Bibaleze.si

uporablja

Po porodu
23. 12. 2021 08.07

Strije: Kako jih odpraviti za naravnimi pripravki?

Na kakšen način odpraviti strije in negovati kožo po porodu je vprašanje, ki se pojavi pri marsikateri mami. Vsekakor velja, da pri nastanku strij mnogo pripomore tudi genetska predizpozicija, ki vpliva na elastičnost kože, vendar pa to ni razlog, da bi se kar prepustili nastanku teh nezaželenih oznak na telesu, temveč se jih lahko poskusite znebiti na več različnih načinov in z naravnimi pripravki. Izjemno pomemben dejavnik, ki vpliva na odpravo strij, je namreč zadostna hidratacija telesa tako znotraj kot zunaj.

Vzgoja in vrtec
16. 12. 2021 07.54

Kdaj prvič v kino?

Kadar razmišljamo o ogledu filmov ali risank skupaj z otroki, si po navadi želimo gledati kakovostne vsebine, primerne otroškim očem in skladne z našimi družinskimi vrednotami. Napovedniki in opisi filmov nas pri tem zlahka zavedejo. Kako se torej odločiti, kateri film gledati in kdaj otroku sploh predstaviti filmsko industrijo? O tem smo se pogovarjali z ljubiteljem in poznavalcem filmov Vidom Štehom.

Novice
14. 12. 2021 10.35

12-letni deklici iščejo rejniško družino

Praznični dnevi, lučke na drevesih in veselje v srcu ljudi ob prihajajočih decembrskih praznikih marsikomu predstavljajo stisko, ker sam nima toplega doma, hrane na mizi in ljubeče družine. Srce parajoče pa so zgodbe slovenskih otrok, ki se v teh dneh sprašujejo, zakaj jim usoda tega ni namenila in čemu so prepuščeni sami sebi. Po spletu je zaokrožilo pismo 12-letnice, ki je pretreslo marsikoga.

5KA
29. 11. 2021 06.00

Se še spomnite Pitagorovega izreka?

Pitágora je bil grški filozof, matematik in mistik, ki se je rodil približno leta 570 p. n. št. na otoku Samos v Grčiji. Njegovo najbolj znano delo, Pitagorov izrek, naj bi bilo znano že pred njegovim časom, vendar pa je bil ravno on prvi, ki je izrek uspešno dokazal. Se še spomnite izreka?

Nosečnost
19. 11. 2021 12.47

TENS – z električnimi impulzi nad bolečino

Prednosti uporabe TENS so: porodnica se lahko giblje ter sama uravnava pogostost in moč električnega toka. Čas poroda se ne podaljša, ni stranskih učinkov ne za nosečnico ne za otročka.

Novice
18. 11. 2021 06.00

Starši, v avtu nikar ne počnite tega!

Vožnja z dojenčkom ali malčkom je za marsikaterega starša lahko pravi izziv – sploh če gremo na daljšo pot. Medtem ko dojenčki večino poti običajno prespijo, so nekoliko starejši otroci veliko bolj živahni in ves čas potrebujejo animacijo. Zato se moramo na vsako pot vnaprej pripraviti, otroka obleči letnemu času in temperaturi v avtu primerno, ga varno namestiti v avtosedež in poskrbeti tudi za vse ostale vidike varnosti – ta mora biti vedno na prvem mestu, saj bo le tako pot prijetna in predvsem brezskrbna.

Malček
15. 11. 2021 05.45

Korak za korakom: prehrana dojenčka po hranjenju z mlekom

Prehod na trdno hrano je pomemben korak pri rasti najmlajših – odkrivanje novih okusov, ustvarjanje odnosa do hrane ter vzpostavljanje zdravih navad že v zgodnji mladosti naredi to obdobje nepogrešljivo tako za dojenčke kot mamice.

