pomoč

Jani Pavec zabrisal vse sledi!
Jesen je čas, ko se znova lotimo malo bolj temeljitega pospravljanja hiše in njene okolice. No, pri pevcu Janiju Pavcu so se letos odločili celo za beljenje. Pomagala pa je tudi skoraj 3-letna Sara.

Tudi Jennifer je med njimi!
Oktober je že nekaj let mesec boja proti raku dojk, ki je najpogostejši rak žensk v razvitem svetu in tudi pri nas. Predvsem zaradi poznega odkrivanja bolezni je preživetje bolnic včasih vprašljivo.

Prepoznajte sindrom zapestnega prehoda
Nosečnost s sabo prinese mnoge spremembe in nekaterim tudi težave. Odrevenelost v zapestju in mravljinčenje v prstih so zdravniki opisali kot sindrom zapestnega prehoda. Preberite si, kako lahko omilite bolečino!

Je Jankovićevi vnukinji ime Manal?
Ursula Gawish in Damijan Janković sta v stilu svetovnih zvezd izbrala svoji prvorojenki ime, ki na naši strani Alp zveni malo nenavadno. Po dolgem razmisleku naj bi se odločila za ime Manal.

V Beli krajini pomagajo romskim družinam
V Beli krajini za romske otroke in njihove starše organizirajo ustvarjalne delavnice, prav tako jih javni delavki spodbujata, da obiskujejo šolo in živijo na zdrav način. Kako uspešni sta pri tem, nam je zaupala Nada Žagar, direktorica Zavoda za izobraževanje Črnomelj.

Ela, edina s sindromom PK v Sloveniji
Sindrom Pallister Killian (PKS) je izjemno redka kromosomska motnja. Na svetu je znanih približno 200 diagnosticiranih primerov, med njimi je tudi petletna Ela iz Slovenije.

Do zdravih zob od malih nog
Za zdrav nasmeh je treba skrbeti že od prvih mlečnih zob dalje. Starši morajo poskrbeti za redno ščetkanje zob, seveda s pravo izbiro ščetke in zobne paste.

Je dobila Jankovićeva vnukinja posebno darilo?
Pomoč ob rojstvu otroka, ki jo nudijo posamezne občine, je zelo različna. Tu ni enotnega pravila. Zanimalo nas je, ali je Mestna občina Ljubljana ob rojstvu Jankovićeve vnukinje novopečena starša kaj posebej obdarila?

Otroški dodatek - kaj je že to?
Za otroka se zagotovo ne odločimo zaradi paketa ali občinskega denarnega izplačila za vsakega novorojenca, sta pa to dve zelo prijazni obliki pomoči in prijazni gesti za vsakega očeta in mamo. Potrebščine za otroka niso poceni, zato je vsaka oblika pomoči zelo dobrodošla.

Pomagajmo slovenskim otrokom z avtizmom!
Slovensko Društvo za avtizem DAN se trudi, da bi otroci z avtizmom dobili ustrezno zdravljenje in bi se izboljšal njihov položaj. O tem, kako velik pomen ima društvo tako za njih kot tudi njihove svojce, smo se pogovarjali s Katjo Šergan Božič. Z dobrodelno akcijo ''MALI KORAKI ZA VELIK CILJ'' bomo s skupnimi močmi in podporo ljudi iz vse Slovenije zbirali sredstva za Društvo za avtizem DAN.

Zaživel je center za otroke z Downovim sindromom!
V Koštaboni na Primorskem so odprli center za otroke z Downovim sindromom, za katerega smo zaposleni na PRO PLUS lani na pobudo Sveta pretekli Slovenijo.

Hiša, ki združuje vse generacije
V Murski Soboti so uspeli kot nadgradnjo projekta medgeneracijskega sodelovanja med mladimi in starejšimi Sadeži družbe vzpostaviti prvo medgeneracijsko Hišo Sadeži družbe v Sloveniji. Vsi smo lahko sadeži družbe ali kot je zapisal dr. Janez Drnovšek ob začetku projekta: ''Če si starejši in mlajši med seboj pomagamo, zmoremo več in ustvarjamo boljšo družbo.'' Kaj se pravzaprav skriva za njenimi vrati, nam je razkrila Tjaša Arko, ki že dalj časa spremlja projekt.

Špela Močnik pokazala trebušček
Špela Močnik je nosečnica, ki se s pretirano slabostjo in slabim počutjem med nosečnostjo ni pogosto srečevala. Zdaj pa se že pospešeno pripravlja na prihod novega družinskega člana.

Znana Slovenka spakirala kovčke in šla!
Na tempo življenja čez lužo se je Žana Povše Salobir hitro navadila. Po samo 14 dneh bivanja v Ameriki se je vrnila domov, spakirala kovčke in se z družino vrnila v obljubljeno deželo.

Zakaj ima Natalija podočnjake?
Ker malemu Maxu v tem obdobju rastejo zobki, pri Nataliji Verboten ne spijo prav veliko. Očka Dejan ji sicer pri otroku veliko pomaga, vseeno pa je mamica tista, ki z njim prebedi večino noči.

