obraza

Masaža za sproščeno nosečnost
Masaža je odličen način, da bodoča mamica še bolj začuti svoje telo. Tako se še lažje poveže z nerojenim otrokom in se hkrati veseli vseh sprememb, ki jih prinaša nosečnost.

Pomen večerne rutine za trden dojenčkov spanec
"Vaš otrok bo bolj sproščen, če bo vedel, kaj ga čaka v bližnji prihodnosti," trdi Jodi Mindell, ameriška strokovnjakinja za spanje. "Bolj sproščen kot je, lažje ga boste spravili v posteljo in hitreje bo zaspal."

Kako okopate svojega dojenčka?
Ko dojenčka kopate, boste morda malce prestrašeni. Ohranite trden prijem, ko boste držali svojega migajočega, namiljenega in spolzkega malčka.

Kako pogosto naj okopam svojega dojenčka?
Čeprav nekateri starši svoje dojenčke okopajo vsak dan, pa dnevno kopanje ni nujno potrebno do faze plazenja, ko se dojenček kobaca naokrog in se rad umaže. Številni starši in dojenčki imajo radi kopanje, a nobenih dokazov ni, da dojenčki potrebujejo dnevno kopel.

Kopanje vašega novorojenčka
Čeprav nekateri starši svoje dojenčke kopajo vsak dan zaradi samega užitka ob kopanju, pa zadostuje, če ga okopamo le enkrat do dvakrat na teden - do faze plazenja, ko se dojenček kobaca naokrog in se rad umaže.

Nosečniški trebušček je lahko umetnina
Bi želele, da na vašem okroglem nosečniškem trebuščku nastane prava umetnina? V Veliki Britaniji postaja ta oblika poslikave telesa med nosečnicami vse bolj priljubljena.

Pustne šeme - hitro in enostavno
Hi, hi, hi, pustne šeme - to smo mi! Tako in še kako drugače vam bodo v prihodnjih dneh prepevali otroci. Princeske, gusarji, medvedki, tigri, čarovnice in drugi pustni liki bodo zavladali deželi.

Nasmeh, ki razoroži
Ko se razvije vez med materjo in otrokom, je mogoč povsem nov način sporazumevanja. Res je, da lahko dojenček z jokom takoj prikliče pozornost staršev, toda poiskati mora način, da jih obdrži blizu. Evolucija mu je dala orožje, edinstveno za našo vrsto – nasmeh.

Ko otrok jeclja
Jecljanje je govorno-jezikovna motnja. Pri otrocih se najpogosteje pojavi med 2. in 6. letom starosti. Zaradi jecljanja ima lahko otrok težave pri sporazumevanju.

Kako lahko prikrijete znake utrujenosti?
Za večino mladih mamic je osem ur neprekinjenega spanca običajno le neuresničena želja - vsaj do malčkovega prvega rojstnega dneva. A tudi mamice ste rade videti spočite in lepe. Če ne drugače, si lahko pomagate s pravilnim ličenjem.

Razvoj dojenčka po mesecih
1. mesec: Dojenčkov nasmeh je gotovo ena od stvari, ki nikogar ne pusti hladnega, še najmanj starše.

Juhej, sneeeeg!
Že zvečer je vse dišalo po snegu. Ozrla sem se v nebo. Otroci so že mirno spali … in se zjutraj prebudili v zasneženo idilo.

SAŠINA KOLUMNA: Prvi mozolji
Bilo je v osnovni šoli … Mami mi je že zelo zgodaj zabičala, da si mozoljev ne stiskaš, se jih z umazanimi rokami čim manj dotikaš in sploh pustiš pri miru, ampak … Ne poznam mladostnika, ki bi te nasvete popolnoma ubogal.

Moji najbolj nenavadni položaji ... dojenja 2.
Dojenje … tako naravno, zaželeno, pa vendar včasih tak tabu … Kot sem zapisala že zadnjič, sem tabu dojenja pridno rušila od enega do drugega otroka. Zdaj mi je pravzaprav vseeno, kje sem, s kom sem. Če otrok joka in me potrebuje, če je lačen ali žejen – se dojiva.

Razvoj dojenčka: 9. mesec
Devetmesečni dojenček je čedalje bolj samostojen. Lahko se že dvigne na lastne noge in verjetno že obvlada besede, kot so mama in ata.

Razvoj dojenčka: 3. mesec
Najbolj čaroben trenutek z dojenčkom v prvih mesecih je gotovo njegov smeh. Prepozna vaš obraz in se glasno smeji, ko se z njim igrate. Življenje z dojenčkom postaja vse bolj veselo.

Razvoj dojenčka: 2. mesec
Vaš dvomesečni dojenček se z vsakim dnem bolj zaveda sveta okoli sebe. Najbolj je srečen, ko sliši vaš glas. Dobro se že odziva nanj – tako čuti, kdaj ste umirjeni, jezni ali razburjeni.

Igre z dojenčkom
Za dojenčka je pomembno, da se z njim čim več igrate, saj skozi igro spoznava svet in oblikuje svoj odnos do sebe in okolice.

Pregledi v prvem tromesečju nosečnosti
Vam menstruacija zamuja, vam je nelagodno, vas bolijo prsi ... Ja, noseči ste!

Z otrokom nikoli na sonce brez zaščite!
Otroške kože do dopolnjenega prvega leta ne izpostavljajte sončnim žarkom! Če se temu ne morete izogniti, pa otroka obvezno zaščitite s primernim sredstvom!