Novice
12. 11. 2021 12.59

Mama enajstih otrok znova noseča in hkrati pričakuje prvega vnuka

Šestintridesetletna Veronika, ki ima 11 otrok, pričakuje že dvanajstega in hkrati tudi svojega prvega vnuka, otroka najstarejše hčere Viktorije. Pravi, da jo je dejstvo, da bo postala babica, razveselilo še bolj kot novica o lastni nosečnosti.

Razvoj otroka
12. 11. 2021 06.59

Nerojen otrok sliši zvoke že v maternici

Otroci že od malega čutijo glasbo. Že dojenčki se kot odgovor na glasbo zibajo in poskakujejo. Številni predšolski otroci si že izmišljujejo pesmice in si med igro nezavestno prepevajo. Osnovnošolski otroci začnejo peti v skupini, nekateri med njimi pa se tudi učiti igranja na glasbilo. Starejši otroci plešejo ob glasbi svojih najljubših skupin in s pomočjo glasbe sklepajo prijateljstva ter delijo občutke. Glasba vpliva na številna področja otrokovega razvoja – intelektualno, socialno, čustveno in kognitivno. Ima neposreden vpliv na razvoj motoričnih sposobnosti, pomaga pri učenju jezika in razvijanju stikov z drugimi. Poslušanje glasbe se svetuje tudi nosečnicam, saj nerojen otrok sliši zvoke že v maternici.

Družinsko življenje
10. 11. 2021 08.04

'Tašča me pred vsemi obrekuje in si izmišljuje zgodbice'

Vsi poznamo tisti znani rek, da si družine ne moremo izbirati sami. Stavek pa dobi še toliko večji pomen v primerih, ko smo obkroženi s sorodniki, ki znajo življenje pošteno (za)greniti. To so lahko starši, sorojenci (brati, sestre), strici ali tete in ostalo sorodstvo. A to vseeno ne pomeni, da bi morali družinske odnose za vsako ceno ohranjati še naprej. Včasih je prekinitev nezdravih vezi najbolj zdrava stvar, ki jo lahko storimo.

Za mami
05. 11. 2021 14.16

Olje, ki bo nahranilo vaše lase, obraz in roke

Če vam zmanjka lepotnih izdelkov, posezite po ricinusovem olju, ki pomaga pri koži, razpokanih petah, šibkih trepalnicah ... Ricinusovo olje vam pomaga rešiti kar deset lepotnih težav.

Razvoj otroka
02. 11. 2021 10.27

Kako podpreti ali nadomestiti besedno komunikacijo otroka?

V istem trenutku, ko se rodimo na svet, začnemo s svetom tudi komunicirati. Z mimikami, kretnjami in kasneje tudi z glasom. Komunikacija je ena najpomembnejših človekovih veščin. S pomočjo komunikacije človek pove, o čem razmišlja, kako se počuti, česa si želi. Če ne govorimo, pa to še ne pomeni, da ne razumemo, ne slišimo, ne vidimo, ne opazujemo, ne sledimo dogajanju, ampak le da komuniciramo na drug način. Več o tem pa si preberite v spodnjem prispevku.

Novice
02. 11. 2021 08.00

Zakaj mnogo žensk še vedno uporablja navadne higienske vložke za oslabljen mehur?

Vsaki četrti ženski, starejši od 35 let, lahko pojavi nehoteno uhajanje urina1. Mnoge ženske pa še vedno uporabljajo navadne higienske vložke, da se zaščitijo pri uhajanju urina. Večina žensk ne ve, da obstajajo vložki, posebej zasnovani za vpijanje urina, in ne ve kako zelo se razlikujejo od higienskih.

Porodne zgodbe
04. 10. 2021 08.03

Porodna zgodba: 'Na prvi pogled sem se zaljubila v mojega lepega sinčka'

Rodila sem v petek, 31. 10. 2014, ob 13.12 v Ljubljani. Dogajati se je začelo že več kot teden prej, ko sem imela tudi rok poroda. Takrat moj mali Engjell še ni želel iz trebuščka.

