ponudite

Štiriletnik moral na letališču sneti opornice za noge
Štiriletni deček iz Filadelfije je med svojim prvim obiskom letališča doživel neljubo presenečenje. Čeprav brez opornic zelo težko hodi, jih je moral sneti.

Kalcij je v otroštvu pomemben
Britanski in avstralski znanstveniki so ugotovili, da je zadosten vnos kalcija z mlekom in mlečnimi izdelki v otroštvu zelo pomemben. Zato ponudite svojemu otroku mleko ali mlečne izdelke.

Pet hitrih nasvetov za samohranilce
Mati ali oče samohranilec je vse prej kot spočit in sproščen, saj so vsa bremena in težave, ki pestijo starše, le na enem hrbtu. Z dobro organizacijo in veliko optimizma pa je veliko lažje, zato vam ponujamo nekaj namigov.

Otroci pri sladkarijah nimajo meje
Če bi otrokom prepustili izbiro jedilnika, bi najverjetneje izbrali samo sladke jedi. A starši morate postaviti meje in ne smete dovoliti, da tudi v prazničnih dneh otroci pojedo preveč sladkarij.

Prazniki v varni hiši
Za ženske, ki so se zaradi nasilja zatekle v varno hišo in doma pustile marsikaj, kar jim je bilo ljubo, prazniki, zlasti „družinski,“ niso prav veseli. Takrat je občutek osamljenosti in izgube še večji kot sicer.

Kako narediti popoln sok?
Zelenjavne in sadne sokove človeško telo z lahkoto asimilira, prav tako pa sok presenetljivo hitro prenovi telo. Sveži sokovi iz zelenjave so eno izmed najbolj hranljivih živil.

VIDEO: Zdravilne rastline za malčke
Nekatere otroške bolezni lahko zdravimo tudi naravno, s pomočjo čajev, poparkov, tinktur, mazil ali obkladkov. Vseeno pa je dobro, da se pred tem posvetujete z zdravnikom ali farmacevtom.

Piščanec za boljše spanje
Dokazano je, da serotonin, ki se tvori v človeškem organizmu pri hrani, bogati z aminokislino triptofan, pomirja. Zato strokovnjaki priporočajo, da otroku ponudite beljakovinski večerni obrok.

Uvajanje goste hrane
Dojenček se do šestega meseca starosti nasiti z materinim mlekom ali formulo. Po šestem mesecu pa pričnite z uvajanjem ali dohranjevanjem goste hrane.

Nasveti za uvajanje mešane prehrane
Do šestega meseca starosti je dojenčkova prehrana izključno mlečna. Kasneje pa mu ne zadošča več. Čeprav popije več mleka, po hranjenju hitreje zahteva nov obrok.

Zaščitniške mame
Če se otroku zgodi krivica, je to za mamo pravo trpljenje. Starši otrokovo bolečino doživljajo zato, ker se spominjajo svoje, iz otroštva. Vprašanje pa je, ali morajo otroke pred težavami braniti za vsako ceno?

Zobna miška in izpadli zobek
Se še spomnite zobne miške? To je tista miška, ki pride po izpadli zobek in zanj otroku nekaj prinese. Prvi izpadli zobek pa je tudi znak, da se pri otroku končujejo njegovi »mlečni« dnevi.

Z izdelki Bibaleze.si v jesenske dni
Topli jesenski dnevi so kot na kožo pisani ustvarjalnim malčkom. Za male umetnike smo poskrbeli tudi na Bibaleze.si in v POP klubu.

Zdravo prehranjevanje vašega malčka
Na otrokov krožnik ne naložite več hrane, kot bi jo naenkrat lahko pojedel! To namreč ne spodbuja zdravih prehrambenih navad.

Debele in okrogle buče
Seveda govorimo o bučah... O debelih in okroglih oranžnih bučah. Za vas smo pripravili kuharski recept in idejo, kako uporabiti še peške!

Neverjetne 'lumparije' malih raziskovalcev
Malčki starše lahko včasih kar precej presenetijo. Nekateri radi pijejo vodo, v kateri se kopajo, drugi v jezi z glavo udarjajo ob steno, tretji počnejo še kaj bolj nenavadnega ...

