več otrok

Slovenija: Resnica je šokantna
Desetina slovenskih dijakov je že bila izsiljevana, otipavana ali okradena, nekoliko več jih je doživelo tudi udarec in bilo tarča neprijetnih opazk, kaže raziskava Dijaške organizacije Slovenije o nasilju na srednjih šolah. Dijaki nasilje najpogosteje zaznajo na šolskem hodniku in v okolici šole, okoli petina dijakov pa nasilja ne opazi nikoli.

Žalostna novica za vse njene oboževalce!
Obeta se nadaljevanje filma Očka v krilu (Mrs. Doubtfire. Vsaj tako so sporočili iz podjetja, ki se ukvarja s produkcijo in distribucijo filmov. Robin Williams se bo tako vrnil, Mara Wilson, ki je danes stara 26 let, pa ne želi biti ponovno vključena v snemanje.

Čustven vrtiljak med nosečnostjo
Nenadna sprememba razpoloženja med nosečnostjo je povsem vsakdanja zadeva. V enem trenutku boste prekipevali od veselja, čez minuto pa boste že jokali in obupovali. Na vse to imajo vpliv hormoni in niste čudni, če ste ujeti na vrtiljaku nenehno spreminjajočih se čustev.

Statistični podatki o slovenskih osnovnih šolah
Na začetku šolskega leta 2013/14 je bilo v osnovnošolsko izobraževanje v Sloveniji vpisanih 166.500 otrok, kar je za nekaj več kot odstotek več kot v preteklem šolskem letu. Tudi generacija prvošolcev je bila številčnejša: bilo jih je 21.000 ali za pet odstotkov več kot v preteklem šolskem letu, kažejo najnovejši podatki Statističnega urada RS.

Slovenska voditeljica razkrila svojo veliko skrivnost!
Lili Žagar poznamo kot voditeljico šova Gostilna išče šefa, poleg tega pa je tudi mamica dveh otrok, kar pomeni, da je njen vsakdan zelo pester, urnik pa precej natrpan. Aktivni temnolaski odlično uspeva usklajevati delo, družino ter prosti čas, nam pa je pred dnevi zaupala, v čem je skrivnost njene vsestranskosti.

Slovenija: Kriki na pomoč so vse glasnejši!
Vse več je družin, ki se prebijajo iz dneva v dan. Vse več je staršev, ki otrokom ne morejo pripraviti zajtrka, kupiti novih oblačil ... Vse več je otrok, ki žalostno strmijo v izložbe trgovin in s solzami v očeh sanjajo o igračah. Vse več je klicev: ''Na pomoč!''

V Kamnik po velikonočno nagrado
Velikonočni družinski običaji se večinoma vrtijo okrog družinskega barvanja pirhov, obdarovanja in druženja s sorodniki, prijatelji, znanci. Tradicija velikonočnih praznikov ponuja mnogo več, le spoznati jo moramo. To priložnost vam v soboto, 19. aprila 2014, ponuja Združenje pridelovalcev jedilnih jajc izpod Kamniških planin – GIZ, ki bo v starem kamniškem jedru poskrilo velikonočne košarice s pirhi ter najditelje presenetilo z nagrado. Boste tam tudi vi?

Preprosto in hitro pripravljene jedi naših babic!
Pri uvajanju goste hrane pri dojenčku morajo biti mame še posebej pozorne, da otrok ne začne s presladkimi in slanimi jedmi. Zato se trudijo in ure in ure preživijo za štedilnikom. Obstaja pa idealna rešitev, kako pripraviti zdravo jed po babičinih receptih brez ur in ur mešanja, segrevanja, kuhanja, peke … To je odkrila tudi televizijska voditeljica Lili Žagar, katero razveseljujeta dva mala sončka.

Nov trend med mamicami
Domiselno fotografiranje dobiva vse večje razsežnosti. Mamice so odprtih rok sprejele nov trend fotografiranja dojenčkov, ki so oblečeni v moški suknjič in srajco ter zelo odraslo nosijo tudi kravato.

