naši

Hujšanje se je ustavilo
POZDRAVLJENO!V 8 MESECIH SEM SHUJŠALA.OKOL 15 KG1DIETA NI BLA NIČ POSEBNEGA AMPAK MALO SEM JEDLA IN ZVEČER NIČ ZDAJ PA ŽE 4 MESECE NE GREM VEČ NITI KILE DOL,,,,PA DOBLA SEM AAPETIT NAZAJ SEM SE ZREDIL...

Policistično obolenje ledvic pri otroku
Pozdravljeni Pišem Vam mamica 8 tednov stare deklice, ki ima postavljeno diagnozo; policistična bolezen ledvic ter prirojena hidronefroza desno. Tri dni stara je bila premeščena na KO za neonat. Ped...

Erbova pareza
Spoštovani! Po težkem porodu so pri sinu diagnostificirali Erbovo paralizo desne roke. Star je mesec dni in do danes izvajava terapijo doma. To je dvig rokice do ušesa in/ali ust. Zapestje,dlan i...

Paleta čustev in dramatiziranje
Pozdravljeni, sem mama 6 letne punčke. Zdi se mi da je za svoja leta včasih kar preveč odrasla. Včasih me kar strese ob njenih izjavah: "Sem tako žalostna da bi najrajši kar umrla." Ali pa: "Najboljš...

Dojenje šestmesečnika
Lep pozdrav,imam šest mesecov starega sinka,ki se še zmeraj veliko doji,gosto hrano mu sicer že uvajamo,ampak je vseeno veliko na dojki.Dojim ga z nastovkom,ker ga nikakor ne morem odvaditi ali je to ...

Kratkovidnost
Pozdravljeni! Zelo zaskrbljena sem zaradi sinove kratkovidnosti. Star je 10 let, dioptrija je trenutno okoli - 7, z dodatkom cilindra. Očala je dobil pri 5. letih, dioptrija se mu vsako leto poveča za...

Glavkom
Zanima me glede glavkoma . ali je priznana kaka olajšava . na delu moram biti tudi v nočnem času . okulist mi je napisal mnenje , da ne priporoča dela v nočnem času , pa mi tega ne odobrijo . oz so mi...

Ponavljajoči izcedek iz nožnice pri 3-letni deklici
Spoštovani. Približno pol leta nazaj sem pri naši 3-letni hčerki opazila izcedek iz nožnice. Bil je sivkasto zelene barve. Takoj sva se nemudoma odpravili pediatru, ki je dal diagnozo vnetje in predpi...

Polimiozitis in prehrana
Pozdravljeni. Lepo Vas prosim za pojasnilo. Namreč lansko leto v mesecu juniju sva se s fantom preselila v novo stanovanje. Do takrat je bil zdrav kot riba in redno se ukvarjal s športom. Po naši nas...

Sjogrenov sindrom
Lep pozdrav! Že kar nekaj časa imam ugotovljen Sjogrenov sindrom. Trenutno imam največje probleme z očmi, saj me nenehno dražijo in bolijo. Ker niti dobro ne poznam te bolezni Vas lepo prosim, če mi ...

Škiljenje
Lepo pozdravljeni! Čeprav ste na vprašanje z istim naslovom že odgovorili, bi vam vseeno rada še zastavila nekaj vprašanj na to temo. Stara sem 24 let in očala nosim odkar pomnim ( dioptrija okoli +2...

Toliko milijonov otrok ne zna brati niti računati
Lahko smo srečni, da se naši otroci lahko šolajo. "Izobrazba je človekova pravica, ključna za razvoj in mir, a 262 milijonov otrok in mladostnikov ne obiskuje šole," opozarjajo Združeni narodi.

Učilnica kot virtualni svet: 'Vesela sem, da učim v Sloveniji!'
"Torej, v zadnjem času je šolski sistem na Finskem za nas postal Bog šolskih sistemov. / ... / Vesela in ponosna sem, da lahko učim tu – v naši Sloveniji. <3" je na Facebooku zapisala učiteljica Nina Jelen. Učilnico je spremenila v virtualni svet in zmagala na evropskem natečaju!

