Strokovnjaki razvojne psihologije raziskujejo pomembnost otroške igre ter posledice njenega pomanjkanja v dobi odraščanja.
Stuart Brown, psihiater, je poudaril, da igranje pomembno vpliva tako na otroke kot na odrasle vseh starosti. Izpostavil je biološke in psihološke vplive ter poudaril, kako pomembna je igra v času odraščanja, ko večina otrok vse več časa preživi za računalniki. Sprašuje se, za kaj vse so otroci prikrajšani, ker prosti čas preživljajo "online" in kako na njih vplivajo igrice, kjer nastopajo liki iz Hollywooda.
Brown otroško igro obravnava kot bistven in najbolj naraven del odraščanja, ki otroka nauči zaupanja, empatije in socialnih spretnosti. ''Določenih stvari ni mogoče dobiti drugače kot z igro v realnem in ne v virtualnem svetu,'' pravi psihiater Brown.
Skrbi ga tudi čas, ki ga otroci preživijo v šoli, saj jim naporni urniki onemogočajo uživati v otroštvu. Vse premalo pozornosti je namenjeno tudi kreativnosti in nestrukturirani igri.
Nasprotno pa biologi in nevropsihologi menijo, da je to le posledica evolucije razvoja človeških možganov.
Vsekakor pa ne gre zanemariti dejstva, da nas informacijska tehnologija vse bolj ločuje od narave ter postavlja v zaprte prostore.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV