Princ George (Velika Britanija)
Če tudi tokrat začnemo z britanskim dvorom, je princ George, ki bo naslednji mesec dopolnil sedem let, najmlajši prestolonaslednik za kraljevi prestol. Ker kraljica Elizabeta II. na prestolu vztraja že 68 let, sta v vrsti pred njim še njegov 71-letni dedek Charles in 37-letni oče William, a tudi sedanja kraljica je bila svojčas tretja v vrsti za krono.
Princesa Catharina-Amalia (Nizozemska)
Komaj devet let je imela, ko je njen oče, kralj Willem-Alexander, zasedel nizozemski kraljevi prestol, zdi pa se, da je pri šestnajstih letih že pripravljena na zahtevno nalogo, ki je pred njo. Pred poroko z Willemom je njena mama, ki je sicer argentinskega rodu, delala kot bankirka v New Yorku, sicer pa ima najstnica in prestolonaslednica še dve mlajši sestri; 14-letno Alexio in 13-letno Ariane.
Princ Jacques (Monako)
V Monaku je še vedno uzakonjeno pravilo, da prestol prevzame najstarejši sin vladajočega princa, zato ta čast pričakuje petletnega princa Jacquesa; čeprav se je kot dvojček rodil dve minuti za sestrico, princeso Gabriello. Vse od leta 2005 na monaškem prestolu sedi njegov oče, princ Albert II., ki se je pred leti zapletel tudi v škandal, ko so mu kmalu po nastopu funkcije dokazali, da je biološki oče takrat 14-letne deklice. Svojega prestolonaslednika je sicer dobil v zakonu z nekdanjo plavalko Charlene Wittstock.
Princesa Leonor (Španija)
14-letnica se trenutno ponaša z nazivom asturijske princese, a ji španski prestol, na katerem trenutno sedi njen oče, kralj Felipe VI., še ni zagotovljen. Tamkajšnje pravilo namreč določa, da bi lahko prestol pripadel drugi osebi, če bi se zdela ta zanesljivejša. Če Leonor uspe priti na prestol, bo prva španska kraljica po letu 1868, ko je Španiji vladala Isabella II.
Princesa Ingrid Alexandra (Norveška)
Trenutni norveški kralj, 83-letni Harald V., je norveški kraljevi prestol prevzel leta 1991, po njegovi smrti pa bo nanj sedel njegov sin, 46-letni princ Haakon. Ta ima z ženo Mette-Marit dva otroka; 16-letno Ingrid Alexandro, ki naj bi nekoč nasledila očeta, in 14-letnega Sverra Magnusa. Ko se je Haakon leta 2001 poročil z Mette-Marit, je med Norvežani sprožil veliko negodovanja; njegova izbranka je namreč navadna državljanka brez kraljevih sorodnikov, poleg tega pa je bila kot samska mati in nekdanja udeleženka ter zagovornica rave kulture številnim slaba izbira za princa.
Princesa Elisabeth (Belgija)
18-letnica je kljub mladosti že naslednica belgijskega prestola, ki ga bo zasedla po očetovi smrti, kralju Philippu, ki je letos praznoval 60. rojstni dan. Bodoča kraljica ima še tri sorojence; mlajša brata, 16-letnega princa Gabriela in 14-letnega princa Emmanuela ter 12-letno sestro, princeso Eleonore.
Princesa Estelle (Švedska)
8-letna princesa je druga v vrsti za švedski kraljevi prestol. Tega že 47 let zaseda kralj Carl XVI. Gustaf, nasledila pa naj bi ga njegova hči in Estellina mama, princesa Victoria. Ta bo postala četrta vladajoča kraljica v švedski zgodovini, njena hči Estelle pa peta.
Princ Christian (Danska)
Tudi na Danskem še vedno obstaja kraljeva družina, na čelu katere je že oseminštirideset let danes 80-letna kraljica Margrethe II. To bo na prestolu nasledil njen najstarejši sin, danes 52-letni princ Frederik, sledil pa naj bi mu princ Christian, ki se je rodil leta 15. oktobra 2005. Slednji ima sicer še 13-letno sestro Isabello in 9-letna dvojčka, brata Vincenta in sestro Josephine.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV