Bibaleze.si

pomagala

Najstniki
26. 08. 2022 14.37

Ker ni smela videti sinov, si je pobrila glavo. A poglejte jo danes ...

Je ena tistih zvezdnic, katere življenje se je odvijalo pred očmi javnosti – od zgodnjih otroških let naprej. Ves svet je tako lahko spremljal njene vzpone, pa tudi padce, izjemne glasbene nastope ter burno ljubezensko življenje. Čeprav je večkrat klonila pod težo zvezdništva, se je vsakokrat uspela pobrati in ponovno navdušiti s svojim edinstvenim vokalom. Do svojih oboževalcev je bila vedno brutalno iskrena in tako ne čudi, da je tudi pri 37 letih še vedno ljubljenka občinstva po vsem svetu. To je zgodba o Britney Spears, to je zgodba o pop princeski sodobnega časa!

Prosti čas
26. 08. 2022 04.15

3 knjige, ki jih mora prebrati vsaka nosečka

Obdobje nosečnosti je idealen čas, ko lahko v roke vzamemo knjigo in v miru preberemo njeno vsebino. Hkrati se takrat v nas poraja tisoč in eno vprašanje v zvezi z nosečnostjo in materinstvom, zato je dobro, če za branje izberemo primerne vsebine, ki bodo pomagale odgovoriti na naša vprašanja, dvome in razmišljanja. Za vas smo pripravili nekaj odličnih knjižnih predlogov, ki se jim lahko posvetite v obdobju nosečnosti.

Novice
12. 08. 2022 05.00

Tačke pomagačke – pasji junaki, ki pomagajo otrokom odkriti najboljšega sebe

"Mlajši učenec je imel izjemno močan strah pred javnim nastopanjem. Pred sošolci ni bil pripravljen ničesar glasno prebrati, niti ni želel odgovarjati na učiteljičina vprašanja. Učiteljica se je odločila, da mu omogoči udeležbo na uri Beremo s tačkami. Po uvodnem pogovoru in spoznavanju je bilo otroku predlagano, da bi psički na glas prebral pesmico. Po prvih dokaj tiho izgovorjenih besedah je branje postajalo vse glasnejše. Ob odzivih psičke se je otrok smejal, zabaval, bil je navdušen, da ga kuža dejansko posluša. Skratka, glasno branje je postalo zabavno. Naslednji dan je otrok isto pesmico s psičkino fotografijo pred sabo glasno prebral učiteljici, taisti otrok pa je ob koncu šolskega leta že nastopil na šolski proslavi," lepo izkušnjo opiše Slavica Mrkun, predsednica Društva Tačke pomagačke.

Vzgoja in vrtec
03. 08. 2022 04.15

Je vaš otrok nehvaležen? To morate storiti

Ste se kdaj vprašali, kako otroka naučiti hvaležnosti? Kako ga usmeriti v to, da mu stvari v življenju ne bodo samoumevne in da bo znal ceniti to, kar ima?

Po porodu
28. 07. 2022 04.15

"Porodniškemu dopustu bi morda morali reči porodniško delo"

Po porodu lahko doživljate občutke nepopisne sreče in veselja, lahko pa mamica ne občuti, kar je pričakovala in si je želela, ko ni blaženosti in nepopisne sreče, ko se ne čuti povezana z dojenčkom, ko si ji majhno bitjece zdi kot popoln tujec, ki ji jemlje svobodo. Tedaj ne more niti malo uživati z otročkom in materinstvo ji postane le obveznost, rutina, trdo delo, ki mu ni videti konca. Na kakšne načine si lahko tedajpomagate in kdaj je potrebna pomoč strokovnjakov, je pojasnila psihiatrinja Petra Jelenko Roth.

Družinsko življenje
22. 07. 2022 04.15

Filmi za vso družino

Se vam zdi, da otroci preživijo preveč časa sami, zaprti v svoji sobi, na preživljanje časa z vami pa kaj hitro pozabijo? Na VOYO izberite aktualen film, primeren za vso družino. Ta vam bo dal čas za klepet z vsemi družinskimi člani, jih sprostil in okrepil zaupanje med vami in otroki.

Blog
22. 07. 2022 04.15

"Ojoj, kar brez nogavičk je vaš dojenček?!"

