Bibaleze.si

učinkovitost

Prehrana za dojenčke
25. 02. 2022 07.42

Ko otrok pretirano odklanja hrano, mu gre na bruhanje in ga je strah

Hrana omogoča preživetje ter naj bi obenem vzbujala predvsem užitek in zadovoljstvo; že dojenčki jo načeloma v prvih mesecih življenja povezujejo s tolažbo, bližino, ljubeznijo, naklonjenostjo in prijetne občutke ob hranjenju nato iz otroških prenesejo v odrasla leta. A žal ne vedno.

Zdrav otrok
22. 11. 2021 08.48

Slovenska farmacevtka o prehranskih dopolnilih za otroke

Otroci so v jesensko-zimskem obdobju še posebej dovzetni za različne bakterijske in virusne okužbe. Ker malčki in šolarji obiskujejo vrtce in šole, kjer se skupaj igrajo in družijo, se okužbe hitro prenašajo z enega otroka na drugega. Zato je dobro, da otroka preventivno zaščitimo in okrepimo njegov imunski sistem, ki bo na ta način dovolj močen, da se bo boril zoper zunanje vsiljivce. Na kakšen način in s katerimi prehranskimi dopolnili lahko to storimo, nam je razložila Sara Korošec, mag. farm., spec.

Nosečnost
05. 11. 2021 06.00

Toliko Slovenkam umetno sprožijo porod

Preverili smo, ali je umetno sproženi porod daljši in bolj boleč. Preberite tudi izkušnjo Slovenke, ki so ji dali zdravila za mehčanje materničnega vratu, in preverite, ali delujejo "naravne" metode sprožanja poroda, kot so spolni odnosi, sprehod po stopnicah, pitje čaja malininih listov!

Novice
28. 07. 2021 14.26

Česa ne smemo pozabiti pri izbiri pralnega stroja?

Izbira pralnega stroja je lahko pravi izziv, še posebej, če sploh ne veste, kaj točno iščete. Torej preverite, kaj točno se ponuja na trgu, in ugotovite razlike med modeli, ki jih na koncu primerjate s svojimi potrebami.

Novice
25. 05. 2021 08.01

Prednosti kraniosakralne terapije za dojenčke

Ste že slišali za številne pozitivne učinke kraniosakralne terapije na dojenčke in otroke? Kakšne so prednosti terapije, v katerih primerih je priporočljiva in kakšni so odzivi staršev, si lahko preberete v spodnjem intervjuju s kraniosakralno terapevtko, Sabino Miklavčič.

Novice
17. 02. 2021 08.55

'Za milijone otrok po vsem svetu ‘normalno’ nikoli ni bilo dovolj dobro'

"Pri obnovi sveta ne gre za vrnitev v prejšnje normalno stanje. Za milijone otrok po vsem svetu ‘normalno’ nikoli ni bilo dovolj dobro," v odprtem pismu javnosti opozarja Henrietta Fore, izvršna direktorica UNICEF-a.

Nosečnost
11. 01. 2021 13.43

Veliko žensk čuti močan strah pred odgovornostjo biti mati

Kakovost povezanosti matere z otrokom je odvisna od povezanosti njene zavesti z njenim telesom, saj se komunikacija z novorojenim otrokom dogaja le skozi telesi. In če v tej komunikaciji pride do šuma, lahko mati napačno interpretira otrokove signale in se nanje napačno odzove. To pa lahko preprečimo z metodo AEQ, ki jo je Aleš Ernst iz klinične somatike filozofa Thomasa Hanne razvijal mnogo let.

Novice
12. 11. 2020 08.08

Breme, ki ga v epidemiji nosijo otroci, je večje, kot si mislimo

Slovenski psihologi menijo, da lahko že delno obiskovanje vrtca, šole ali univerze izjemno prispeva k blaženju dolgoročnih posledic, ki jih bodo otroci in mladostniki čutili še leta, zato pristojne institucije pozivajo, da pri sprejemanju odločitev o načinih obvladovanja epidemije upoštevajo tudi znanstvena in strokovna spoznanja o psihosocialnih posledicah epidemije na otroke in mladostnike.

Za mami
07. 09. 2020 08.01

5 stvari, pri katerih sem postala zelo hitra, odkar imam otroke

Ko v naše življenje pride otrok, se je treba prilagoditi. Ponavadi pride prilagoditev na naš račun. Kje so časi, ko smo lahko v miru spile kavo, šle v miru na stranišče ali pod tuš? Otrok je zagotovo poskrbel, da smo v tem postale zelo hitre.