V Sloveniji zbolelo 6938 oseb
Svetovni dan zdravja, obeležujemo ga 7. aprila, je letos posvečen boleznim, ki jih prenašajo vektorji oz. prenašalci. To so največkrat členonožci, kot so komarji, klopi, uši in bolhe. Zato letos ta dan poteka pod geslom Majhen ugriz - velika težava. V Sloveniji sta najpogostejši vektorski bolezni klopni meningoencefalitis in lymska borelioza.

Dober oče, slab ljubimec
Raziskovalci so prišli do zanimivih ugotovitev, in sicer da niso samo ženske tiste, ki po porodu izgubijo zanimanje za spolnost. Prihod novorojenčka v dom v veliki meri vpliva tudi na moške, ki nato niso tako zainteresirani za spolno življenje.

Realne spremembe, ki jih prinese dojenček
Dojenček v hišo prinese srečo, veselje, navdušenost, obenem pa skrb in utrujenost. To bi lahko potrdili vsi starši. Četudi se trudijo, da bi se vrnili na stare tire, jim to nekako ne uspe … Toda sčasoma s takšnim življenjem postanejo zadovoljni!

'Moj otrok še ne govori! Je kaj narobe z njim?'
Kar 18 odstotkov otrok spregovori kasneje kot njihovi sovrstniki, vendar jih večina razvije govorne sposobnosti do tretjega leta. Pomembno je, da ne primerjajte svojega otroka z drugimi, pustite, da gre razvoj po svoje.

DM babybonus – le najboljše za vas in vašega malčka
Obdobje pričakovanja malčka in kasneje njegovega rojstva je prečudovito, pa tudi polno novih spoznanj, občutenj in izzivov.

Prepoved pozitivno vpliva na zdravje otrok
Število prezgodnjih rojstev pa tudi hospitalizacij otrok zaradi astmatičnih napadov je v zadnjem letu zaradi prepovedi kajenja na javnih mestih in v delovnih prostorih upadlo za več kot deset odstotkov, ugotavlja raziskava, objavljena v britanski reviji The Lancet.

Slovenija: Število obolelih naraslo
Slovenija sodi med države, kjer je visoka verjetnost okužbe z boleznimi, ki jih prenašajo klopi. Lani je število obolelih za lymsko boreliozo, ki je najpogostejša bolezen, ki jo prenaša klop, in klopnim meningoencefalitisom občutno poraslo. Strokovnjaki zato opozarjajo na preventivo, saj se s toplejšimi meseci prične tudi aktivnost klopov.

Veliko odkritje znanstvenikov
Ameriški znanstveniki so ugotovili, da se avtizem razvije že pred rojstvom. Kot pojasnjujejo v študiji, ki so jo danes objavili v znanstveni reviji New Englad Journal of Medicine, imajo možgani otrok z avtizmom okvare, ki nastanejo že med razvojem v maternici, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Zasedenost slovenskih vrtcev
V predšolsko vzgojo in izobraževanje v vrtcih je bilo 30. septembra lani vključenih 83.700 otrok, to je 75,6 odstotka vseh otrok v starosti od enega do pet let. To je približno toliko kot v letu pred tem, tako da se je končalo obdobje nagle rasti vpisa otrok v vrtce, ugotavljajo v Statističnem uradu RS.

Ko Slovenka postane mama …
Povprečna starost Slovenk ob rojstvu prvega otroka se je od leta 2000 do leta 2012 povečala s 26,5 na 28,9 leta. Med 29-letnimi ženskami je mati vsaka druga, med 25 do 39-letnimi je delež mater med zaposlenimi malo večji kot med brezposelnimi, ta delež pa je najmanjši med univerzitetno izobraženimi, so sporočili iz statističnega urada.

Ozdravljiva, a ne izkoreninjena bolezen
Tuberkuloza je ozdravljiva bolezen, ki pa še zdaleč ni izkoreninjena. Letno za tuberkulozo zboli devet milijonov ljudi po svetu, umrejo pa trije milijoni. Vsako leto je okuženih manj, ker se zavedamo, da moramo sami poskrbeti za bolj urejene razmere in zdrav način življenja.

