zaščita pred vročino

Tako boste otroka zaščitili pred poletno vročino
Vročinski valovi so lahko nevarni, a z ustreznimi preventivnimi ukrepi lahko svoje otroke zaščitite. Skrb za hidracijo, primerno zaščito, prilagojene aktivnosti in poznavanje znakov vročinske bolezni so ključni koraki za varno poletje.

Zato moramo otroke toliko bolj varovati pred vročino
Sončarica se lahko pojavi hitro, še posebej, če je otrok aktiven na soncu, vendar so pogostejše tako imenovane pozne sončarice, ki nastanejo nekaj ur po preživljanju časa na vročini.

Iz zime v poletje!
Zadnja leta opažamo pojav, ko iz zime zelo hitro vstopimo v poletje. En dan imamo na glavi še kapo, naslednji dan že oblačimo kratke rokave. Čeprav vsi že nestrpno čakamo na tople poletne žarke, to lahko povzroči nevšečnosti, kot so sončne opekline.

Pozor, klopi so tu!
Pomladi družine veliko časa preživijo v naravi, kjer se imajo fantastično. Kljub zabavnim trenutkom pa morate misliti tudi na zaščito pred klopi, ki so glavni prenašalci virusa klopnega meningoencefalitisa.

Zato poleti NIKOLI NE SMETE vozička pokriti s plenico ali odejo!
Vsako poletje se starši sprašujejo, ali lahko pred soncem zaščitijo svojega otroka tudi tako, da pokrijejo voziček s pleničko. Naredili so preizkus. Poglejte, kako visoko naraste temperatura v pokritem vozičku!

Prepoznajte znake vročinskega udara
Ker so te dni zelo visoke temperature, je dobro, da prepoznate simptome vročinskega udara in da veste, kako reagirati, preden poiščete zdravniško pomoč. Svetujemo vam tudi, kako prebroditi vročino.

Zakaj NIKOLI ne smete vozička poleti pokriti s plenico ali odejo?
Tudi če mislite, da boste zaščitili svojega otroka pred škodljivimi sončnimi žarki, nikoli več ne pokrivajte otroškega vozička z bombažno plenico ali tanko odejo. To pa zato, ker še tanek pokrov, kot je tkanina, lahko povzroči dramatičen dvig temperature, kot tudi poveča sindrom nenadne smrti dojenčka.

Previdnost v takšnih vremenskih razmerah nujna!
Tudi Slovenijo je v teh dneh zajel vročinski val. To za poletje sicer ni nič presenetljivega, vendar je previdnost v takšnih vremenskih razmerah vseeno nujna. Vročina lahko namreč povzroči različne zdravstvene zaplete, za katere so še posebej dovzetni bolj občutljivi posamezniki, predvsem starejši in bolniki. Pomisliti moramo tudi na živali.

Kako poskrbeti, da otrokom ne bo tako vroče?
Poletne temperature so zelo visoke, zato tudi najmlajšim družinskim članom prija prava osvežitev. Kako lahko starši poskrbite, da jim ne bo tako vroče?

Rotavirusne okužbe v Sloveniji zelo pogoste
V Sloveniji so okužbe z rotavirusi zelo pogoste. Rotavirus povzroči letno okoli 1.000 hospitalizacij otrok do petega leta. Bolnišnično zdravljenje traja najdlje pri dojenčkih, ki so mlajši od štirih mesecev.