ati

Margarine v slovenskih trgovinah z dobrimi rezultati z vidika trans maščob
V Sloveniji se je leta 2016 začel izvajati večletni raziskovalni projekt, v okviru katerega preverjajo količine trans maščob v živilih. Prvi del vzorčenja je zajel margarine, rezultati pa so pokazali, da margarine v slovenskih trgovinah vsebujejo izredno nizke količine trans maščob, ki so že lahko naravno prisotne v rastlinskih oljih.

Novost: družina življenjska skupnost otroka, z obema ali enim od staršev ali z drugo odraslo osebo
Predstavitev stališč poslanskih skupin o predlogu družinskega zakonika na današnji seji DZ je pokazala, da se zakoniku obeta zadostna poslanska podpora. Po pričakovanju so vladni predlog podprli v koalicijskih SMC, DeSUS in SD, ne more pa vlada računati na opozicijske glasove. Največ polemik v razpravi je bilo povezanih z opredelitvijo družine.

Ples med porodom? Zakaj pa ne!
Amber Bush je v porodnišnici čakala na prihod hčerke Amelije. Bila je odprta šest centimetrov, nosila je mrežaste spodnje hlačke, vložek, ker so ji počili jajčni ovoji. Kljub vsemu pa se je odločila, da bo plesala in tako pospešila porod.

Vam je že KLIKnilo? Med vožnjo se morate pripeti
Začenja se nacionalna preventivna akcija Varnostni pas pod sloganom Vam je že KLIKnilo? Namen projekta je povečati delež pripetih voznikov in potnikov med vožnjo, tako odraslih kot tudi otrok, in jih podučiti, kako se pravilno namesti varnostni pas.

Pozor, nevarna stajica!
Zveza potrošnikov Slovenije obvešča, da je stajica, ki je proizvedena v Italiji in je na voljo tudi v Sloveniji, nevaren izdelek. V nadaljevanju si preberite, kaj sodi med zgrešene nakupe med nosečnostjo.

Vse pogostejša pojavnost te bolezni
Začenja se teden boja proti raku. Pojavnost rakavih bolezni se v Sloveniji povečuje in se je v zadnjih 20 letih skoraj podvojila. K zmanjšanju obolevnosti in umrljivosti za rakom lahko pripomoreta zlasti zdrav način življenja in zgodnje odkrivanje bolezni.

Obstajajo ambulante, v katerih vam pomagajo, če dojenček prepogosto joka
Ko v družino pride nov družinski član, se po hiši začne razlegati tudi jok. Utrujeni in neprespani novopečeni starši se marsikdaj znajdejo v situaciji, ko si ne znajo razložiti, zakaj dojenček joka. Storili so vse, da bi mu ustregli, a solzice so še vedno tu. Kje tiči vzrok in kako naj ga potolažijo? Na Dunaju lahko dobijo odgovor in poiščejo pomoč v posebnih ambulantah za jokajoče otroke. Zdravniki s psihoterapevtsko izobrazbo so za marsikatere starše zadnje upanje.

Izognite se šestim velikim napakam v zakonu!
Poročeni ste že nekaj let. Kaj lahko uniči vaš zakon? Med drugim tudi to, da si s partnerjem ne vzameta več časa drug za drugega in ne uživata v romantičnih trenutkih. Prav tako je ključno to, da se redno in nenačrtovano predajata strastem tako kot na začetku zveze.

Malčki se učijo od sorojencev
V študiji so ugotovili, da se majhni otroci učijo od starejših bratov in sester prav toliko,kot od staršev. Zato poskrbite, da bodo starejši otroci mlajšim za zgled!

Ko starši postanejo nočna mora na tribunah
Starši, ki med tekmo na tribunah na glas štejejo napake hčerinih soigralk. Desetletnih deklic. Oče, ki se hudo razjezi na osemletnika, ker je na igrišču spotaknil njegovega sina. Pa starši, ki ne govorijo z otrokom, ker ni zmagal. Vse to so žalostne podobe otroškega športa. Kaj storiti, ko odraslim popustijo zavore?

Samo osem dni po rojstvu je storila nekaj, česar slovenske mamice ne bi nikoli
Blogerka Sophie Cachia, znana kot The Young Mummy, je nekaj dni po porodu razkrila, da ni prepričana, ali je izbrala pravo ime za hčerko. Osem dni kasneje je mala Betty postala Flossy.

Kaj vse se morate pozanimati na informativnem dnevu?
Dobra seznanjenost z izobraževalnimi programi lahko osnovnošolcem tudi po posvetu s starši precej olajša izbiro srednje šole. Na portalu Mesto mladih bodoče dijake spodbujajo, naj se na informativne dneve dobro pripravijo, šolska svetovalka Majda Jus Ašič pa opozarja, da bodo ti zaradi količine informacij in novih vtisov zanje precej naporni.

Če ste pridobili nekaj kilogramov v zadnjem času, tega nikakor ne počnite!
Ne preskakujte obrokov samo zato, ker želite shujšati. Še vedno velja zlato pravilo: pet manjših obrokov uravnava sladkor v krvi in zmanjšuje občutek lakote. Ko ste med obroki lačni, popijte kozarec vode ali grizljajte nekaj zdravega.

Poljub je kriv za vse
Na posnetku lahko vidite ljubosumno Ello. Vsakič, ko se mama in oče poljubita, se skremži in začne nabirati solzice, nikakor ji ni po godu, da mamica ni samo njena. Posnetek je pred časom objavil očka Matt.

Ali porodno bolečino pozabimo?
Kako se ženske soočijo s porodno bolečino in kdaj izzveni? Če te bolečine ne bi pozabili, ali bi sploh še enkrat rodili in imeli drugega, tretjega … otroka?

Juha, ki zagotavlja, da boste že tretji dan opazili razliko pri kilogramih!
Želite shujšati? Mogoče lahko poskusite z juho, ki ima za glavno sestavino zelje, vsak dan pa se ji doda različna zelenjava, ob njej pa si lahko privoščite tudi sadje. Dieto lahko izvajate dva tedna ali kot uvod v kakšno drugo dieto.

Naj otroci živijo svoje sanje!
Vem, da imamo vsi radi svoje otroke, da jih spodbujamo pri njihovih dosežkih, pohvalimo za uspeh, ampak nekateri pri tem pretiravajo. Sodite med tiste, ki od otrok zahtevajo, da na tekmovanju vsakokrat zmagajo?

Metoda, ki razbija mite o hranjenju otroka
UNICEF Slovenije je v sodelovanju z zdravstvenimi strokovnjaki izdal slovenski prevod svetovne knjižne uspešnice Naj otrok izbira pot, avtoric Gill Rapley in Tracey Murkett. Knjiga predstavi uvajanje goste hrane na željo otroka. Kaj pa to pravzaprav pomeni v praksi, nam je razložil asist. dr. Evgen Benedik.

Znate pravilno hoditi po spolzkem pločniku?
Ker so zelo nizke temperature, je na pločnikih tudi zelo spolzko. Poglejte si posnetek, kako je treba hoditi, ko drsi.

Zakaj partnerja ostaneta skupaj kljub slabi zvezi?
Zelo pogosto ostaneta partnerja skupaj, kljub temu da imata slabo zvezo. Navajena sta biti skupaj ne glede na vse, ampak zakaj je to tako?

Kdaj otroka premestiti v veliko posteljo?
Posnetek prikazuje malčka, kako spleza čez ograjico postelje na tla. Uspe mu, pri tem pa ne pade, čeprav ob gledanju marsikdo pomisli, da se bo slabo končalo. In zakaj se je odločil za takšen podvig? Želel se je pridružiti sestrici v drugi posteljici, v kateri bo moralo biti dovolj prostora tudi za njegovo priljubljeno odejico.

Začimbe prazničnega decembra
Praznični čas povezujemo z obloženo mizo in neponovljivostjo vonjev, ki ne le dražijo brbončic, ampak tudi pomagajo pričarati pravo vzdušje. In brez katerih začimb decembra enostavno ne gre?

Ali nosečnici s sanjami otrok nekaj sporoča?
Nosečnice zelo intenzivno sanjajo in to jih lahko spremlja ves dan. Ali imajo sanje globlji pomen? Nam z njimi otrok kaj sporoča?

Nasvet, kaj kupiti otroku za božič
Bliža se najlepši čas ob koncu leta, ko na vrata potrka dobrosrčni mož Božiček. In kaj se bo letos skrivalo v njegovi vreči? Česa se bodo otroci najbolj razveselili?

Naši osnovnošolki med najuspešnejšimi na tekmovanju World's Scholar's Cup
Na Turnirju šampionov v Ameriki sta OŠ Dravlje zastopali Lina Leskovec, iz 9. razreda, in bivša učenka Ajda Tomažin, sedaj dijakinja Škofijskega zavoda Sv. Stanislava v Ljubljani. Pohvalita se lahko z vrhunskim dosežkom, kljub temu da se za tekmovanje nista posebej pripravljali.

V Sloveniji umrljivost novorojenčkov najnižja
Skupno poročilo Evropske komisije in OECD o kazalnikih zdravja za leto 2016 kaže, da se Slovenija pri večini kazalnikov nahaja v povprečju držav EU, a z nekaterimi odstopanji. V Sloveniji je pričakovano trajanje življenja višje od povprečja EU, umrljivost novorojenčkov je najnižja, umrljivosti zaradi raka in samomora pa je višja od povprečja EU.

Kakšne komplimente imajo ženske najraje?
Dragi moški, ste se vprašali kdaj, kakšne komplimente imajo ženske najraje? Mogoče boste presenečeni ...

Kdaj je otrok preveč bolan za v šolo?
Kako presoditi, ali je otrok preveč bolan za šolo? Kateri so tisti znaki, ki kažejo, da ne bo mogel slediti učiteljevi razlagi? Povišana telesna temperatura, bruhanje, driska, rdeče oči, boleče grlo!

Naj kaj paziti pri izbiri pohištva za otroško sobo?
Starši bi za svojega otroka naredili vse. Njegovo dobro počutje je naša osrednja skrb, zato mu skušamo nuditi vse, kar potrebuje za zdrav razvoj in kvalitetno življenje. Prav zato je veliko pozornosti potrebno nameniti ureditvi prostora, v katerem naš malček preživi največ časa – otroški sobici. A kako izbrati tako, ki mu bo resnično nudila kar največ udobja in v kateri bo rad bival?

Preverite, kdaj bodo izplačila!
Kdaj bodo izplačila starševskega, otroškega dodatka ...?