ljubljana

Roke – pomemben dejavnik v umskem razvoju
Roka je organ velikega daru, ki smo ga podedovali. Otrokova inteligenca se do neke mere lahko razvije tudi brez pomoči rok. Če pa se razvija ob pomoči rok, bo dosegla višjo raven. Otrokov značaj bo močnejši. (Maria Montessori)

IZŽREBALI SMO AVGUSTOVSKE NAGRAJENCE!
Zaključena je še ena nagradna igra Vodnega parka Bohinj, v kateri smo podelili tri nagrade. Že v četrtek se začne nova nagradna igra!

VIDEO: Prednosti kobacanja
Kobacanje je hoja po vseh štirih. Otrok se premika naprej po kolenih in si hkrati pomaga z dlanmi. Gibanje je izmenično, torej recipročno. Tako premikanje imamo zapisano v genih.

Drugačen dopust: S hišo na počitnice!
Nepozabna dogodivščina za vso družino je vsekakor izlet z avtodomom. Res je zelo draga investicija, a ni nujno, da ga kupite. Najemite ga in preživite nepozaben dopust na malce drugačen način.

Potičke, gradovi, tuneli ... še znate?
Ne veste, kaj bi na morju počeli z malčkom? Igranje s peskom ali mivko je lahko zanimiva dogodivščina. Gradovi, tuneli, potičke in še kaj so stvaritve, ki na plaži, doma ali na igrišču preženejo še tak dolgčas.

KOLUMNA: Ko je otrok na dopustu odveč!
Tudi starša potrebujeta dopust! Seveda, s tem se popolnoma strinjam, potrebujemo ga vsi. Vendar to še ne pomeni, da je otrok potem na dopustu lahko prepuščen sam sebi! Ali pač ...?

KOLUMNA: Boš pa lačen!
Na dopustu človek doživi marsikaj. Nekateri starši s svojimi otroki prav uživajo, drugi zanje kar malce nenavadno skrbijo ...

Kdaj je čas za prvo kašico
Najbolj pogosti pogovori med mladimi mamicami se vrtijo okrog prve prave goste hrane za otroka. Kdaj mu ponuditi prvo kašico in kako jo pripraviti? Veliko mamic je zmedenih in ne vedo, kaj bi, saj jim strokovnjaki govorijo eno, izkušene mamice pa drugo.

KOLUMNA: Ko se staršem ne ljubi vzgajati
Zadnjič sem bila šokirana. Dobila sem obisk popolnoma apatične mamice. Prav vseeno ji je bilo, kaj počneta njena otroka v mojem stanovanju!

Hoja in ravnotežje
Shodi vsak otrok, to je v naravnem zapisu, ki ga nosi v možganih. Kdaj točno se bo to zgodilo vam, ne more povedati nihče. Nekateri shodijo prej, drugi nekoliko kasneje. Zgodi pa se med dvanajstim in šestnajstim mesecem.

KOLUMNA : Hujšanje - če je vojna, je vojna za vse!
V meni živi vitka oseba, ki bi rada prišla na površje, a to kozo običajno lahko utišam le s čokolado! To je pregovor, ki ga je nekdo napisal le zame. Ta moja vitka oseba ima psihične težave. Enkrat je močna, drugič nekje globoko v meni sedi in čaka ... na kaj že?

Avgustovske dogodivščine v živalskem vrtu.
V tem mesecu se lahko v ljubljanskem živalskem vrtu vaši malčki od blizu srečajo z nekaterimi živalmi in spoznajo njihove posebnosti. Posebno doživetje pa bo zagotovo nočni obisk živalskega vrta. Ko se bo naredila trda tema, bodo otroci lahko opazovali in poslušali nočno življenje živali.

NUMEROLOGIJA: Napoved za avgust
Numerologinja Irena Šek je za bralce Bibaleze.si pripravila julijsko analizo. Ker bo nekoga od uporabnikov spletne strani še dodatno nagradila s kratko numerološko analizo zanj ali njegovega malčka, ji že lahko pošiljate svoje podatke!

'Mami, mami, hočem kužka!'
Pogosto slišite ta stavek? Tisti, ki doma že imate kakšnega hišnega ljubljenčka, veste, kako dragocene izkušnje lahko žival da vašemu otroku.

Gnojni meningitis
Gnojni meningitis je akutna smrtno nevarna bolezen. Njeni povzročitelji so številne bakterije, ki vdrejo v možganske opne. Za uspešno zdravljenje je treba bolezen hitro prepoznati. Pri nas je za otroke do petega leta starosti proti tej bolezni cepljenje obvezno.

Pet mitov o očetovstvu
Ali res obstajajo miti o očetih, ali so to le zakoreninjena prepričanja, ki dajo mladim očkom misliti o tem, kakšni bodo kot očetje in partnerji. Nekaj mitov je čas uspešno razblinil, nekateri še ostajajo.

Za otroke je lahko nevarnih že nekaj centimetrov vode!
Za otroke je dovolj že deset centimetrov vode, da se v njej utopijo! Zato jih nikar ne puščajte brez nadzora!

'Dvoglave' matere
Skoraj v vseh deželah majhen otrok spremlja mater, kamor koli gre. Če se spomnimo številnih ljudstev sveta, ki živijo na drugačni kulturni ravni, bomo ugotovili, da so vsi dosti bolj razsvetljeni kot mi.

Rdeči noski uspešno gradijo mostove zaupanja
Trimesečna humanitarna akcija v podporo neprofitni humanitarni organizaciji Rdeči noski se je uspešno zaključila in dosegla svoj namen – ozavestiti ljudi o pomembnem poslanstvu klovnov zdravnikov.

VIDEO: Kdaj otroci samostojno sedijo?
Otrokova pot k samostojnosti se začne ob njegovem prihodu na svet. Med razvojem premaguje ovire na svoji poti. V njem deluje življenjska sila, ki spodbuja otroka, da se loteva vsega mogočega.

Julijski nagrajenci Vodnega parka Bohinj
Še ena nagradna igra Vodnega parka Bohinj je zaključena. Nova nagradna igra se je že pričela!

Empatija
Empatija ni gensko pogojena, niti ni prirojena, ampak se je "naučimo" od staršev in iz okolja. Že v prvih mesecih življenja jo je dojenček deležen na najrazličnejše načine.

Je moj otrok lahko genij?
Številne raziskave o genijih in nadpovprečnih otrocih so pokazale, da nadarjenost ni podedovana - tako kot rdeči lasje, modre oči ali oblika uhljev.

Skakanje je otrokova potreba!
Otroci radi skačejo po travniku, kavču, postelji, vsepovsod. To je njihova normalna razvojna potreba in tega jim ne smemo preprečiti. S skakanjem namreč osvajajo določene spretnosti in sposobnosti, ki so za njihov razvoj nujne.

Bolečine v trebuhu
Otroci večkrat tarnajo, da jih boli trebuh. Vzroki za to so lahko različni, od telesnih do psihičnih. Najpogostejše bolečine v trebuhu pa nastanejo zaradi prebavnih motenj.

KOLUMNA: V vozičku naj se vozi dojenček!
Moj sprehod po malem obmorskem mestecu je zmotila družina, ki je v vozičku vozila otroka. A to ni bil majhen otrok, star je bil že skoraj pet let!

Če starša vzgajata vsak po svoje ...
Ljudje smo si različni, tudi oče in mati imata lahko različne poglede na vzgojo. Eden bi vzgajal strogo, drugi blago. Tako si slej ko prej prideta navzkriž. To pa za otroke ni najbolje ...

Razsaja virusni meningitis!
Veliko staršev je zaskrbljenih, ker se v zadnjem mesecu v nekaterih vrtcih pojavlja virusni meningitis. Na Inštitutu za varovanje zdravja RS so nam to potrdili.

KOLUMNA: Ko mama postane dojenček
Uf, sem alergična na mamice, ki se potem, ko rodijo, prelevijo v majhnega otročka! Še svoj glas popačijo! In najbrž bi uporabljale tudi dudico, če bi prodajali tako velike!

Dojenčka 'hranimo' z ljubeznijo!
Otrok je obdarjen z nekaterim neznanimi sposobnostmi , ki bi nas lahko vodile v boljši svet. Če ga zares hočemo, potem moramo z ljubeznijo poskrbeti za razvoj teh skritih sposobnosti...