Prehrana v nosečnosti
21. 04. 2020 12.10

10 vitaminov in mineralov, ki jih vaše telo potrebuje v nosečnosti

Pravilna prehrana v nosečnosti je zelo pomembna in je pogoj za dobro počutje vse od načrtovanja nosečnosti do poroda. Nosečnice, potrudite se za zdrav in pester jedilnik!

Trači
08. 04. 2020 08.54

Nasveti učiteljev, kako otroku pomagati z učenjem

Po številnih evropskih državah so zaradi pandemije koronavirusa šole predčasno zaprla svoja vrata, ta pa bodo morebiti ostala zaprta vse do septembra. Številni starši so se znašli v položaju, v katerem sami delajo od doma, ob tem pa morajo učiti še svoje otroke oz. jih preverjati, zato smo zbrali nekaj nasvetov učiteljev, kako najbolje izkoristiti čas v karanteni.

Zdrav otrok
19. 12. 2019 08.38

Na področju cepljenja z novim letom spremembe tudi za najmlajše

Ena od mamic je na družbenih omrežjih zapisala, da se po novem letu menja cepivo za dojenčke. Tako naj bi bili ob prvem cepljenju v mešanici cepiva tudi cepivo proti HPV. Preverite, ali navedeno drži!

Zdrav otrok
08. 10. 2019 07.57

Tisti, ki niso zdravljeni, izgubijo povprečno 16 let življenja

Družinska ali familarna hiperholesterolemija je motnja, ki se deduje. Kot poroča Društvo za srce, je njen znak zvišan slab ali LDL holesterol, in sicer že v otroštvu. Zelo pomembno je vrednosti holesterola preveriti že v tem obdobju življenja, saj nezdravljeno stanje pomeni nagnjenost k prezgodnjem pojavu bolezni srca in ožilja. 

Bibini svetovalci
09. 04. 2003 18.43

Učinkovitost Qinaksa pri terapiji sive mrene

V vpr. glede učinkovitosti Qinaksa sem napačno imenoval glavkom, namesto nje sem mislil siva mrena. Se opravičujem. lp, bojan

Novice
23. 01. 2019 09.08

Še ena Kitajka nosi gensko spremenjenega otroka?

Druga Kitajka, ki nosi gensko spremenjeni zarodek, je domnevno v četrtem mesecu nosečnosti.

Novice
07. 01. 2019 12.36

Delno povračilo stroškov za vinjeto pripada, če imate vsaj 4 otroke

Če imate veliko družino in veliko vozilo, ste upravičeni do sorazmernega povračila denarja za nakup nove rožnate vinjete. Preverite, kako in kje uveljavljate pravico. Objavljamo tudi povezavo na vlogo!

Družina in odnosi
12. 12. 2018 09.02

Mamice, tega vam nihče ni povedal

Prišel je najlepši čas leta, ki je za številne mamice lahko tudi stresen in naporen, predvsem zaradi številnih dodatnih obveznosti. Ste med njimi? Obremenjene z idejo o popolnih praznikih iščete še zadnje okraske, darila in tiste dobrote, po katerih bo zadišalo v kuhinji, ob vseh obveznostih pa vam zmanjkuje časa za kakovosten spanec. Drage mame, ne pozabite, da boste največ naredile zase, če se boste za začetek pošteno naspale. V nadaljevanju najdete nekaj nasvetov, kako si zagotoviti miren spanec in sladke sanje.

Zanositev
04. 09. 2018 08.20

Koristna informacija o kontracepcijskih sredstvih in pregledu pri ginekologu

Ali moram, če prosim pri ginekologu za kontracepcijsko sredstvo, ki ga ni mogoče dobiti na t. i. zeleni recept, tudi pregled v celoti plačati sama?

Zdrav otrok
26. 07. 2018 08.00

Obvezni dodatki na soncu

Poleti se soncu ne moremo izogniti, pordeli koži in opeklinam zaradi sonca pa prav gotovo. V poletnih mesecih preživimo na soncu veliko časa, tudi takrat, ko dnevi niso počitniško obarvani. Soncu smo izpostavljeni na sprehodu, kolesu, vrtu … Ustrezna majica, kapa (ki naj ne ščiti le obraza, ampak tudi vrat) in sončna očala so nepogrešljivi dodatki, ko smo izpostavljeni sončnim žarkom. Vsa oblačila pa ne ščitijo enako dobro. Zaščitna sposobnost oblačil je odvisna od vrste dejavnikov. Na kaj je torej treba biti pozoren pri izbiri?

Zdrav otrok
14. 06. 2018 15.05

Ošpice: je možno, da v Sloveniji pride do epidemije?

