temperature

RAZVOJ OTROKA: 4. mesec / 3. teden
LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

RAZVOJ OTROKA: 3. mesec / 1. teden
LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

Priljubljeni domači sirupi proti kašlju
Domača lekarna ni priljubljena le med babicami in dedki, vse pogosteje se priprave lotevajo mlade družine. Preberite si, kako lahko izdelate tri najbolj priljubljene sirupe proti kašlju.

Ledena voda malčku rešila življenje
Dve leti stari Gore je pred kratkim padel v ledeno mrzlo vodo, pri čemer se mu je ustavilo srce. Malček je na srečo po neverjetnih 60 minutah kot po čudežu oživel.

Na nosečnost se pripravite!
Bodoče mamice pogosto zanima, kako naj se pripravijo na nosečnost. Da bosta oba bodoča starša dobrega zdravja, poskrbite za primerno prehrano in način življenja.

NUŠKA DRAŠČEK: 'Ime sva že izbrala'
Energična pevka Nuška Drašček in njen mož Miha bosta prav kmalu postala starša. Nosečnost sta načrtovala, ime za otročka pa sta izbrala, še preden je Nuška zanosila.

EKSKLUZIVNO: Aneta potrdila drugo nosečnost!
Za Aneto Salihovič je to poletje zelo naporno. Tudi njej povzročajo težave visoke temperature, še posebej, ker je v veselem pričakovanju …

Nosečnica na počitnicah
Skoraj vsaka nosečnica si želi preživeti dopust, ko je njen dojenček še varno v trebuhu. Mnoge pa se sprašujejo, kdaj je med nosečnostjo najbolj primeren čas za to.

Natalija se hladi v bazenčku
Družini Natalije Kolšek vroče poletne temperature ne delajo preglavic. Hladijo se v domačem bazenčku, in ker ga je očka ogradil pred radovednimi pogledi, lahko odvržejo tudi kopalke.

Opekline in oparine pri otrocih
Nesreča nikoli ne počiva, še bolj pa to drži, če imate majhnega in radovednega otroka. Nobena rana ne boli tako hudo kakor opeklina ali oparina, to pa so žal pogoste poškodbe pri otrocih.

Družinske počitnice med nebom in morjem
Terasasta pobočja, cerkve z modrimi kupolami, majhne snežno bele hiške, ki kot mozaik sestavljajo podobo vasic … Vse to ni le filmska destinacija zaljubljencev. Na otokih uživajo tudi družine.

Ko ugrizne klop ...
Kadar starši na otrokovi koži najdejo klopa, so pogosto prestrašeni. Zastavljajo si vprašanja, koliko časa ga otrok že ima, kje ga je dobil, se je morda okužil ... Čeprav majhen, je lahko klop tudi nevaren, zato je potrebna previdnost.

Tudi otrok potrebuje sončna očala!
V poletnem času so otroci najbolj navdušeni, ker lahko tekajo naokrog s čim manj oblačili. Ne smemo pa pozabiti na zaščito pred soncem in obvezno zaščito otrokovih oči.

Pri triletnici levkemijo zamenjali z napihnjenostjo
Oče triletne deklice je bil šokiran, ko je zdravnica bolno deklico zavrnila z besedami, da ji nič ni in da je samo napihnjena. Po nekaj dneh pa so ugotovili, da je deklica zbolela za hudo obliko levkemije.

Bolan otrok in vrtec
Nekateri starši tudi bolnega otroka peljejo v vrtec. A bolan otrok ne sme biti v vrtcu! Ne more slediti programu, ne more se igrati, pogreša toplino staršev in prenaša viruse in bacile na druge otroke.

Male ritke v eko pleničkah
Če je otrok vso dobo povijanja v plenicah za enkratno uporabo, to pomeni od pet do šest tisoč plenic na otroka, oz. tono smeti, razgradljivih v 500 letih. Po statističnih podatkih imamo v Sloveniji več kot 55 tisoč ton smeti na leto samo zaradi plenic za enkratno uporabo.