Zato morajo naši otroci jesti med, maslo in jabolka
Dober dan se začne z dobrim zajtrkom: vsi malčki v slovenskih vrtcih in šolarji so imeli enakega. Že tradicionalno so jim postregli z medom, maslom in jabolki. Preverite, zakaj so našteta živila tako zdrava in kakšne slastne dobrote lahko spečete iz njih!

Epiziotomija oz. prerez presredka v porodnišnici Ptuj
Do epiziotomije, prereza presredka, kože med nožnico in zadnjično odprtino, pride v zadnji fazi druge porodne dobe. ''Od januarja do novembra 2018 smo na v naši porodnišnici naredili pri 22 odstotkov porodnic, ki so vaginalno rodile, prerez presredka.''

Carski rez v Sloveniji
Število carskih rezov po svetu narašča, zakaj je tako, si poglejte na posnetku. V Sloveniji ga ne naredijo na željo porodnice, ampak so zanj zdravstveni razlog Naši porodničarji poudarjajo, da je narvani porod še vedno najbolj varen za porodnico in otročka. Koliko pa je dejansko pri nas carskih rezov?

Poskrbite, da bo otrok viden
Otroka želimo zaščititi po svojih najboljših močeh, zato ne smemo pozabiti na prometno vzgojo in varnost. Naši otroci so vsakodnevno vključeni v prometno dogajanje in potrebujejo našo pomoč. Do sedmega leta še ne zmorejo niti ne smejo samostojno sodelovati v prometu. Kadar se z otrokom odpravimo na potep, uporabljajmo površine, ki so namenjene pešcem. Vodimo ga po notranji strani pločnika (stran od ceste). Močno ga moramo držati za roko, ker se nam lahko hitro izmuzne, ko ga kaj premami, na primer slaščičarna na drugi strani ceste. Takrat pozabi na vse nevarnosti, ki vozijo mimo.

Razkrivamo, kako se soočiti z otrokovimi negativnimi čustvi
Od 1. 10. do 7. 10. poteka teden otroka in ob tej priložnosti smo se odločili, da razbijemo tabuje. Vsi starši si želimo, da bi bili naši otroci ves čas nasmejani, srečni in dobre volje, toda včasih pač to ni mogoče. Vzrokov za njihova negativna čustva je lahko veliko, mi pa bomo skupaj prikazali, kako se lahko z njimi soočimo. Negativnega čustvovanja jim nikakor ne smete prepovedati, ampak jih naučiti, kako naj se z vsem tem spopadejo v določenih situacijah. Zakonska in družinska terapevtka Alenka Lanz poudarja, da moramo sprejti, da gre za neprijetna čustva, ki v sebi tudi skrivajo pozitivne funkcije.

Kam postaviti pisalno mizo za vašega šolarja?
Pravkar se je začel čas počitnic. Čas, ko bodo naši otroci ustvarjali spomine na oddihu ob morju, druženjih s prijatelji in dišečih družinskih piknikih. Kmalu za tem sledi vrnitev v šolo in s tem tudi pisanje domačih nalog. Da jih bo otrok vestno in z veseljem opravljal, mu moramo zagotoviti primeren delovni kotiček, pri katerem je najbolj pomemben element prav pisalna miza. Kam jo postaviti, da bo v prostoru dobro fuinkcionirala?

Na ta igrišča nekateri otroci ne smejo!
Na kakšnih igriščih se igrajo naši otroci? Nekatera igrišča so stara več kot 50 let, drugod pa so tematska igrišča, kjer otroci režejo, žagajo in počnejo marsikaj zanimivega. Obstajajo pa tudi takšna, ki so opremljena s tablami, da določenim otrokom vstop ni dovoljen.

IDEJA ZA IZLET: Hop in skok na Planico
Zanimiv družinski izlet je Planica, ki ni zgolj letalnica. Naši malčki so bili navdušeni nad njeno veličino in predvsem nad igrali pred nordijskim centrom.

Tudi vi veliko sedite? Takšne so posledice!
Pogosto in dolgotrajno sedenje je slabo za metabolizem, škodi hrbtenici in tudi oči trpijo, če vsak dan po več ur presedimo pred zasloni. A še huje je: znanstveniki so zdaj odkrili tudi povezavo med dolgotrajnim sedenjem in predelom možganov, ki je povezan s pomnenjem. Domnevajo, da se zaradi dolgotrajnega sedenja naši možgani krčijo.

Z barvicami do nasmeha
V naši družbi je danes, vsemu izobilju navkljub, žal vse preveč otrok, ki živijo pod pragom revščine in si marsičesa, kar je drugim, srečnejšim, otrokom samoumevno, ne morejo privoščiti. Kakovostne nove barvice zagotovo spadajo v tovrstno skupino »luksuza« in ob zavedanju omenjenega, so se pri blagovni znamki Jolly odločili, da otrokom na obraz narišejo nasmeh. V sodelovanju s papirnicami Office&More ter ob podpori Zveze prijateljev mladine Slovenije bo v mesecu februarju zaživel projekt, v katerem bodo podarili večje število setov barvic Jolly.

Najizvirnejši doma narejeni pustni kostumi
Jupiii, spet je na vrata potrkal norčavi čas! S pustom pridejo tudi maškare, ki se smejijo in pojejo na ves glas. Če nimate ideje, če ne želite zapravljati gore denarja v trgovini, si v naši fotogaleriji poglejte, kakšen kostum lahko ustvarite sami za malčka. Potrebujete le kanček domišljije, stare tkanine, pripomočke, ki se najdejo v vsakem domu ... Pa veselo pustno rajanje vam želimo!

Najlepše sinhronizirane risanke na enem mestu
Najlepše sinhornizirane risanke imate zbrane na enem mestu. Pogledate jih lahko z enim klikom na računalniku, tabličnem računalniku ali mobilnem telefonu. Na VOYO kraljujejo najljubši junaki naših otrok.

Osvojite igrače Ben 10 in Jaz sem Luna!
Počasi se bodo prižgale pisane lučke na smrekah, strehah, oknih, v izložbah, nastopil bo tisti čas leta, ki pričara med družinskimi člani in prijatelji prav posebno čarobno vzdušje. Dragi starši, vabimo vas, da sodelujete v naši Miklavževi nagradni igri in se potegujete za lepa darila za otroke.

Najpopularnejše risanke pri naših otrocih so ...
Čeprav marsikateri starši ne dovolijo svojim otrokom gledati risanke, ker gre za nekakovostno izkoriščen prosti čas, so strokovnjaki dokazali nasprotno. Animirane kratke serije pravzaprav na zabaven način tudi poučujejo. Katere risanke imajo naši otroci najraje?

Na kakšni zemlji se igrajo naši otroci? Kaj pomenijo presežene vrednosti v Tivoliju, Celju, na Jesenicah in Trbovljah?
Ekipa 24UR Inšpektor je s pomočjo strokovnjakov analizirala zemljo, na kateri se igrajo otroci v Trbovljah, na Jesenicah, v ljubljanskem Tivoliju, Celju in Velenju. Mestih, obremenjenih s prometom ali z industrijo. Večina odvzete zemlje je neonesnažene oz. je onesnažena pod mejnimi vrednostmi. Je pa analiza odkrila tudi štiri koncentracije, ki presegajo opozorilne vrednosti.

Vzgajamo generacije kronično bolnih ljudi: Skoraj je ni šole, ki ne bi poznala otroka, težkega sto kilogramov
Naši otroci se bistveno premalo gibljejo, več kot tretjina otrok je predebelih, le dobra tretjina otrok se športno udejstvuje, kaže raziskava Društva za zdravje srca in ožilja Slovenije. "Vzgajamo generacije mladih bolnih ljudi, ki bodo prve posledice, kot so bolezni srca in ožilja ter prevelika telesna teža, čutili že pri 30," opozarja podpredsednik društva Franc Zalar.

Se spomnite prstne igre z vrvico?
Prstna igra z vrvico je bila ena najpopularnejših v naši mladosti. Potreboval si le volneno vrvico in prijatelja ter zabava je bila zagotovljena. Nekateri so tej igri rekli zibelka, moral pa si vrvico prevzeti od prijatelja tako, da vzorec ni razpadel in da si sestavil novega. Vam je uspelo narediti več kot tri poteze? Jo vaši otroci poznajo?