetja v Termah Zreče in na Rogli ...
Se še spomnite, kako je preživeti dan v neskončnem zelenju, začutiti dotik svežega zraka, prisluhniti ptičjemu petju ter okusiti pristno domačnost. In vse to v družbi ljudi, ki so vam najbližje – družine in prijateljev.

'Ljubke budilke'
Ko dojenček začne plezati po mamici ali očku, pričakuje, da se bo ta nemudoma zbudil. Če imate otroke, lahko pozabite na jutranje poležavanje ob koncih tedna, saj bo kljub zgodnji uri zahteval 'akcijo'. Poglejte si posnetek, na katerem imajo glavno vlogo 'ljubke budilke'.

Tega vam o starševstvu niso povedali!
Preden rodite otroka, vam o starševstvu govorijo same lepe stvari, nekatere pa vam zamolčijo. Vi razmišljate o dišečem dojenčku, ljubkih oblačilih in 'cartanj', nato pa padete na realna tla. Mogoče bi vam vseeno morali povedati …

Tri zelo pogoste otroške bolezni
Te dni starše zanima vse o otroških boleznih, kot so: škrlatinka, ošpice in norice. Zbrali smo nekaj najkoristnejših podatkov, kako jih prepoznati, kako ukrepati, kdaj k zdravniku, kako jih zdraviti, kako jih preprečiti …

Preprečite širjenje okužb
Ob ohladitvah, kot je ta, ki k nam prihaja te dni, običajno sledi povečanje števila okužb z virusi, ki povzročajo prehlade. Čeprav večinoma minejo brez posebnosti, pa lahko zlasti pri dojenčkih in majhnih otrocih ter starejših povzročijo resnejša obolenja dihal. Za preprečevanje širjenja okužb so zato zelo pomembni preventivni ukrepi.

Tretjino svojega življenja smo zaviti v posteljnino
V Svilanitu ustvarjamo visokokakovostne izdelke na področju kopalniškega, posteljnega in kuhinjskega programa. Zavedamo se, da so trpežni, privlačni ter zdravju in okolju varni izdelki ključnega pomena za naš obstoj že skoraj 80 let.

Kako povečati odpornost?
Tudi starši morajo poskrbeti za svoje zdravje. Okrepite obrambni sistem in se izognite jesenskim prehladom.

Na Ljubljanici dobrodelen dogodek
V petek in soboto, 11. in 12. septembra, bo na Ljubljanici znova pestro. Potekala bo namreč prireditev 24 ur veslanja za dober namen. Del izkupička prijavnin bo namenjen centru CUDV Draga, ki skrbi za otroke in mladostnike z motnjo v duševnem razvoju ter odrasle s pridobljeno poškodbo možganov.