"Ampak poletje je, zunaj je 30 stopinj Celzija. Jaz sem tudi brez nogavic," sem odgovorila neznani teti, ki se je kar sama razglasila za poklicano "rešiteljico" mojega dojenčka. "Ja, vendar on je DOJENČEK," je poudarila.

Razvoj in odnosi
31. 05. 2022 08.05

Besede, ki zabolijo in ki jih starši nikoli ne bi smeli izreči otroku

Besede so močnejše kot meč. Lahko prizadenejo, pustijo globoke rane za vse življenje, škodo, ki jo povzročijo, je pogosto težko odpraviti. "Starši pogosto v nameri discipline in vzgoje izrečejo besede in stavke, s katerimi poskušajo otroku postaviti mejo in tako obvladovati njegovo vedenje. A zavedati se moramo, da malčki starševske besede najmočneje razumejo in doživljajo čustveno, saj vsak stavek nosi čustveni naboj. To so za malčkove in otroške možgane izredno močna sporočila, saj jih najmlajši ne čutijo le čustveno, ampak v telesu," opozarja Staš Žnidar, mag. ZDŠ in psihoterapevt relacijske zakonske in družinske terapije.

Malček
26. 05. 2022 04.15

Copate, ki pomagajo naučiti malčka, kaj je levo in kaj desno

Za otrokov razvoj in njegovo uspešnost tako v otroštvu kot tudi v odrasli dobi je izredno pomembno, da čim prej usvoji družbeno sprejete koncepte, med katere sodita tudi prostorska orientacija ter razlikovanje med desno in levo stranjo.

Bibini svetovalci
18. 05. 2022 07.57

Urška Šavli, dr. dent. med.

Bibina svetovalka, ki svetuje na področju ustne higiene in zdravja ust ter zob malčkov in mladostnikov, je zobozdravnica in strokovnjakinja Urška Šavli, dr. dent. med., ki trenutno deluje v ZD Črnomelj. Z ljubeznijo do dela z otroki dosega vrhunske rezultate, zelo rada pa svoje znanje in nasvete deli tudi z njihovimi starši, saj se ji zdi pomembno, da že od samega začetka spodbujamo zdrave navade in dobro ustno higieno otrok. Več o dr. Urški Šavli lahko preberete v spodnjem opisu.

Novice
16. 05. 2022 09.24

Ljubezen do športa ali pretirano forsiranje otrok?

Si predstavljate šestletnika, ki preteče celoten maraton? Malemu Rainierju je to tudi uspelo, saj je pretekel celoten Flying Pig Maraton v izmeri 42.195 km, nato pa so sledilci njegova starša prijavili na Center za socialno delo, ki je preveril kaj se dogaja v družini Craword iz Ohia.

Nega in zdravje
16. 05. 2022 08.04

Nežni dotiki, ki blagodejno vplivajo na nosečnice, porodnice in tudi dojenčke

Kranosakralna terapija med drugim blagodejno vpliva pred in po porodu ter pomaga tudi dojenčkom, ki veliko jočejo in malo spijo. Vse o nežni, ročni tehniki za sproščanje blokad v telesu je razložila izvajalka kraniosakralnih terapij, reiki učiteljica, certificirana theta healing terapevtka in socialna antropologinja Mateja Kelih.

Zdrav otrok
10. 05. 2022 05.00

Med 40 in 60 odstotkov petletnikov napotenih k logopedu, a čakajo tudi do dve leti

Ob sistematskih pregledih petletnikov na nadaljnjo obravnavo k logopedom napotijo med 40 in 60 odstotkov otrok – prvotno večinoma zaradi nepravilne izgovorjave, a pozneje se lahko pokažejo dodatne težave, kot so denimo šibko besedišče, oblikovanje preveč enostavnih stavkov in napačno naglaševanje. V Sloveniji je področje že vrsto let pereč problem, ker so zaradi pomanjkanja logopedov v javnih zavodih dolge čakalne dobe, ki se lahko vlečejo tudi do dve leti. V Društvu logopedov Slovenije sicer ne priporočajo, da bi starši sami popravljali napake, so pa podali nasvete, kako lahko pomagate otroku pri učenju jezika in govora. Obenem so pojasnili, kdaj je utemeljen sum, da otrok potrebuje logopedsko obravnavo.

Razvoj
06. 05. 2022 05.00

Zgodaj brez plenic: dojenček 'pove', samo 'slišati' je treba

Mamica dveh otrok in vzgojiteljica Mojca Vrbnjak je imela kot otrok pogosto plenične izpuščaje in vnetja ter težave z izločanjem. Misel, da bi se njen otrok srečal z enakimi bolečinami, ji je pomagala najti novo, malce drugačno pot. Njeni otroci nikoli niso imeli vnetij in njihova koža je svobodno dihala, metodo zgodnjega izločanja pa sedaj uči tudi druge starše.

Pregledi med nosečnostjo
21. 04. 2022 04.15

Zato nosečnica ne sme biti slabokrvna

Od druge polovice nosečnosti naprej se povečajo potrebe nosečnice po železu, predvsem zaradi oskrbe otročka v maternici in povečanega volumna krvi. Če ga nima dovolj, je bolj utrujena in se na splošno slabo počuti, železo pa potrebuje tudi plod.

Problematični najstnik
16. 04. 2022 05.00

Zakaj znajo biti najstniki tako kruti v odnosu do staršev?

Hormonske in biološke spremembe, ki se odvijajo v telesu in možganih najstnika, znatno vplivajo tudi na spremembe in nihanje razpoloženja. S tem ko najstniki postajajo močnejši in večji, pa je pomembno, da jih učimo samoregulacije čustev in obvladovanja izbruhov ali morebitne agresije.

Blog
29. 03. 2022 04.45

Kdaj ste nazadnje spali osem ur v kosu? – Hm? Ne spomnim se

Včeraj sem po elektronski pošti dobila oglasno sporočilo z vprašanjem, kdaj sem nazadnje spala osem ur. Hm, ne spomim se? Hm, že dolgo ne? Hm, odkar imam otroke, ne? ... V resnici sem kronično neprespana že vrsto let.

Razvoj in odnosi
07. 03. 2022 09.03

Izpoved najstnice: Anoreksija in jaz

Anoreksija je bolezen sodobnega časa, pri kateri želi oseba zaradi napačne predstave o svojem telesu znižati svojo telesno težo. Pri tem zavrača vnos normalne količine hrane v telo, kar vodi v prekomerno izgubo teže, naglo hujšanje, slabo počutje, slabo kri in marsikatero drugo težavo. Gre za zelo resno bolezen, ki lahko v skrajnih primerih privede do smrti. Tokrat objavljamo pogumno osebno izpoved najstnice, ki si je z anoreksijo zrla iz oči v oči.

Porodne zgodbe
27. 02. 2022 05.00

'Stara sem bila skoraj 40 let in zanosila sem s pomočjo medicine.'

Stara sem bila skoraj 40 let in zanositev, ki je nastala s pomočjo medicine, je v meni zbudila veliko strahov.

Po porodu
23. 02. 2022 07.41

Recept za masko, ki lahko spodbudi rast vaših las

Vsem poznani težavi v nosečnosti in po porodu sta težavi z zobmi in lasmi. Pravijo: če nimaš enih, imaš pa druge. Če ste se po porodu spopadale s prekomernim izpadanjem las, vam predstavljamo masko, s katero lahko poskusite spodbuditi svoje lase, da bodo znova hitreje rasli.

Za mami
16. 12. 2021 07.54

Utrujena mama ali privlačna ženska?

"Ko bom jaz imela otroke, se ne bom zapustila tako kot marsikatera novopečena mamica. Še vedno bom skrbela zase," so misli mnogih žensk, ki opazujejo utrujene mame, ki bolj ali manj uspešno žonglirajo med potrebami otrok, partnerstvom, službo. A vsi vemo, da se zarečenega kruha največ poje in nemalokrat se zgodi, da materinska vloga tako zelo preoblikuje prioritete in življenje ženske, da se ta ujame v spirali družinskih obveznosti. Zdi se, kot da tam ni prostora za žensko, ki je obstajala pred tem …

Družina in odnosi
26. 11. 2021 06.00

7 razlogov, zakaj tete zasedajo posebno mesto v srcu otrok

Starši vzgajajo in negujejo svoje otroke, babice in dedki jih razvajajo, tete pa skrbijo za vse to hkrati. In posledično igrajo pomembno vlogo v življenju vsakega malčka.