Dojenček, ki se mu vsako noč olupi koža
16-mesečni britanski deček ima povsem rdečo kožo, ki se mu vsako noč olupi. Mali Jack trpi za redko, neozdravljivo boleznijo, vseeno pa je večino časa nasmejan …

AKTUALNO: Podhladitev in ozebline so otrokom smrtno nevarne!
Dojenčki in majhni otroci so na nizke temperature veliko bolj občutljivi kot odrasli. Če pri njih pride do podhladitve, je njihovo življenje lahko ogroženo. Med počitnicami zato pazite, da je malčkom ves čas toplo ...

Dobrodejni učinki gline
Večina nosečnic ima probleme z zastajanjem vode v telesu, zaradi česar jim začnejo otekati udi. Pri izločanju vode in strupov iz telesa pomagajo glinene obloge. Glina vsrka škodljive snovi in omili še mnogo drugih nevšečnosti v času nosečnosti.

Z dojenčkom na sprehodu
V mrzlih zimskih dneh se mamice pogosto sprašujejo, ali lahko peljejo svojega novorojenčka na sprehod. Seveda, otročku svež zrak ne bo škodoval!

Kako otroke zaščitimo pred gripo?
Gripa je ena izmed najbolj pomembnih akutnih okužb zgornjih dihal. Virusi influence so odgovorni za znatno obolevnost in smrtnost pri otrocih.

Kdaj je čas za prvo kašico
Najbolj pogosti pogovori med mladimi mamicami se vrtijo okrog prve prave goste hrane za otroka. Kdaj mu ponuditi prvo kašico in kako jo pripraviti? Veliko mamic je zmedenih in ne vedo, kaj bi, saj jim strokovnjaki govorijo eno, izkušene mamice pa drugo.

Avgustovske dogodivščine v živalskem vrtu.
V tem mesecu se lahko v ljubljanskem živalskem vrtu vaši malčki od blizu srečajo z nekaterimi živalmi in spoznajo njihove posebnosti. Posebno doživetje pa bo zagotovo nočni obisk živalskega vrta. Ko se bo naredila trda tema, bodo otroci lahko opazovali in poslušali nočno življenje živali.

Na Murterju rešili dojenčka
Devetmesečna dojenčica iz tujine je na otoku Murterju dobila hude vročinske krče in prenehala dihati. Zdravnica in medicinska sestra sta jo pet minut oživljali in ji rešili življenje.

Razsaja virusni meningitis!
Veliko staršev je zaskrbljenih, ker se v zadnjem mesecu v nekaterih vrtcih pojavlja virusni meningitis. Na Inštitutu za varovanje zdravja RS so nam to potrdili.

Medicinska sestra zakrivila smrt novorojenčka
V Španiji je pred kratkim prišlo do dvojne tragedije. Dan po porodu je zaradi nove gripe umrla mlada ženska, zaradi napake medicinske sestre pa kasneje še njen sin.

Nenavadna 'zdravila' iz preteklosti
Še v prejšnjem stoletju so na kmetih majhnim otrokom, ki niso hoteli zaspati, pogosto dali sesati v žganje namočeno krpico. Malo večji otroci so lahko mirne duše za žejo pili brizganec ali „špricer,“ kot mu popularno rečemo.

Kako damo otroku zdravila?
Ko malček ali dojenček zboli, mu je včasih treba pomagati z zdravili. Zgodi pa se, da so starši pri dajanju zdravil otroku malce nerodni, otroci pa se začnejo upirati. Kako se pravilno lotite dajanja zdravil?

Sončne opekline
Sončne opekline nastanejo, če je koža predolgo izpostavljena sončnim žarkom. To se lahko zelo hitro zgodi pri dojenčkih in majhnih otrocih, saj je njihova koža še zelo občutljiva.

Avtisti so … avtizma ni!?
Avtizem je razvojna motnja, ki je »na zunaj« ne vidimo. Pojavi se lahko v vseh družinah. Avtističhi otroci se najraje igrajo sami, njihova komunikacija je omejena ali pa je sploh ni. Motijo jih čisto običajne stvari. Najvarneje se počutijo v svojem svetu, po drugi strani pa so izjemno nadarjeni.