bakterije

Z vitamini nad prehlad!
Prihajajo hladni jesenski dnevi, ki poleg hladnega zraka prinašajo tudi različna obolenja. Najpogostejša težava v teh dneh je zagotovo prehlad, ki ga dojenčki in majhni otroci prenašajo težje kot odrasli.

Edinstvena zaščita ustvarjena po vzoru materinega mleka
Prebiotične in probiotične sestavine materinega mleka učinkovito spodbujajo dojenčkovo črevesno floro in skrbijo za najboljšo podporo dojenčkovemu nerazvitemu imunskemu sistemu.

Otroke stran od iztrebkov!
Otroci radi raziskujejo naravo in prav lahko se pripeti, da mali radovedneži najdejo stvari, ki ne sodijo v njihove ročice. Posebej previdni moramo biti pri iztrebkih, ki lahko povzročijo nevarne okužbe.

Vse več alergičnih otrok
Alergija je normalen odziv telesnega obrambnega (imunskega) sistema, ki se kaže kot preobčutljivost na različne snovi iz okolja. V zadnjih dveh desetletjih se je število otrok z alergijskimi obolenji povečalo za dva do trikrat.

Kolike: najpogostejše težave v prvih mesecih življenja
Kolike pri dojenčkih so ena od najpogostejših težav v prvih treh mesecih življenja. Kolike niso nevarne, so pa precej boleče.

Kaj vse zmore majhna probiotična bakterija
Mikroorganizmi: stalni prebivalci našega prebavnega trakta

Dobrodejni učinki gline
Večina nosečnic ima probleme z zastajanjem vode v telesu, zaradi česar jim začnejo otekati udi. Pri izločanju vode in strupov iz telesa pomagajo glinene obloge. Glina vsrka škodljive snovi in omili še mnogo drugih nevšečnosti v času nosečnosti.

Vas boli grlo?
Skelenje in praskanje v žrelu in grlu je lahko zelo neprijetno. Pogosto se pojavijo tudi težave pri požiranju in hripavost. Ste vedeli, da si lahko pomagate s povsem naravnimi pripravki?

Zdravilo z močnim vonjem
Ljubitelje česna pogosto prepoznamo že na daleč, po značilnem vonju njihovega zadaha in kože. Sami pravijo, da jim je ljubše zdravje od prijetnega vonja ...

Vrtec koristi otrokom in staršem
Niste prepričani, ali bi otroka dali v vrtec? Čez lužo so naredili raziskavi, ki vam lahko pomagata pri odločitvi. Ugotovili so, da je vrtec dober tako za starše kot otroke.

Ločitvena tesnoba ob vstopu v vrtec
Morda se premalo zavedamo, da lahko tudi otroci doživljajo stres. Največkrat se z njim prvič srečajo ob vstopu v vrtec. Kako ga doživljajo, je za Bibaleze pojasnila psihologinja Andreja Pšeničny.

Deklica pojedla piščančji hamburger in ostala paralizirana
Sedemletna deklica je v sydneyjski restavraciji s hitro prehrano pojedla piščančji hamburger, zbolela za salmonelo in ostala paralizirana. Starši tožijo restavracijo za 10 milljonov dolarjev.

Gnojni meningitis
Gnojni meningitis je akutna smrtno nevarna bolezen. Njeni povzročitelji so številne bakterije, ki vdrejo v možganske opne. Za uspešno zdravljenje je treba bolezen hitro prepoznati. Pri nas je za otroke do petega leta starosti proti tej bolezni cepljenje obvezno.

Bolečine v trebuhu
Otroci večkrat tarnajo, da jih boli trebuh. Vzroki za to so lahko različni, od telesnih do psihičnih. Najpogostejše bolečine v trebuhu pa nastanejo zaradi prebavnih motenj.

Nevarne črevesne okužbe
Črevesne okužbe se pri otrocih lahko pojavljajo vse leto. Čeprav je večje število obolelih v hladnejših mesecih, se je nekaterim okužbam težko izogniti tudi poleti. Odraslim in večjim otrokom niso nevarne, za mlajše in dojenčke pa so lahko tudi smrtne, če pravočasno ne ukrepamo.