Novice
11. 11. 2021 05.00

Slovenca, brat in sestra, prevzela družinski posel, čeprav tega sprva nista želela

Se spomnite, kaj ste si želeli biti, ko ste bili majhni? Ste to uresničili? Številni se zgolj zasmejejo ob misli, kaj so si predstavljali, da bodo počeli, ko odrastejo, med njimi pa sta tudi brat in sestra iz Prešnice v Brkinih, ki jima spomine na otroštvo prinese vonj po jabolkih, saj sta odraščala v družinskem sadovnjaku. Takrat jima je bilo povsem logično, da te družinske tradicije ne bosta nadaljevala.

Za mami
05. 11. 2021 14.16

Olje, ki bo nahranilo vaše lase, obraz in roke

Če vam zmanjka lepotnih izdelkov, posezite po ricinusovem olju, ki pomaga pri koži, razpokanih petah, šibkih trepalnicah ... Ricinusovo olje vam pomaga rešiti kar deset lepotnih težav.

Novice
14. 10. 2021 08.13

'Vi otroci ste še premajhni, vi otroci se ne smete o tem pogovarjati'

V življenju se nam dogajajo lepe in manj lepe stvari. Med vsemi čudovitimi spomini in izkušnjami naletimo tudi na žalost, nemoč in izgubo. A ne zmore vsakdo v težki osebni izkušnji najti tudi kaj pozitivnega, kot je to zmogla mlada Trboveljčanka, Metka Dolanc.

Porodne zgodbe
04. 10. 2021 08.03

Porodna zgodba: 'Na prvi pogled sem se zaljubila v mojega lepega sinčka'

Rodila sem v petek, 31. 10. 2014, ob 13.12 v Ljubljani. Dogajati se je začelo že več kot teden prej, ko sem imela tudi rok poroda. Takrat moj mali Engjell še ni želel iz trebuščka.

Novice
31. 08. 2021 10.32

Pismo mame: Mali moj, preden odkorakaš v vrtec ...

Prav gotovo se večina mamic, pa tudi očijev pred pomembnimi mejniki otrok počuti vznemirjeno. Prvi koraki, prve besede, prva praznovanja, odhod v vrtec, šolo ... Vse to so pomembni dogodki, ki nam dokazujejo, da naši otroci odraščajo in počasi stopajo na pot samostojnosti. Kako se soočiti s čustvi?

Trendi
30. 08. 2021 07.50

Kako otroško sobo prilagodimo dvema šolarjema?

Vsak otrok doma potrebuje tudi kotiček za umik v zasebnost, kotiček za igro in sproščanje ter tudi kotiček za učenje. Vse to mu načelno zagotovimo z otroško sobico. A kaj se zgodi, ko si jo morata naenkrat deliti dva nadobudneža, ki sta pravkar zakorakala v šolske klopi?

Za mami
19. 08. 2021 07.48

8 znakov, da se spreminjaš v svojo mamo

Med odraščanjem so bili prepiri z mamo, ki je bila v naših očeh preveč zaščitniška, pri marsikomu stalnica, zato si je zagotovo marsikatera obljubila, da bo, ko bo odrasla, sama povsem drugačna. Pa je res tako ali se vzorci ponavljajo tudi pri vas? Poglejte si nekaj signalov, ki so jih prepoznali na portalu Scary Mommy in ki vam sporočajo, da se spreminjate v lastno mamo.

Za mami
17. 08. 2021 05.00

Ne pozabite: zadnji rok za prijavo je 28. avgust

Marsikatera ženska si po porodu ne more zamisliti, da bi poleg skrbi za dojenčka našla čas za gibanje, kar hitro vodi v nalaganje maščobnih oblog na kritična mesta in slabo počutje v lastnem telesu. V prvem letu materinstva 'izziv' pri številnih rešuje 'vozičkanje', ko otrok enkrat shodi, pa količina in intenziteta rekreacije močno nazadujeta, zato je pametno, da si takrat omislimo drugačen pristop: idealna rešitev je tek, saj gre za prostorsko in časovno neomejeno obliko vadbe, ki jo lahko povsem prilagodimo svoji fizični pripravljenosti. To pa še ni vse ...

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1024