5KA
23. 09. 2021 09.35

Zato pri matematiki spodbujajo uporabo prstov, abaka, kamenčkov in kock

Spominjam se, kako v osnovni šoli pri učenju matematike ni bilo dovoljeno uporabljati prstov, saj so učiteljice zahtevale "računanje na pamet", pa tudi starši niso bili naklonjeni "štetju na roke". Danes je popolnoma drugače, saj celo zelo priporočajo in spodbujajo uporabo različnih pripomočkov, pa naj bodo to abak, kamenčki, kocke ali seveda tudi prstki.

Po porodu
04. 09. 2021 07.15

Steznik po porodu: da ali ne?

Če ste noseči ali ste pred kratkim rodili, ste verjetno pripravljeni narediti veliko, da se vaša postava vrne v čas pred nosečnostjo. Eden od pripomočkov je tako tudi poporodni steznik.

Očkov kotiček
20. 08. 2021 08.13

10 tipov moških, ko postanejo novopečeni očetje

Preverite, če se kot novopečeni očka morda prepoznate v katerem izmed spodnjih opisov.

Družina in odnosi
13. 08. 2021 07.47

Vse kar morate vedeti ob ločitvi

»Kdo je kriv? Kaj je šlo narobe in zakaj?« Vsaka ločitev za seboj pušča tisoč odprtih in nerazrešenih vprašanj, na katere ni vedno pravega odgovora. V nekaterih primerih pa se zdijo odgovori povsem jasni in vzbujajo najrazličnejša čustva, od žalosti, jeze, strahu in podobno. Pomembno je poudariti, da je treba iti naprej, ne glede na to, kako težko je, sploh če so vpleteni tudi otroci, ampak kako? Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Nosečnost
09. 07. 2021 11.09

Takrat večino nosečnic 'napade' gnezditveni nagon

Stare mame pravijo: "Ko se pojavi močna želja po gnezdenju, se približuje porod." Po mojih izkušnjah drži. Namreč jaz in tudi veliko mojih prijateljic smo dobile popadke in pohitele v porodnišnico, ko smo imele vse pripravljeno za novorojenčka.

Blog
02. 06. 2021 08.25

Verjemite, tudi "popolne" mamice kdaj znorijo in zakričijo

Zadnjič smo se tri mamice iskreno pogovarjale o izzivih starševstva. Med drugim smo se strinjale, da včasih res ne vidimo drugega izhoda, kot da povzdignemo glas, in kako imamo slabo vest vsakič, ko zakričimo in ko morda obenem izrečemo tudi kaj, kar pozneje obžalujemo. A na našo veliko srečo smo si lahko na glas priznale in se medsebojno potolažile, saj so čedalje bolj za nami časi "popolnih mam", ki so morale biti popolne v vsem – v vzgoji, v partnerstvu, v službi, v gospodinjskih opravilih, v izgledu ... Ker – roko na srce – ni niti realno niti življenjsko, da bi imele vedno in povsod vse pod nadzorom.

Novice
09. 03. 2021 07.47

To bodo v naslednjih dneh preverjali policisti

Starši, športniki in drugi zvezdniki, vsak je lahko dober zgled tudi v cestnem prometu. Vsaka vožnja pa bi se morala začeti s pravilno pripetim varnostnim pasom, na katerega marsikdo pozabi, kar bodo v naslednjih dneh preverjali tudi policisti.

Družina in odnosi
22. 02. 2021 09.10

Izpoved mame: 'Hčeri sem rekla, da je nimam rada'

»Svoji štiriletnici sem po burnem prepiru rekla, da je nimam rada. In zato še nisem slaba mama,« iskreno pripoveduje neprijeten dogodek ena izmed mater. Splet preplavljajo fotografije popolnih staršev s popolnimi družinskimi citati. Le malokdo pa spregovori o spodrsljajih.