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor po šestih odkritih primerih okužbe z ošpicami v tej sezoni zagotavljajo, da imajo položaj pod nadzorom. Dejansko je le ena oseba zaradi te okužbe potrebovala bolnišnično zdravljenje. Obenem poudarjajo, da pričujoče dogajanje ponovno opominja, kako pomembno je cepljenje proti tej bolezni.

Zdrav otrok
30. 05. 2018 12.58

V Mariboru zdravijo dojenčka z ošpicami

V Mariboru zdravijo dojenčka z ošpicami, ki je bil v stiku z okuženim moškim in ni bil cepljen, ker še ni bil dovolj star. Preverite, kakšni so znaki ošpic in ali so lahko nevarne za nosečnico!

Zdrav otrok
09. 01. 2018 09.19

Ošpice v Sloveniji: kdo je zaščiten, komu se svetuje še en odmerek in kako do njega

V Sloveniji so bile ošpice dolga leta najpogostejša nalezljiva bolezen. Od leta 1968, ko smo pri nas uvedli obvezno cepljenje proti ošpicam, je število bolezni začelo upadati. Zadnja epidemija ošpic je bila pri nas v letih 1994/95, se pa še vedno pojavljajo posamezni primeri. Preverite, kaj storiti, če ste bili rojeni pred letom 1960 in kaj v primeru, če ste dobili le en odmerek cepiva.

Zdrav otrok
30. 11. 2017 08.42

Že leta zaradi tega številni otroci ostajajo jeseni in pozimi zdravi!

Jeseni in pozimi so na pohodu številne bakterije in virusi, ki se jim težko upremo. Da v postelji ne obleži vsa družina, je dobro čim prej poskrbeti za krepitev obrambnega sistema. Priporočljivo je, da ste kljub slabemu vremenu čim več na svežem zraku, se zdravo in uravnoteženo prehranjujete in se izognete stresu.

Družina in odnosi
27. 10. 2017 10.49

Otroci vas ne ubogajo zaradi vaših napak

Vas otroci ne ubogajo? Preverite, ali vi pri čem grešite in ste zato v začaranem krogu neubogljivosti. Pomembno je, da svoje napake prepoznate in jih popravite. Šele tako boste imeli pozitiven vpliv na otroke.

Zanositev
22. 09. 2017 08.16

Takšna zaščita pred nezaželeno nosečnostjo več kot 99-odstotno učinkovita

Intrauterini sistem (IUS) je kontracepcijsko sredstvo, ki ženskam zagotavlja več kot 99-odstotno učinkovitost od tri do pet let. Čeprav so mnoge prepričane, da je le za tiste, ki so že rodile, to ne drži. Primeren je za ženske vseh starosti in tudi tiste, ki še niso postale mame.

Novice
03. 08. 2017 08.07

Za šolsko sadje, zelenjavo in mleko več kot milijon evrov

V EU je začela veljati nova evropska shema šolskega sadja, zelenjave in mleka, po kateri bo Sloveniji za šolsko sadje in zelenjavo namenjenih 727.411 evrov, za mleko pa 363.811 evrov evropskih sredstev. Šole se lahko v novo shemo za šolsko leto 2017/18 prijavijo do 5. septembra.

Družina in odnosi
07. 07. 2017 08.05

Sredstva za zaščito pred soncem na preizkušnji

Potrošniške organizacije ob vsakem testu sredstev za zaščito pred soncem ugotavljamo, da proizvajalci navajajo trditve, ki v praksi ne držijo. Letos sicer med desetimi preizkušenimi sredstvi, ki so naprodaj tudi v Sloveniji, ni takšnih, ki bi zavajale glede vrednosti zaščite poudarjajo na ZPS, a na embalaži je mogoče najti še marsikaj drugega, kar pritegne potrošnike, a ne drži nujno.

Družina in odnosi
22. 03. 2017 08.13

10 načinov, kako lahko uskladite službo in družino

Nikoli ni lahko uskladiti časa, preživetega z družino, s službenimi obveznostmi. Preberite si, kako lahko v življenju vzpostavite ravnotežje.

Resnične zgodbe
13. 03. 2017 09.09

Tega, kar je naredila ta mama, ne boste kar tako pozabili

Jesica Bird je poskrbela, da se bo njena šestletna hčerka Navaeh počutila samozavestno, da bo srečna, ker bo ob sebi imela lutko s takšnim znamenjem, kot ga ima sama.

Najstniki
25. 10. 2016 08.16

Prhanje s toplo ali mrzlo vodo?

Ko se otrok začne prhati sam, se pojavi dilema, kaj jim svetovati: ''Ali naj se prhajo s toplo ali mrzlo vodo?'' Navajamo, kakšne učinke ima hladna in kakšna topla voda.

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 986