Kozje mleko – zdravo, ne pa tudi čudežno
V nekaterih državah kozam pravijo tudi "krave revščine“, saj so se revne družine z gojenjem koz večkrat obvarovale lakote. Položaj je danes povsem drugačen – siri in drugi izdelki iz kozjega mleka sodijo med dražje.

S probiotiki nad odvečne poporodne kilograme
Med nosečnostjo in po porodu se telo ženske spremeni. Pri mnogih se nakopičijo odvečni kilogrami. Kot trdijo raziskovalci, lahko to preprečite, če začnete že v nosečnosti uživati probiotike.

Moj otrok ne mara stekleničke
Zakaj noče stekleničke? Kdaj mu moramo začeti dodajati kašice? Zakaj se mu iz ust nenehno cedi slina? Vprašanj nikoli ne zmanjka! Vsak nov dan, ki ga preživite s svojim dojenčkom, morda prinese tudi novo vprašanje.

Vedno dobrodošli nasveti
Še vedno velja, da mamica sama najbolje ve, kaj je dobro za njenega otroka, saj ga najbolje pozna. Včasih pa je potrebno kak nasvet poiskati. Nekaj smo jih za vas zbrali na Bibaleze.si.

Za večjo odpornost koristi tudi malo umazanije
Dojenčki svet okoli sebe pogosto raziskujejo tako, da stvari pobirajo s tal in jih nosijo v usta. Ob tem jih, za razliko od njihovih staršev, prav nič ne skrbi, ali so umazane ali čiste.

Romantike ni več-tudi sneg je neužiten!
Se še spomnite neskončnih dni na snegu, ko smo kot otroci z užitkom lizali sneg? A časi so se spremenili. Čeprav je sneg bel in na pogled čist, naj ga otrok nikar ne je. Ne samo, da lahko povzroči boleče grlo, vsebuje tudi vse mogoče kemikalije in strupe našega ozračja.

Čisti zobje, donošen otrok!
V ZDA so ogotovili, da bi bila lahko na novo odkrita bakterija, ki se običajno zadržuje v naših ustih, odgovorna za skrb vzbujajočih 80 odstotkov prezgodnjih rojstev.

Čudežne homeopatske kroglice
Veliko je staršev, ki pomoč za bolnega otroka poiščejo pri homeopatu. Nekateri še oklevajo, drugi pa niti ne vedo, kakšno je homeopatsko zdravljenje. Dr. Živan Krevel, ki je pri nas eden izmed najbolj iskanih homeopatov in ima veliko izkušenj z zdravljenjem otrok, je za naše bralce pojasnil osnove homeopatije.

Pralne plenice – da ali ne?
Po pojavu pralnih plenic na tržišču se mnogi starši sprašujejo, ali bo za previjanje dojenčka zadostovalo le dvajset pleničk? So te res cenejše in boljše?

OGLAS: Norice? Pozabite srbenje in praskanje!
PoxClin hladilna pena je novost za hitro in varno blažitev simptomov, povezanih z noricami. Deluje hladilno in hitro blaži draženje, srbenje in občutljivost, povezano z noricami. Vsebuje naravne sestavine in je varna za uporabo pri otrocih.

Cepljenje še vedno obvezno
Cepljenje otrok je varen način zaščite otroka pred posameznimi boleznimi, poudarjajo na IVZ RS. S celjenjem ne zaščitimo samo svojega otroka, ampak tudi otroke, ki zaradi različnih vzrokov ne smejo biti cepljeni.

Večen boj z bakterijami
Naj vas nikar ne zagrabi panika! Številne bakterije so namreč pomembne za naše zdravje, bi vas pa radi spomnili, kje škodljivi mali nepridipravi najraje živijo in se razmnožujejo.

Kako iz začaranega kroga težav z dihali – 2.del
Poleg rednega čiščenja nosu in inhaliranja lahko svojemu malčku pri premagovanju težav z zgornjimi dihalnimi potmi pomagate tudi s pravilno prehrano.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Otrok in umivanje rok
Otrok naj si že zgodaj začne sam umivati roke. Ko bo opazoval vas, se bo umivanja tudi sam navadil. Povejte mu, kaj vse živi na njegovih umazanih rokah!