Mamina ljubezen je najpomembnejša!
Strokovnjaki so spoznali, da imajo otroci, ki odraščajo v stresnem okolju, več zdravstvenih težav, ko odrastejo. Prav zaradi tega potrebujejo mamino nežno, skrbno, brezpogojno ljubezen v zgodnjem otroštvu.

Preprečite najhujše!
Ob letošnjem svetovnem dnevu ustnega zdravja želi odbor za zobozdravstvo pri Zdravniški zbornici Slovenije še dodatno opozoriti na pomen skrbi za ustno zdravje nosečnic in malčkov. Predstavnica odbora Diana Terlević Dabić pravi, da je za zdravje ustne votline nujna dobra ustna higiena, pravilna prehrana ter preventivni pregledi pri zobozdravniku.

Ste vedeli?
Znanstveniki so ugotovili, da mama proizvaja mleko različnih sestavin, kar je odvisno od otrokovega spola. Materino mleko nudi optimalno hrano za različne otrokove razvojne potrebe.

Pravila, ki jih kot starši lahko kršite!
Roko na srce, starševstvo ni preprosta naloga. Želite biti čim boljši vzgojitelj in skrbnik svojega otroka, prebrali ste tisoč in eno študijo, kako se morate vesti, kaj morate upoštevati, posvetovali ste se s številnimi, ki že imajo dolgoletne izkušnje. Pravzaprav boste prav tako dobra mama ali oče, če boste nekaj pravil, načel kršili oz. ne boste dosledni.

Trenutno najbolj ganljiva fotografija na internetu!
Svetovni splet je osvojila fotografija male Harper, ki je čakala na prvo srečanje z očetom, ki je še pred njenim rojstvom kot vojak odšel v Afganistan. Sedem mesecev stara deklica ga je dočakala z ogromnim plakatom.

Pozdrav pomladi - Gregorčki
Na predvečer gregorjevega bodo danes v številnih mestih po državi etnografske prireditve. Zlasti najmlajši bodo po rekah spuščali barčice s svečami. Lučka simbolizira daljši dan in spominja na obred obrtnikov. Ti so po vodi spuščali lesene cokle z gorečimi svečami ter se tako veselili prihoda pomladi in daljših dni, ko za delo niso več rabili luči.

To lahko preprečite!
Nacionalni inštitut za javno zdravje bo tudi letos v vrtcih in šolah izvedel preventivni program Varno s soncem o pravilni samozaščiti pred škodljivimi posledicami sonca. Vrtci in šole se lahko prijavijo do 21. marca. V program je bilo od leta 2007 do danes vključenih že več kot 190.000 predšolskih otrok in šolarjev, so sporočili z inštituta.

Tragične posledice neodgovornega dejanja
V avtomobilu morajo vsi uporabljati varnostni pas, tudi otroci. Mlajši morajo seveda sedeti v avtosedežu, prilagojenemu njihovi teži in starosti, starejši pa morajo biti tako kot odrasli privezani z varnostnim pasom. Toda še vedno je veliko staršev, ki kršijo to pravilo …

Veste, koliko lahko spijete?
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je v boju proti debelosti in drugim zdravstvenim težavam v sredo priporočila, naj se dnevna priporočena količina sladkorja - od leta 2002 je to do deset odstotkov vseh zaužitih kalorij na dan - prepolovi in tako zmanjša na pet odstotkov.

8 nasvetov, kako za vedno shujšati!
Po porodu želi novopečena mamica čim prej shujšati, zato poseže po takšni ali drugačni drastični dieti. S svojega jedilnika črta svoje najljubše jedi in je zaradi tega ves čas nesrečna. Preberite 8 naslednjih nasvetov in zagotovo vam bo uspelo. Pozabite na diete, ki obljubljajo izgubo več kilogramov tedensko, raje spremenite svoj način razmišljanja, svoj življenjski slog, svoje prehranjevalne navade.