10 stvari, ki bi jih moral vedeti vsak starš!
Če pri vzgoji ne upoštevate svojih občutkov, potem najbrž večkrat pogledate v kakšno knjigo. Biti starš je lepa, a tudi zahtevna naloga. Pravijo, da je vse lažje, če nam je znanih 10 načel. In se jih tudi poskusimo držati.

Vse to dela vzgojiteljica!
Kakšna je vloga osebe, ki z vašim otrokom preživi večino tedna? Z njim se smeje, joka, ga varuje in vzgaja, predvsem pa o njem ve več, kot si mislite.

FOTO: Kdo so nagrajenci LEGO Ninjago?
Novico o tem, kdo je osvojil superjunake LEGO Ninjago, že nestrpno pričakujejo številni otroci, ki so v nagradni igri sodelovali z ribico. Podelili smo tri komplete kock LEGO in tri simpatične majice.

Društvo Ključ v boju proti trgovini z ljudmi
Trgovina z ljudmi je prisotna tudi v Sloveniji. Le-ta je država izvora, prehoda ter tudi ciljna za mnoge žrtve trgovine z ljudmi, posameznike, ki so nasedli besedam o lepši prihodnosti in so potem v njej ali tujini izkoriščani. Društvo Ključ s preventivnimi akcijami ozavešča mlade, saj jih želijo seznaniti o vseh pasteh trgovine z ljudmi. Pogovarjali smo se z Mojco Kunaver, vodjo preventivnih programov društva Ključ.

Kako se znebiti naglavnih uši?
Naglavne uši so komaj vidne žuželke brez kril in so največja težava predšolskih in šolskih otrok. Ko se naselijo na človekovi glavi, začnejo sesati kri. Povzročajo zelo neprijetno srbenje, zato je prav, da veste, kako se jih znebiti.

IDEJA: Kako izdelati lovilec sanj?
Otroci so lahko zelo ustvarjalni, njihove prve ''čičkečačke'' so ustvarjalne. Pri kateri starosti lahko pričakujemo, da bodo namesto trganja papirja rezali s škarjami? Spodbudite njihovo domišljijo in naj rišejo, lepijo, spenjajo, gnetejo ... Izdelajo lahko tudi lovilec sanj.

Prednosti sinhroniziranih risank
Otroci zelo radi gledajo risanke, še posebej, če razumejo, kaj govorijo junaki, ki nastopajo v njih. Pozanimali smo se, kaj pravzaprav je sinhornizacija risank in kako le-ta vpliva na otrokov razvoj.

FOTO IDEJE: Ureditev otroške sobe
Ali tudi vas jezi nered v otroški sobi? Godrnjate in se pritožujete, dokler vam dokončno ne prekipi? Pomirite se dragi starši, pripravili smo vam ideje za organizacijo otroške sobe, kup nasvetov pa je z nami delila tudi Igralna terapevtka Petra Škof.

TABU: Samopoškodbe
Samopoškodovanje je namerno povzročanje telesne bolečine. Tako vedenje je pogosto pri otrocih v obdobju pubertete in tudi pri odraslih osebah. Lahko mu podležejo tudi mamice s poporodno depresijo.

TOM telefon – na pomoč!
Stari znanec slovenskih otrok in mladostnikov TOM telefon je postal tudi uradna telefonska linija za pomoč pri težavah na spletu Centra za varnejši internet. V primeru vprašanj lahko otroci, mladi in njihovi starši anonimno pokličejo na brezplačno telefonsko številko 116 111.

Kdaj nastopi puberteta?
Veliko se govori o tem, da se otroci spremenijo, ko pridejo v puberteto, toda starši, ki imajo edinca ali edinko, pravzaprav ne vedo, kaj naj pričakujejo. Najstnik ne doživlja le fizičnih sprememb, ampak začne doživljati svet okrog sebe povsem drugače, želi se osamosvojiti, njegovo razpoloženje niha …

Ogorčena Zvezdana Mlakar razkriva resnico!
Pred dobrim tednom dni je v življenje Zvezdane Mlakar posijal nov sončni žarek – vnukinja z imenom Ema Stella. "Povem vam, da je najlepša dojenčica na svetu," nam je ponosno zaupala uspešna igralka.

Prvi korak k samostojnost
Otroci potrebujejo dolgočasno rutino, ker jim daje občutek varnosti. A vseeno je napredek očiten – otrok si bo pri dveh letih obrisal obraz, pri treh si ga bo umil, pri štirih bo to storil, če mu boste tako naročili, pri petih bo sam vedel, da se mora umiti, če je umazan.

NAGRADNA IGRA: Lego NinjaGO
Se tudi vaši otroci navdušujejo nad NinjaGo junaki? Potem se bodo zagotovo razveselili super nagradne igre, v kateri si lahko prislužijo LEGO kocke Ninjago. Bibaleze.si in POP OTO sta pripravila super nagrade!

Več kot 300 Varnih točk za otroke
Ob začetku novega šolskega leta v Unicefu Slovenija otroke in mladostnike opozarjajo na Unicefove Varne točke, kamor se ti lahko zatečejo po pomoč v stiski. O njih je spregovoril tudi Boštjan Gorenc - Pižama.