Bibaleze.si

pomaga

Po porodu
14. 07. 2022 04.15

10 sprememb maminega telesa po porodu

Od trenutka, ko ženska zanosi, se v njenem telesu začnejo odvijati spremembe. Ko telo okreva po nosečnosti in porodu ter začenja proizvajati mleko za dojenčka, pa lahko pričakujete še več fizičnih sprememb, zato imejte v mislih, da bo vaše nosečniško telo po koncu nosečnosti potrebovalo še nekaj mesecev, da bo prešlo nazaj v običajno stanje.

Lepota in moda
13. 07. 2022 07.55

Naravni pilingi, ki jih lahko pripravimo doma

Sijoča in mehka koža je vse, kar si želimo. Ker pa to zlahka dosežemo s pomočjo primerne nege obraza, smo za vas poiskali preverjene recepte naravnih domačih pilingov, ki jih lahko pripravite iz popolnoma nestrupenih sestavin ... pravzaprav jih lahko večino pojeste in jih že imate na dosegu roke v kuhinji! Pa poglejmo.

Prehrana
13. 07. 2022 07.54

Pogrejte si svoje čute z mikrovalovno pečico

Kovinska škatla mikrovalovne pečice je lahko veliko več kot sredstvo za nabiranje prahu ali odlaganje nepotrebnih stvari. Preverite zmogljivosti in široko uporabnost mikrovalovne pečice!

Nosečnost
10. 07. 2022 04.15

Vas muči jutranja slabost? To lahko pomaga

Predvsem v začetku nosečnosti sta slabost in bruhanje precej pogosti težavi. Nekaterim je slabo le zjutraj, drugim pa ves dan. Z naslednjimi nasveti pa si lahko pomagate blažiti te neprijetne simptome nosečnosti.

Novice
08. 07. 2022 04.15

Pique in Shakira pred največjim izzivom: nogometaš pevki ne dovoli selitve

Dolgo časa sta veljala za sanjski par, zdaj pa je njune ljubezni konec. Medtem, ko se v medijih ugiba in šušlja o razlogu za njuno ločitev, pa sta Shakira in Piqu pred največjim izzivom: kako se dogovoriti o skrbništvu nad mladoletnima sinovoma Sasho in Milanom ter sprejeti odločitev, kje bosta otroka od slej živela.

Novice
07. 07. 2022 04.15

'Ko zaboli izguba, ko se nam svet zamaje pod nogami'

Društvo Solzice, ki pomaga staršem ob smrti otroka med nosečnostjo ali kmalu po rojstvu, v slovenskem prostoru deluje že sedemnajst let. V društvu nudijo podporo žalujočim staršem, izobražujejo strokovne delavce, ki se soočajo s to temo, in širšo javnost ozaveščajo o svojih dejavnostih. Pogovor s Petro Paver, predsednico društva, si lahko preberete spodaj.

Malček
13. 06. 2022 08.04

Kako bo moj otrok zrasel v srečno in optimistično osebo?

Starši večinoma vemo, kako vzgojiti pametnega in uspešnega posameznika. Manj pa znamo odgovoriti na vprašanje, kako doseči, da bi bil naš otrok srečen. In tudi slovenski otroci so razkrili, da jim ne pomenijo veliko ne igrače, ne računalnik, ne denar.

Partnerski odnosi
13. 06. 2022 08.03

Zadušljiva tišina v partnerskem odnosu

Če bi različne pare vprašali, kaj si predstavljajo pod besedo tišina v odnosu, bi bili njihovi odgovori različni. Za nekatere je to del konfliktnega obdobja, ko se partnerja med seboj ne pogovarjata, drugi to obdobje imenujejo 'kaznovanje s tišino', ko se eden od partnerjev zapre vase in manipulira z ignoriranjem drugega. Nekateri pa si pod tem pojmom predstavljajo enostavno premalo učinkovite komunikacije in delitve potreb, želja, hrepenenj. Ker uspešen in zdrav partnerski odnos zahteva odprto komunikacijo, je v nadaljevanju predstavljen poglobljen pogled na tišino, ki lahko na razmerje deluje zelo razdiralno.

Blog
09. 06. 2022 08.12

A je bil načrtovan?

Spanje, intima v kopalnici in umirjen obrok so zame spomini iz preteklosti. Posebne podvige predstavljajo odhodi od doma, pakiranja pred dopustom, skupna kosila, nakupovanje v trgovini. Z enim bi šla lahko na konec sveta, s tremi je dinamika drugačna. Trije se ponavadi glasno sprejo na blagajni, v zapovedano tihi knjižnici ali - zdaj na mojo veliko žalost že rutinsko - pred večernim odhodom v posteljo.

Dojenček
08. 06. 2022 08.36

Zakaj dojenček vleče nogice proti prsnemu košu?

Ali vaš malček neprestano dviguje noge? Preberite več o tem, zakaj dojenčki vlečejo noge proti prsnemu košu in kako jim olajšati nelagodje.

Prosti čas
08. 06. 2022 08.35

Ideje za preživljanje prostega časa z otroki

Naš planet je prava čudežna krogla naravnih danosti in neverjetnih živih bitij, ki jih z velikim zanimanjem in veseljem spoznavajo tudi otroci. Ti so še posebej navdušeni nad razgibanim gozdnim svetom, vesoljem in vulkani, pa nad domačimi živalmi, divjimi zvermi in tudi že izumrlimi dinozavri ... Zato je zelo pomembno, da jih na različne načine spodbujamo k aktivnostim, skozi katere bogatijo svoje znanje o tem čudovitem svetu, hkrati pa jih naučimo spoštljivega odnosa do narave in živali.

Bibini svetovalci
18. 05. 2022 07.57

Urška Šavli, dr. dent. med.

Bibina svetovalka, ki svetuje na področju ustne higiene in zdravja ust ter zob malčkov in mladostnikov, je zobozdravnica in strokovnjakinja Urška Šavli, dr. dent. med., ki trenutno deluje v ZD Črnomelj. Z ljubeznijo do dela z otroki dosega vrhunske rezultate, zelo rada pa svoje znanje in nasvete deli tudi z njihovimi starši, saj se ji zdi pomembno, da že od samega začetka spodbujamo zdrave navade in dobro ustno higieno otrok. Več o dr. Urški Šavli lahko preberete v spodnjem opisu.

Nega in zdravje
16. 05. 2022 08.04

Nežni dotiki, ki blagodejno vplivajo na nosečnice, porodnice in tudi dojenčke

Kranosakralna terapija med drugim blagodejno vpliva pred in po porodu ter pomaga tudi dojenčkom, ki veliko jočejo in malo spijo. Vse o nežni, ročni tehniki za sproščanje blokad v telesu je razložila izvajalka kraniosakralnih terapij, reiki učiteljica, certificirana theta healing terapevtka in socialna antropologinja Mateja Kelih.

Fit in zdravje
13. 05. 2022 14.47

3 superživila za naravno čiščenje jeter

Dandanes več ljudi kot kadar koli prej trpi za boleznimi jeter, ki jih je v veliki meri mogoče preprečiti. Utrujenost, glavoboli, kopičenje maščobe in slaba koncentracija so pogosti znaki, ki kažejo na preobremenjenost jeter. Če jim želite priskočiti na pomoč, je zdaj pravi čas. Pomlad je namreč sezona rasti in regeneracije, za nas pa idealen čas, da očistimo tisto, česar nismo utegnili v hladnejših mesecih. Pred vami so tri »superživila«, ki jih lahko enostavno vključite v vaš jedilnik.

Očkov kotiček
13. 05. 2022 04.15

Največji strahovi sodobnih očetov

Pričakovanje prihoda novega člana družine je vedno povezano z vznemirjenjem, veseljem, neučakanostjo, nemalokrat pa tudi z dvomi, skrbmi in tesnobnimi občutji. Pomisleki glede svoje nove vloge se pogosto pojavljajo tudi pri bodočih ali novopečenih očetih, ki se soočajo z vprašanji: »Bom sploh kos svoji novi vlogi? Sem pripravljen na to? Je sploh prav, da sva se odločila za otroka? Bom znal biti dober oče svojemu otroku?« Brez skrbi, vse to je normalen del prehoda v novo obdobje življenja, ki odpre čisto novo dimenzijo odnosov in poleg številnih izzivov prinese tudi ogromno sreče in veselja.

Vzgoja in vrtec
13. 05. 2022 04.15

Tako lahko otroka na prijeten način navadite na opravila

Na kakšen način naj začnemo otroka privajati na gospodinjska opravila, da jih bo sčasoma usvojil in jih sprejel za svoje? Kakšne so prednosti, če otroka pravočasno začnemo navajati na gospodinjska opravila tako v odraščanju kot v odrasli dobi? Kakšne so posledice, če zamudimo ali otroka ne navadimo na gospodinjska opravila? Odgovarja družinski in zakonski terapevt, mag. Denis Ališić.

Prehrana
12. 05. 2022 12.45

Razlogov, zakaj ga uživati, je veliko

Starši želimo otrokom ponuditi le najboljše ter poskrbeti, da bodo njihovi jedilniki kakovostni, uravnoteženi in pestri. Tako bodo naši malčki ostali zdravi ter zrasli v močne, samozavestne in odločne osebe. Pri tem se velikokrat znajdemo v dilemi, saj so določene skupine živil, kot so denimo mlečni izdelki, v javnosti deležne ogromnega razkola: nekateri pravijo, da so nepogrešljiv del otroške prehrane, spet drugi svarijo pred negativnimi posledicami, ki jih lahko povzročijo. Kdo ima (bolj) prav?

Razvoj
06. 05. 2022 05.00

Zgodaj brez plenic: dojenček 'pove', samo 'slišati' je treba

Mamica dveh otrok in vzgojiteljica Mojca Vrbnjak je imela kot otrok pogosto plenične izpuščaje in vnetja ter težave z izločanjem. Misel, da bi se njen otrok srečal z enakimi bolečinami, ji je pomagala najti novo, malce drugačno pot. Njeni otroci nikoli niso imeli vnetij in njihova koža je svobodno dihala, metodo zgodnjega izločanja pa sedaj uči tudi druge starše.

Nosečnost
29. 04. 2022 04.15

'Nikoli se nisem počutila bolj osamljena, kot sem se v nosečnosti'

Ste se kdaj počutili krive in nehvaležne, ker v nosečnosti niste čutili veselja, sreče in radosti? Vse to je namreč doživljala mlada mamica Petra, ki nam je zaupala svojo zgodbo in z njo spomnila na nekaj zelo pomembnega – vse, kar čutiš in doživljaš, je v tistem trenutku prav.

Prehrana v nosečnosti
24. 04. 2022 04.15

Živila, ki bi jih morali uživati v nosečnosti

Pravilna prehrana v obdobju nosečnosti je temelj za zdravje bodoče matere in otroka. Z uravnoteženo prehrano boste v času nosečnosti ostali zdravi, svojemu otroku pa boste na ta način nudili vsa hranila, ki jih potrebuje za razvoj.

Družina in odnosi
20. 04. 2022 05.00

Teja Jeglič: 'Pridejo dnevi, ko bi se najrajši zaprla v sobo in tam ostala'

Teja Jeglič ni samo priznana modna oblikovalka, ampak je tudi mamica malemu fantku Krisu, zato niti ni toliko presenetljivo, da ju večkrat lahko občudujemo v lepih in usklajenih modnih kombinacijah. Tokrat smo se z njo pogovarjali o izzivih na področju materinstva in kariere ter o njenem receptu za uspeh. Več o tem pa si lahko preberete v nadaljevanju.

Vzgoja in vrtec
20. 04. 2022 05.00

Pogosti otroški strahovi in rešitve zanje

Strah je temeljno čustvo, ki ga doživljamo vse od rojstva dalje. Strah ni le slab. Lahko je tudi dober, saj nas opozarja na možnost nevarnosti in nam lahko tudi reši življenje. Kadar pa je strah tako velik, da nas popolnoma ohromi, pa postane škodljiv in v tem primeru ga je potrebno čim prej razrešiti. Na kakšen način? Preverite.

Spanje in dojenje
19. 04. 2022 08.26

Kako prepoznati in zdraviti vnetje dojk pri dojenju?

Dojenje otroka lahko na začetku prinese marsikateri izziv: od zapoznelega presežka mleka, razpokanih in bolečih bradavic, trdih in bolečih dojk ter mastitisa do utrujenosti in izčrpanosti matere. Pomembno je, da pri dojenju vztrajate in usvojite ritem ter čim prej preprečite ali odpravite vnetne procese v dojkah. Za vas smo pripravili nekaj koristnih nasvetov, ki vam lahko pomagajo pri tem.

