Brian Austin Green in Megan Fox sta se spoznala leta 2004 na snemanju serije Hope & Faith, ko je bil Green star 30, Foxova pa 18. Kmalu po tem sta začela hoditi in čeprav so ju spremljale pogoste prekinitve razmerja, sta se leta 2010 poročila. Imata tri otroke – Noaha, Bodhija in Journeyja – in po več letih prepirov ter pobotanj sta se dokončno razšla leta 2020.
Zvezdnik je v nedavni epizodi svojega podkasta Old-ish prvič odkrito spregovoril o obtožbah, da naj bi svojo nekdanjo ženo Megan Fox 'groomal' oziroma čustveno manipuliral, ko je bila stara 18 let. Green je poudaril, da je bila Foxova tista, ki je začela njuno razmerje in da je bila izjemno zrela za svoja leta.

V svet odraslih je stopila prezgodaj
Igralec je v pogovoru povedal tudi, da je bila Megan že od začetka razmerja vpletena tudi v zapletene pravne zadeve, povezane z njegovim sinom iz prejšnje zveze z Vanesso Marcil: "Bila je zelo odgovorna za Kassiusovo dobrobit in znašla se je sredi veliko težkih stvari," je povedal: "Mislim, da je prišla tudi do točke, ko si je rekla: Zamudila sem otroštvo, ker sem bila prehitro odgovorna odrasla oseba.'"
Ločitev, ki ga je "ubila"
Megan je prvič izrazila željo po ločitvi kmalu po rojstvu njunega drugega otroka, ko je snemala v New Yorku film Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows. Zvezdnik pa je bil takrat težko bolan zaradi ulceroznega kolitisa."Nisem mogel niti hoditi. Delal sem fizioterapijo in vaje, nisem se mogel boriti za najin zakon," je priznal.
Ko sta se pobotala, sta kmalu pričakovala še tretjega sina. A težave so se ponovile in Fox je leta 2020 znova želela ločitev: "Bilo je uničujoče. Zdelo se je, da sva se prebila skozi vse, da nama bo uspelo."
Končno odgovarja na obtožbe o 'groomingu'
Zvezdnik je prvič nagovoril tudi občutljive obtožbe, da naj bi Megan čustveno manipuliral in kontroliral že v najstniških letih. Razložil je, da se ni nikoli branil, ker ni želel več let živeti v obrambnem načinu: "Če bi enkrat odgovoril, bi moral vedno znova. Ljudje verjamejo, kar hočejo verjeti." Namesto tega je raje dovolil, da čas in dejanja povedo več kot besede: "Ljudje me zdaj poznajo drugače. Ne verjamejo več tistemu, kar so nekoč slišali," so zapisali na spletni strani Unilad.

So-starševstvo in novo življenje
Danes je Brian Austin Green srečen v zvezi s plesalko Sharno Burgess, s katero imata sina Zanea. Foxova medtem vzgaja svojo hčerko z nekdanjim partnerjem Machine Gun Kellyjem.
Kljub vsem preteklim zapletom pa nekdanja zakonca uspešno sodelujeta kot starša in drug drugemu priznavata pomen v otrokovem življenju: "Nimam obžalovanj, vse, kar sem naredil, sem naredil iskreno," je za konec dodal igralec.
Kaj je grooming?
"Grooming je pojav, ko nekdo z otrokom zgradi spletno (ali realno) zvezo in otroka nato preslepi oziroma prisili v seksualno dejanje, kot je videoposnetek ali fotografija s spolno vsebino," navaja Slovenska policija.
Sprva nedolžni pogovori se počasi stopnjujejo tudi do seksualnih dejanj
Velikokrat se začne z nedolžnim pogovorom, nato pa preide na pogovore s seksualno tematiko. Otrok ali mladostnik osebi pošilja svoje gole fotografije ali posnetke, spolna dejanja prenaša prek spletne kamere ali se s storilcem celo dobi v živo. Storilec najprej z njim zgradi zaupanje, preden z njim začne govoriti o spolnih tematikah.
Vsak primer groominga je poseben. Spletni groomerji so dobri zlasti v pretvarjanju, kar pomeni, da otroci ali mladostniki zelo težko prepoznajo, kaj je resničen namen osebe, s katero sodelujejo v pogovoru.
Ne obstaja samo ena vrsta groomerja. Kljub temu imajo storilci tovrstnih dejanj značilen način delovanja
Veliko različnih ljudi uporablja internet z namenom, da bi otroke preslepili, prisilili ali prepričali, naj jim pošljejo svoje gole fotografije. Pogosto to storijo odrasli, ki se pretvarjajo, da so njihovi vrstniki, ni pa nujno tako - včasih se izdajajo za športne trenerje, slavne osebnosti ali vplivneže, da bi z otrokom razvili pokroviteljsko razmerje.
Groomerji ponavadi:
- otrokom pošiljajo veliko sporočil prek različnih kanalov (Facebook, sporočila, klepetalnice). Ponavadi se začne na družbenem omrežju in se nato nadaljuje v spletnih klepetalnicah;
- otrokom govorijo, da so njihovi pogovori in odnosi skrivnost. Včasih otroke celo naščuvajo, da njihovi starši in prijatelji niso vredni zaupanja in da lahko zaupajo samo njim;
- želijo dodatne informacije o tem, kdo v družini še uporablja računalnik in kje je, s čimer želijo preprečiti, da bi jih pri njihovem početju zalotil starš ali otrokov skrbnik;
- otrokom na začetku pošiljajo zelo subtilna seksualna sporočila, ki se nanašajo na otrokov videz ali telo. To podkrepijo z vprašanji, kot je Ali si se že kdaj poljubljal/-a?;
- sprašujejo po dodatnih informacijah, kot so skrivnosti o otroku, osebni podatki, kje otrok živi, v katero šolo hodi in podobno. Včasih njihova zahteva po informacijah meji že na nadzor nad otrokom, ko od njega pričakujejo, da jim bo v vsakem trenutku povedal, kje je in kaj počne;
- otroke izsiljujejo za seksualne fotografije, včasih to počnejo z izgovorom, da bodo žalostni/jezni, če tega ne storijo. Tudi ko so jim otroci že poslali take fotografije, storilci izsiljevanje pogosto nadaljujejo, saj želijo pridobiti še več golih fotografij in posnetkov.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV