Bibaleze.si

najpogosteje

Zdrav otrok
30. 12. 2014 12.52

Napaka, ki jo delamo pri zdravljenju!

Antibiotik otroku predpiše zdravnik, ne dajte mu žličko zdravila, ki vam je ostal od prejšnjega prebolevanja bolezni ali od drugega otroka. Vedno za zdravljenje tudi ni potreben antibiotik, ampak veliko tekočine, zdrave prehrane in počitek.

Novice
12. 12. 2014 08.02

Nakupovalne navade pri Slovencih

Delež posameznikov, ki med prazniki ne obdarujejo nikogar, je v zadnjih letih naraščal, letos pa se je umiril in znaša štiri odstotke, kaže predpraznična raziskava družbe GfK Slovenija. Raziskava je tudi pokazala, da Slovenci največ daril kupijo za partnerja, otroke in sorodnike, za katere so pripravljeni odšteti tudi največ denarja.

Družina in odnosi
05. 12. 2014 08.02

Imate dovolj čisto stanovanje za dojenčka?!

Čeprav se ob prihodu novega družinskega člana trudite, da je vaš dom popolnoma urejen in čist, to včasih ni najboljše, kar lahko storite za svojega otroka. Sterilen dom otrokovemu organizmu onemogoča, da se nauči sam boriti proti alergijam in boleznim.

Mali koraki
11. 11. 2014 08.10

Kaj imajo deklice najraje?

Majhne deklice se zelo rade pretvarjajo, da so velike, zato večkrat pokukajo v mamino omaro, kaj vse se skriva tam. Za svojo preobrazbo si najpogosteje sposodijo mamine čevlje, oblačila in ličila, kar seveda ni nič narobe, ker je to del njihovega odraščanja. Pomembno je le, da vi ohranite mirno kri …

Zdrav otrok
04. 11. 2014 10.01

Aktualno: Bolezni dihal in alergije vedno pogostejše

Bolezni dihal so vedno pogostejše, kar gre pripisati spremenjenemu načinu življenja, onesnaženosti okolja, pogostejšemu kajenju in zmanjšani odpornosti zaradi stresa, je na srečanju ob 20. obletnici Sekcije za otroke Društva pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije v Mariboru povedala specialistka pediatrije Špela Žnidaršič Reljič.

Novice
21. 10. 2014 14.21

Radovljica: Ko je stiska prehuda …

Radovljiški krizni center za mlade Kresnička letos praznuje desetletnico delovanja. Velja za enega najboljših v državi, v desetih letih pa je sprejel že 436 otrok in mlajših polnoletnih oseb. Ob svojem jubileju je center danes v Lescah pripravil posebno celodnevno praznovanje in dan odprtih vrat.

Družina in odnosi
25. 09. 2014 07.53

Koliko časa preživijo otroci s svojimi starši, ko odrastejo?

Skrb o ostarelih in nemočnih starših je najpogosteje dolžnost otroka. Raziskovalci so ugotovili, da se v tej vlogi bolje znajdejo hčerke, ki jim posvečajo dvakrat več pozornosti kot sinovi.

Zdrav otrok
18. 09. 2014 09.34

Z vrtcem pridejo tudi bolezni …

Vaš otrok je začel obiskovati vrtec in že kiha ter kašlja. To je povsem normalen pojav, saj je prvič v kontaktu z virusi in bakterijami, njegov obrambni sistem pa se še razvija. Kaj lahko storite, da ne obleži za več dni v postelji?

Mobilno
26. 08. 2014 12.54

Pomembno opozorilo za uporabnike mobilnih telefonov!

Roko na srce, mobilno telefoniranje je postalo del našega vsakdanjika. Prav tako imajo mobilne telefone tudi otroci, kar pripomore k boljši informiranosti med vsemi družinskimi člani. Prednost moderne tehnologije pa je lahko tudi nevarna, če se starši ne pogovorijo z otrokom in ga naučijo preudarne, odgovorne in skrbne uporabe mobilnega telefona.

Novice
10. 06. 2014 08.01

Nega otroške kože

Koža dojenčkov in majhnih otrok se bistveno razlikuje od kože odraslih, saj je v povprečju petkrat tanjša. Poroženela plast je poleg tega, da je tanjša, še bolje hidratirana in zato bolj propustna kot koža zdravih odraslih.

Novice
08. 05. 2014 09.38

Pozor: Začenja se preventivna akcija policije

Policisti po vsej Sloveniji bodo v okviru preventivne akcije 0,0 šofer - trezna odločitev preverjali voznike. Policijske kontrole bodo predvsem na tistih krajih in v tistih delih dneva, ko se alkohol najpogosteje pojavi v prometu, je napoveduje višji policijski inšpektor v sektorju prometne policije Boštjan Smolej.

Mobilno
25. 04. 2014 08.07

Slovenija: Resnica je šokantna

Desetina slovenskih dijakov je že bila izsiljevana, otipavana ali okradena, nekoliko več jih je doživelo tudi udarec in bilo tarča neprijetnih opazk, kaže raziskava Dijaške organizacije Slovenije o nasilju na srednjih šolah. Dijaki nasilje najpogosteje zaznajo na šolskem hodniku in v okolici šole, okoli petina dijakov pa nasilja ne opazi nikoli.

Partnerski odnosi
07. 02. 2014 07.59

KOLUMNA: Male zakonske skrivnosti

Ali kaj skrivate pred partnerjem? Se o čem z njim nikoli ne pogovarjate? Imata tabu teme, ki jih nikoli ne povlečeta iz predala? Strokovnjaki za partnerske odnose trdijo, da morate biti z njim povsem iskreni. Vse karte morate položiti na mizo ...

Novice
19. 11. 2013 08.36

Raziskovalci odkrili novo slabost kontracepcijskih tablet!

Dolgotrajna uporaba oralne kontracepcije povečuje možnost za razvoj očesne bolezni glavkom, ugotavljajo raziskovalci. Ogrožene so ženske, ki kontracepcijske tabletke jemljejo tri leta ali dlje, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Zdrav otrok
07. 11. 2013 10.32

Preprečite okužbe z respiratornimi virusi!

Slovenski pediatri opozarjajo starše, da uvedejo preventivne ukrepe v prihajajočih mrzlih dneh, saj je takrat verjetnost okužb z respiratornimi virusi večja. Najbolj so jim izpostavljeni dojenčki in majhni otroci, saj se pri njih prehlad lahko razvije v resnejše obolenje dihal. Oče dveletnega Jana je spregovoril, kako so se oni spopadali z najtežjo preizkušnjo v življenju.

Nosečnost
07. 10. 2013 07.54

Nosečnice veliko sanjajo

Nosečnice res veliko sanjajo in ko se zbudijo, imajo občutek, da se jim je vse skupaj zares zgodilo. Zakaj se to dogaja vseh devet mesecev? Kako se izogniti tistim groznim, zaradi katerih imajo potem ves dan pokvarjen?

Novice
26. 09. 2013 12.59

77.000 Slovenk prisega na takšno zaščito!

Raba zanesljive kontracepcije je v Sloveniji v zadnjih desetletjih pomembno narasla, kar se odraža v upadu števila nezaželenih nosečnosti in s tem dovoljenih splavov, so ob današnjem svetovnem dnevu kontracepcije sporočili z Inštituta za varovanje zdravja (IVZ) RS. Najpogosteje uporabljena metoda kontracepcije je trenutno hormonska kontracepcija.

Novice
21. 08. 2013 13.00

Stradala je in stradala, dokler ...

Današnja dekleta želijo biti čim bolj vitka, nekatere prestopijo celo mejo razumnega … Ko se pogledajo v ogledalo, se vidijo kot debele, čeprav dejansko niso. Zato intenzivno telovadijo, odrekajo se hrani, nekatere pa se nasprotno prenajedajo in bruhajo. Gre za anoreksijo, motnjo hranjenja. Starši morate pravočasno prepoznati znake in ustrezno ukrepati!

Dojenček
19. 08. 2013 08.04

Laserska odstranitev znamenj

Nekateri dojenčki se rodijo z ognjenim znamenjem, to je nepravilno oblikovanostjo žil, vidnih predvsem na koži. Treba jih je ločiti od hemangiomov, žilnih tumorjev, ki so na začetku vidni kot majhne pordele lise, pozneje pa se večajo. Zdravljenje je ponavadi lasersko.

Ne prezri
22. 05. 2013 14.08

Pravočasno preprečite rotavirusne okužbe

Rotavirusi so povzročitelji driske, najpogosteje obolevajo otroci, mlajših od dveh let. V Sloveniji so okužbe z rotavirusi zelo pogoste. Rotavirusi so zelo kužni in se hitro širijo ter povzročajo izbruhe in epidemije v vrtcih. Starši se najpogosteje sprašujemo, kako lahko svoje otroke kar se da najbolje zavarujemo pred okužbo.

Dobro je vedeti
09. 07. 2013 14.42

Najbolj koristni starševski nasveti

Končno ste spoznali bitje, ki ste ga devet mesecev nosili pod srcem, končno ste ga lahko stisnili v svoje naročje in poljubili. Od slej naprej ga boste vodili skozi življenje, med tem ko bo on rastel, se razvijal, raziskoval svojo okolico ... Da bo njegovo otroštvo srečno in polno nepozabnih zabavnih trenutkov, je dobro, da veste, kako lahko preprečite različne okužbe, da otrok ne obleži v postelji.

Ideje za prosti čas
25. 06. 2014 11.27

Doma narejeni sladoled na palčkah

Različnih vrst sadja je v izobilju, vseeno pa vam bo veliko otrok reklo, da imajo maline, hruške, melone itd. najraje v obliki sladoleda. Zakaj ne bi torej skupaj z njimi pripravili okusen domač sadni sladoled. Najbolje takšnega na palčkah!

Po porodu
19. 05. 2015 07.01

Vse o čišči in menstruaciji po porodu

Koliko časa je normalno, da ima ženska po porodu čiščo, kdaj se pojavi prva menstruacija pri materah, ki dojijo, kdaj pri tistih, ki hranijo otroka na stekleničko, smo povprašali Gordano Njenjić, dipl. m. s., babico. Povedala nam je tudi, kdaj je nujno, da v poporodnem obdobju ženska obišče zdravnika.

Zdrav otrok
20. 06. 2013 08.07

Piki mačjih in ptičjih bolh

Pike mačjih in ptičjih bolh zamenjujemo s piki komarjev in mušic. Ker zelo srbijo, je dobro, da prosite zdravnika, da predpiše mazilo.

Prebava
07. 06. 2013 11.23

Plavanje in driska

Čeprav v zadnjih dneh vreme ni takšno, da bi nas vleklo v bazene, jezera in reke, se v naslednjih tednih vseeno obetajo višje temperature in s tem tudi želja in potreba po hitri ohladitvi ali lenarjenju v prijetno topli vodi.

Prebava
21. 05. 2013 15.09

Najbolj ogroženi so predšolski otroci

Giardia lamblia je zajedavec, ki povzroči okužbo tankega črevesa, imenovano gardioza. Bolezen, katere spremljevalci so slabo počutje, driska, kolcanje in dehidracija, najpogosteje prizadene predšolske otroke.

Malček
21. 05. 2013 15.40

Nočna groza ali teror

Nočni teror se od nočnih mor razlikuje v obdobju spanja, v katerem nastopi. Medtem ko so nočne more značilne za obdobje, ko se možgani že prebujajo oziroma še niso v popolnem spancu, se nočni teror pojavlja v obdobju popolnega oziroma globokega spanca. Zato je za nočni teror značilno, da se otrok iz njega ne zbudi in da se naslednji dan terorja ne spomni.

Malček
15. 05. 2013 17.26

Nočne more pri otrocih

Vsakodnevno dogajanje, gledanje televizije, opazovanje okolice, podoživljanje risank ali povedanega in podobno otroci ponoči predelujejo v svojih mislih. Zato nočne more niti niso tako pogost pojav pri otrocih, se pa razlikujejo od nočne groze oziroma nočnega terorja. Kaj lahko naredimo, ko otrok ponoči začne kričati, se potiti in težko dihati?

Prebava
13. 05. 2013 07.49

Kaj storiti pri zastrupitvi s hrano?

Zastrupitev je več v toplih mesecih, čemur botrujejo visoke temperature, ki zahtevajo večjo pazljivost pri shranjevanju živil. Kakšni so znaki zastrupitve, katera živila se največkrat pokvarijo in kaj lahko ob tem storimo sami?

Novice
14. 05. 2013 11.19

Preprečite kožnega raka!

Letošnji evropski dan boja proti melanomu, 14. maj, namenja osrednjo pozornost preventivnemu samopregledovanju kože. Vse več je govora, da je melanom najhujša oblika kožnega raka, vzrok za nastanek pa je predvsem pretirana izpostavljenost sončnim žarkom.

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1024