Blog
13. 04. 2022 05.00

Oh, ta naša petletnica in ti njeni "spet"

Ah, življenje s petletnico (ali petletnikom) je svojevrsten izziv. Stalno opažam, kako se tako kot prej pri tedaj petletnih fantih tudi pri Miji pogosto ponavlja beseda "spet". Pojavi se, ko zvečer spet noče spat in ko zatem zjutraj spet ne more vstati. Pojavi se, ko jo na leno soboto okoli 12. ure spet prosim, naj se vendarle preobleče iz pižame (in mi odgovori, zakaj jo spet preganjam). Pojavi se, ko se spet neutolažljivo joče, ker v njeni leseni otroški kuhinjici ne more speči piškotov. Pojavi se, ko se ne razume, zakaj so spet ovenele marjetice, ki jih je nabrala pred petimi dnevi ...

Vzgoja in vrtec
11. 04. 2022 04.15

Kako pomagati otroku, ki ga je strah kahlice?

Prehod s pleničk na kahlico ali na stranišče je ogromna prelomnica v otrokovem življenju. Ob tem se lahko pojavijo strahovi, stres, tesnoba, zaprtje, jok. S kakšnimi zadržki se najpogosteje soočajo otroci pri odvajanju od pleničk in kako jim pomagati, je razložila Mojca Vrbnjak, mamica dveh otrok, vzgojiteljica in avtorica programa Zgodnje izločanje izven plenic.

Vse o prehrani
30. 03. 2022 04.45

To je najboljši način, da otrok začne jesti zelenjavo, ki je ne mara

Ko vaš otrok ne želi jesti zelenjave, vi pa veste, da bi bilo zanj dobro, da ga navadite na zdravo hrano, ni nič čudnega, če pomislite tudi na podkupovanje. Ali to pomaga in ali je to konstruktiven način vzgoje, so raziskovali Belgijci.

Malček
28. 03. 2022 05.00

Izbruhi trme: kako se odzvati in kako jih preprečiti?

"Obdobje prve trme se pri otroku pojavi približno okoli drugega leta in traja nekje do četrtega ali petega leta starosti," razlaga psihologinja Tamara Kancilija Kosmač. Takšno obnašanje je za starše naporno, vendar trma ima svoje mesto v otrokovem razvoju, in sicer se z njo uči samostojnosti in uveljavljanja lastnih želja.

Prehrana za dojenčke
11. 01. 2024 12.51

Znaki, s katerimi dojenček kaže, da je lačen

Mamice se predvsem v prvih mesecih sprašujejo, ali je dojenček popil dovolj, se je nasitil, ali na splošno pri dojenju dobiva dovolj. Obenem jih skrbi, da ni kljub dojenju morda še lačen in ali imajo res dovolj mleka. No, pri polnem dojenju je mleka, kolikor ga dojenček potrebuje, saj povpraševanje narekuje ponudbo, samo vztrajati je treba brez stekleničke. Kakšni pa so sicer znaki, da je dojenček lačen in je čas za nov podoj, je razložila prim. Andreja Tekauc Golob, dr. med., specialistka pediatrije ter tudi strokovnjakinja in svetovalka za dojenje.

Zdrav otrok
23. 03. 2022 04.15

Jantarjeva ogrlica: zdravilna ali nevarna?

Veliko staršev, v želji da bi omilili otroku bolečine pri izraščanju zob, posega po jantarjevih ogrlicah, ki jih malim dojenčkom nadenejo okrog vratu. O njih se pogosto razpravlja na forumih in Facebookovih straneh. Številni starši pa se odzovejo po načelu "če ne pomaga, tudi škoduje ne", kar seveda ne drži.

Nosečnost
19. 03. 2022 04.45

Porod kot najbolj travmatična izkušnja

Vsaka ženska ima edinstveno porodno izkušnjo; za nekatere je to dogodek, ki se ga vedno znova rade spominjajo, za druge pa morda vir težkih občutkov ali celo travm. Če akt poroda spremljajo izrazito težka doživetja, lahko povzroči celo posttravmatsko stresno motnjo (PTSM).

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1024