Novice
09. 02. 2021 08.27

Sneguljčica in Elza sta ji pomagali sprejeti dejstvo, da je drugačna

Nariyana. Deklica z edinstveno porcelanasto belo poltjo, belimi lasmi, trepalnicami in nebeško modrimi očmi. Tako posebna in drugačna in tako lepa obenem. Svojo drugačnost je sprejela s pomočjo risanih junakinj.

Po porodu
27. 01. 2021 10.43

'Viseče kože in razmaknjenih mišic ne moreš popraviti drugače kot z operacijo.'

Tokrat smo se z estetskim kirurgom Andrejem Testenom pogovarjali o tem, kako izgleda poseg odstranjevanja odvečne kože na trebuhu in kako dolgo je okrevanje po operaciji. Gre namreč za eno najpogostejših težav, s katero se soočajo ženske, ki so rodile in ki se je ne da odpraviti drugače kot z estetskim posegom. "S pravilno prehrano in nadomestki, kot so hidrokolagen, vitamini in telovadba, se lahko naredi ogromno, a viseče kože in razmaknjenih mišic ne moreš popraviti drugače kot z operacijo."

Blog
20. 01. 2021 07.46

"Sesanje, sesanje ... To je pa napor!" - "Ja, res. Še predobro vem!"

Vpliv koronačasa, ko smo vsi več ali manj doma, se pozna tudi pri (ne)urejenosti našega stanovanja. Opažam, da ni nikoli popolnoma pospravljeno in da je večina dneva razmetano. Včasih se mi zdi, da kamor koli pogledam, vidim igrače, barvice, kozarce z vodo, pa tudi umazane nogavice (nikoli obe, ampak vselej ena sama in bog si ga vedi, kje se skriva zatlačena druga) in še bi lahko naštevala. Stvari po vsem stanovanju povsod drugod, samo tam ne, kjer bi morale biti.

Šola in splet
05. 01. 2021 07.50

Tega naj najstniki ne počnejo na internetu

Najstniki internet pogosto uporabljajo kot platformo za preizkušanje lastnih meja. Lažen občutek anonimnosti in svobode, ki ju daje splet, pa lahko pusti resne posledice. Česa najstniki ne bi smeli početi na internetu?

Družina in odnosi
28. 12. 2020 07.58

Se očetje pretvarjajo, da spijo, medtem, ko dojenček joka?

Prvih nekaj mesecev po rojstvu otroka je lahko za starša zelo napornih, še posebej ker se vsi privajajo na nov življenjski ritem, ki prinaša tudi precej neprespanih noči. Dojenčkov jok v hipu vrže pokonci vsako mamo, kako pa je pri očetih?

Novice
21. 12. 2020 08.10

Tako potekajo porodi v času epidemije v slovenskih porodnišnicah

V slovenskih porodnišnicah veljajo podobni postopki pri poteku poroda, pridobivanju dovoljenja za prisotnost spremljevalca in obravnavi po porodu. Doslej so že imeli nekaj porodov porodnic, ki so bile okužene z novim koronavirusom. Vse pa še posebej prosijo, naj ne zamolčijo morebitnih simptomov, tveganih stikov in potrjene okužbe.

Partnerski odnosi
11. 12. 2020 16.33

Kaj si želi slišati vaš moški?

Z moškimi je povsem enostavno, če le veste, katere besede uporabljati v odnosu z njimi.

Novice
30. 11. 2020 07.48

Svarila pred koronageneracijo ali zakaj je športna vzgoja tako pomembna kot matematika

"Otroci so zelo iskreni. Tako so recimo v prvem valu epidemije učenci svoji razredničarki povedali, da včasih sploh niso odprli učne priprave za šport, kaj šele da bi opravili zadane naloge. Toliko dela so imeli z drugimi predmeti, da šport ni prišel na vrsto. Omenjeno je bilo zame šokantno," je opisala učiteljica športne vzgoje in mamica dveh. Da, res. Splet okoliščin, ko so otroci ostali brez fizičnega pouka športne vzgoje in brez treningov, njihovo gibanje v domačem okolju pa je bilo precej omejeno, je pustil velike posledice.

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 986