Kdaj je čas za prvo kašico
Najbolj pogosti pogovori med mladimi mamicami se vrtijo okrog prve prave goste hrane za otroka. Kdaj mu ponuditi prvo kašico in kako jo pripraviti? Veliko mamic je zmedenih in ne vedo, kaj bi, saj jim strokovnjaki govorijo eno, izkušene mamice pa drugo.

Bolečine v trebuhu
Otroci večkrat tarnajo, da jih boli trebuh. Vzroki za to so lahko različni, od telesnih do psihičnih. Najpogostejše bolečine v trebuhu pa nastanejo zaradi prebavnih motenj.

Na morju naj bodo otroci v senci!
Na morju se otroci pogosto upirajo, ko jih starši kličejo iz vode, zahtevajo, da sedejo v senco in počakajo, da najhujša vročina nekoliko pojenja. Otroci namreč ne smejo biti ves čas izpostavljeni soncu.

Kaj lahko otroci delajo med počitnicami?
Včasih je bilo drugače. Ne spomnim se, da bi se starši ukvarjali s tem, s katero igro se bo med počitnicami zamotil njihov otrok. Otroci smo se znali zabavati in si krajšati čas sami. Danes pa ne vedo, kaj bi počeli.

Sprijaznite se, vaš otrok je predebel!
Polovica avstralskih staršev, katerih otroci imajo premalo ali preveč kilogramov, verjame, da imajo njihovi otroci idealno telesno težo. Tudi pri nas je vse več otrok predebelih.

Levičar ali desničar?
Nekoč so učitelji levičarje tepli s šibo, ker naj ne bi uporabljali 'ta lepe' roke. Danes na srečo temu ni več tako in je biti levičar nekaj popolno normalnega. Kako pomagati otroku, ki je levičar si preberite v naslednjih vrsticah.

Kdaj prenehati z dojenjem?
Danes svetujejo materam, da prvih šest mesecev svoje dojenčke le dojijo oziroma hranijo po steklenički. Šele nato naj bi postopoma pričele z uvajanjem druge hrane. Dojenček pa naj bi se odstavil od materinih prsi okrog enega leta starosti.

Kaj potrebujemo za otroke na dolgi vožnji?
Se odpravljate na daljši izlet z otroki? Vas skrbi, kako bodo prenašali vožnjo z avtomobilom? Se sprašujete, kaj vam potovanje lahko olajša? Ponujamo vam nekaj nasvetov!

Naj bo čofotanje zabava!
Otroci radi čofotajo po vodi. V vročih dneh, ki so pred nami, jih lahko razveselite z nakupom napihljivega bazena, da bodo lažje počakali na dopust ob morju.

VIDEO : Slovenci zadovoljni, če otrok veliko je ...
Tudi najmlajši otroci se že zdravijo zaradi prekomerne telesne teže. V centru za zdravljenje otrok in mladostnikov v Šentvidu pri Stični se skupaj s starši učijo pravilnega prehranjevanja.

Moj otrok ne mara stekleničke
Zakaj noče stekleničke? Kdaj mu moramo začeti dodajati kašice? Zakaj se mu iz ust nenehno cedi slina? Vprašanj nikoli ne zmanjka! Vsak nov dan, ki ga preživite s svojim dojenčkom, morda prinese tudi novo vprašanje.

Hrana za otrokove možgane
Tako kot vsi drugi deli telesa tudi možgani vašega otroka potrebujejo nego in hranjenje. Nekatera živila slabo vplivajo na delovanje možganov, obstaja pa mnogo živil, ki pomagajo otrokom zvišati učne sposobnosti.

Ko dojenček čez dan noče spati
Vsak dojenček ima svoj edinstven vzorec spanja. Nekateri dojenčki spijo dlje podnevi, drugi pa ponoči. Vendar pa skorajda vsi dojenčki dremajo.

Tudi spomladi zaščitite dojenčke pred soncem!
Naj vas pomlad s svojimi nežnimi sončnimi žarki ne pretenta. Tudi v tem letnem času je sonce lahko dovolj močno in vroče, da prizadene nežno in občutljivo kožo vašega dojenčka. Zato poskrbite za zaščito!