reve

Kako naj oče govori o čustvih, če sam ni imel te izkušnje doma
Fantje ne jočejo. Ne bodi tako občutljiv. Si punčka ali fant? Bodi močan! Mnogi današnji očetje so odraščali ob teh stavkih – kot opozorilih, ukazih, neizrečenih pravilih, kako naj "pravi moški" čuti. V njihovih domovih je bila tišina pogosto edini odziv na bolečino. Jok je pomenil šibkost, ranljivost ni imela prostora. In zdaj so ti isti moški očetje, pred njimi pa je naloga, ki ni enostavna: kako svojemu otroku dati nekaj, česar sami niso prejeli in poznali?

Kako ravnati, če ugotoviš, da je tvoj otrok nasilen do vrstnika?
Temeljni vzroki za medvrstniško nasilje najpogosteje izhajajo iz čustvenih, psiholoških in socialnih težav. Družinsko okolje in dinamika igrata pomembno vlogo, prav tako pa tudi otrokov občutek lastne vrednosti, zaradi katerega lahko verjame, da si lahko spoštovanje pridobi le z nadzorom in ustrahovanjem. Nasilno vedenje do vrstnikov je lahko posledica obrambnega mehanizma, pri katerem nasilnež na druge prenaša svoje negotovosti in strahove. V otrokovih očeh status nasilneža prinaša veliko več spoštovanja kot status reve.

Dvakrat so jo oživljali!
Britanka Hannah je med porodom izgubila 18 litrov krvi in dvakrat "umrla", vendar se ni predala. Čeprav so zdravniki mislili, da ne bo preživela, jim je dokazala, da so se zmotili.

Porod je kot nevihta ...
Francoski porodničar je v 70. letih prejšnjega stoletja izjavil, da s carskim rezom rojevajo reve. "Nihče ne more roditi namesto vas. Vi ste kapitanka, porod pa je kot nevihta, skozi katero morate voditi svojo ladjo."

Igrajmo se arhitekturo
Na pobudo petih slovenskih arhitekt je v okviru Zbornice za arhitekturo in prostor (ZAPS) ter svetovne zveze arhitektov začela delovati nova, slovenska delovna skupina Arhitektura in otroci.