ker

Kruta šala tašče o splavu prekinila rojstnodnevno zabavo
Ko je tašča v šali komentirala njen nedavni splav, je ženska začutila, da je meja spoštovanja presegla kritično točko, zato se je odločila, da zapusti njeno rojstnodnevno zabavo.

Tragična nesreča: Dvoletnik se je zadušil s kapuco – opozorilo za vse starše
Dvoletni deček je tragično izgubil življenje v nenavadni nesreči, ki se je zgodila v njegovem domu. Deček se je s kapuco med igro zataknil v karniso zaves, kar je povzročilo zadušitev.

Babica iz Nemčije ima že 100 pravnukov: Kako ji je to uspelo
Nina Dück, 86-letna prebivalka Thüringena, je pred kratkim dosegla izjemen družinski mejnik. Objela je svojega najmlajšega pravnuka Levina, ki je njen stoti pravnuk.

Prekrasen, a pogosto prezrt slovenski kraj za družinske aktivnosti z otroki
Cerkno, skrit biser zahodne Slovenije, je odlična destinacija za poletni oddih z družino. Obdano z neokrnjeno naravo, ponuja številne aktivnosti, primerne za vse starosti.

Slovenska družina na poti: Iz šotora v življenje na kolesih
Kampiranje združuje preprostost, pustolovščino, svobodo in naravo. Ponuja priložnost, da se ponovno povežemo s svetom okoli sebe in s tistimi, ki jih imamo radi.

Najboljše poletno sadje za nosečnice: Zakaj je lubenica prava izbira za vas
Nosečnost je poseben čas v življenju ženske, ko je skrb za zdravje in dobro počutje še posebej pomembno. Tudi pravilna prehrana igra ključno vlogo pri zagotavljanju potrebnih hranil za razvoj otroka in ohranjanju zdravja matere.

Na vas čaka celodnevna zabavo za vso družino
Starši otrok, med katerimi je več let starostne razlike, zelo dobro vemo, kako težko je najti aktivnost ali kraj, ki bi bil všeč vsem. Eni bi se igrali, drugi raziskovali, tretji želijo, da se jim ves čas nekaj dogaja, četrti želijo zgolj pametni telefon. Zadnji možnosti se starši trudimo izogniti, prve tri pa lahko tako otroci kot odrasli v polnosti izkusijo nedaleč stran, pri naših severnih sosedih.

Ta tehnologija otroke dela lene: zmanjšuje pozornost in kritično mišljenje
Umetna inteligenca (AI) je postala nepogrešljiv del našega vsakdana. Virtualni pomočniki, kot je ChatGPT, so v zadnjih letih prodrli na številna področja – od poslovnega sveta do šolskih klopi. Mnogi učenci in študenti danes redno uporabljajo AI za pisanje nalog, iskanje informacij in reševanje različnih šolskih izzivov.

Spoznajte Rozi, staro prikolico, ki ji je ustvarjalna Slovenka vdihnila novo življenje
Kampiranje ima med Slovenci bogato tradicijo. Mnogim predstavlja enega najbolj pristnih načinov oddiha, kjer se prepletajo stik z naravo, druženje in sproščeno vzdušje. Ne gre le za dopust, temveč za življenjski slog, ki nudi popoln oddih od hitrega vsakdana.

Rodila pri 57, a zdaj opozarja: Pozne nosečnosti bi morale biti zakonsko prepovedane
Sue Tollefsen je bila prva ženska v Veliki Britaniji, ki je pri 57 letih prvič postala mama. Njena odločitev je dvignila veliko prahu in razdelila javnost. Danes ima njena hči Freja 17 let, Sue pa kljub svojim letom ostaja aktivna, predana in hvaležna mati. A priznava – če bi lahko zavrtela čas nazaj, bi marsikaj naredila drugače.

Počitnice v kampu: 'Več kot nas je, bolj je luštno!'
Slovenci že desetletja radi kampirajo. V 70. in 80. letih je bil to eden najbolj dostopnih načinov preživljanja počitnic, ki je še danes priljubljen zaradi svoje cenovne ugodnosti in občutka svobode

Kako se nam tekom življenja spreminja okus
Naš okus se tekom življenja spreminja, kar smo najverjetneje opazili že pri sebi, če ne pri sebi, pa pri otrocih ali starejših. Starejši npr. navadno (pre)več solijo svojo hrano, saj jim ta več nima okusa, otroci pa praviloma želijo zelo sladke okuse. Te spremembe imajo tako fiziološke kot tudi evolucijske razloge, prav tako pa so skupek izkušenj. Okusa se namreč lahko priučimo, vpliv pa imata tudi okolje oz. družba.

Kraljevski škandal: Sin princese osumljen 23 kaznivih dejanj
Marius Borg Høiby, sin norveške princese Mette-Marit, naj bi bil vpleten v 23 hudih kaznivih dejanj, med drugim posilstvo, spolne napade, nasilje v razmerju, napad na policista in kršitve prepovedi približevanja.

Tragična zgodba: Umrl 41 dni po rojstvu prve hčerke
Ameriški influencer Tanner Martin je preminil v starosti 30 let, le 41 dni po rojstvu svoje prve hčerke. Martin je javno dokumentiral svojo težko bitko s četrto stopnjo raka debelega črevesa, ki mu je bil diagnosticiran pred petimi leti, in s svojo zgodbo navdihoval številne.

Druga mama Novaka Đokovića: Trenerka, ki je vzgojila najboljšega tenisača na svetu
Kaj naredi prvaka – talent, trening ali nekdo, ki verjame vate, še preden verjameš sam vase? Novak Đoković, najboljši tenisač vseh časov, je razkril, kdo je bil njegov ključni mentor, druga mama – legendarna trenerka Jelena Genčić. Njene metode niso bile običajne. Učila ga je sanjati, vizualizirati uspeh in razvijati notranjo moč.

Fenomen hikikomori: ko se mladostnik umakne v svoj svet
Na prvi pogled je mladostnik, ki čas preživlja pretežno v svoji sobi, ponoči bedi in podnevi spi, težko vzdržuje šolske ali socialne obveznosti ter se z družino skoraj ne pogovarja, lahko videti kot tipičen najstnik v problematičnem oz. uporniškem obdobju. A v zadnjih desetletjih narašča pojav, ki presega običajno vedenje odraščanja – fenomen hikikomori.

Kako naj se otroci obnašajo do morskih živali in morskih zvezd na morju?
Morje skriva ogromno zanimivih živali, med katerimi so tudi čudovite morske zvezde. Čeprav so morske živali zelo zanimive in vabljive, je zelo pomembno, da jih na morju spoštujemo in ne motimo.

Hrvaška zvezdnica o zakonu s Slovencem: Videla sem ga z drugo v najini postelji
Hrvaška pevka in pisateljica Anđa Marić, znana po svoji iskrenosti in neposrednosti, je znova dvignila veliko prahu z izpovedjo o osebni izkušnji prevare.

Moj oče je izginil, ko sem se rodila – gledala sem mamo, kako se sama bori
Vloga starša ni zgolj biološka. Starševstvo pogosto presega krvno povezanost in se kaže predvsem v prisotnosti, podpori ter čustveni navezanosti. Neko dekle iz Srbije se je odločilo, da bo svojo življenjsko zgodbo o tem, kako jo je zapustil oče, delilo z drugimi.

Kot najstnik se je zaljubil v učiteljico – danes je njegova žena in prva dama
Ko sta se Brigitte in Emmanuel Macron zaljubila, je bil on 15-letni srednješolec, ona pa njegova poročena učiteljica književnosti. Zaradi svoje nenavadne ljubezenske zgodbe sta dolgo skrivala razmerje, a vztrajala kljub obsojanju in škandalom.

Zato je prav, da greste ven brez otroka (tudi če joka, ko odhajate)
Solze na obrazu otroka, ko zapuščate dom, vas lahko zlomijo – a prav ta trenutek ločenosti vas lahko okrepi kot starša, opozarja priznana psihologinja dr. Becky.

VOYO za poletne počitnice: Najboljše risanke, mladinske serije in družinski filmi za vso družino
Začetek počitnic bo letos še bolj čaroben! VOYO pripravlja sveženj risank, mladinskih serij in družinskih filmov – popolna izbira za poletne dni doma ali na morju. Poglejte, kaj vse čaka na vas!

Po tragični smrti moža je izgubila še otroka
Kelsey Parker, vdova Toma Parkerja iz skupine The Wanted, je na Instagramu delila tragično novico. Sporočila je izgubo svojega tretjega otroka, ki je bil po njenih besedah "rojen v tišini".

Profesorica iz Maribora ganila Slovence s čustvenim sporočilom
Zadnji šolski zvonec je zazvonil, otroci in učitelji so si oddahnili, začelo se je dolgo pričakovano poletje. Med čestitkami odličnjakom in ponosnim objavami o dosežkih pa je učiteljica Katarina iz Maribora, profesorica na gimnaziji, nagovorila tiste učence, ki pogosto ostajajo neopaženi.

Nove Logopedske pravljice za razvoj govora v aplikaciji Lahkonočnice
Z logopedskimi težavami naj bi se v Sloveniji srečeval vsak tretji otrok. Ob večletnih čakalnih vrstah so starši mnogokrat prepuščeni sami sebi. Kakovostni didaktični pripomočki, kot so Logopedske pravljice Lahkonočnice, so zato dobrodošli. Priljubljene zvočne pravljice, ki se osredotočajo na težje izgovorljive glasove, so dobile svoje nadaljevanje s še več vajami za slušno razlikovanje, izgovorjavo in razvoj motorike govoril. Obstoječim 12 Logopedskim pravljicam se pridružuje 8 novih, ki jih je A1 Slovenija ustvaril skupaj z logopedinjo Moniko Rataj in pisateljem Boštjanom Gorencem – Pižamo. Interpretirajo jih znani dramski igralci in igralke starejše generacije. Izhajale bodo tri četrtke zapored, prve tri so že na voljo v brezplačni aplikaciji.

Uvajanje dojenčka na gosto hrano z metodo BLW
Kratica BLW pomeni Baby-Led-Weaning oz. uvajanje goste hrane na otrokovo pobudo. Za razliko od hranjenja po žlički, kjer dojenčku ponujamo kašice oz. spasirano hrano, ki jo po možnosti v njegova usta kar vlijemo, da jo le še pogoltne, se pri BLW metodi dojenčku ponudi večje kose hrane, ki jih v roko prime sam in preko spoznavanja, opazovanja, sesanja, cuzanja, grizljanja tudi poje.

Prvič narazen: Kako otroka pospremiti na tabor ali morje brez stresa
Poletni tabor ali počitnice ob morju brez staršev so za otroka velik mejnik – in za starše pogosto čustven preizkus. Medtem ko otroci z radovednostjo stopajo v svet samostojnosti, starše lahko preplavijo skrbi, dvomi in občutek praznine. A prav izkušnje, kot so tabori in letovanja, otroku omogočajo rast na področjih, kot so pogum, samostojnost in socialne veščine. Kako torej pripraviti otroka – in sebe – na obdobje, ko nista skupaj, da bo ločitev čim manj stresna in izkušnja čim bolj dragocena?

Saga Blade – ime, ki zaznamuje novo poglavje za Megan Fox in MGKja
Megan Fox in Machine Gun Kelly (MGK), ki sta v preteklosti polnila naslovnice s svojo strastno zvezo in zaročnim prstanom s trni, sta zdaj znova v središču pozornosti – tokrat zaradi rojstva njune hčerke, ki sta ji nadela nenavadno, a pomenljivo ime.

Bajaga spregovoril o vzgoji in podpori staršev: Kako mu je družina pomagala do uspeha
Bajaga o zasebnem življenju spregovori le redko, tokrat pa je razkril podrobnosti, ki jih do zdaj ni poznal skoraj nihče – razen njegovih najbližjih. Spregovoril je o svojih starših in o tem, kako so ga podpirali pri želji, da postane glasbenik.

Projekt 'popolna nosečnost': kako poslušati sebe in se umakniti idealiziranim pričakovanjem
Sodobni trendi obdobje nosečnosti pogosto predstavljajo kot skrbno nadzorovan projekt, v katerem naj bi ženska sijala – fizično, čustveno in vizualno. A kaj, če je izkušnja drugačna? Kaj, če nas nosečnost ne napolni s pozitivnimi pričakovanji, ampak z utrujenostjo, dvomi, telesnim nelagodjem ali večjimi stiskami? Kaj, če naše telo in psiha ne sledita umetno ustvarjenim idealom, temveč iščeta lasten, pristnejši ritem?