Zakaj se odpraviti v objem narave na 433 metrov visoko? Za obisk Mengeške koče na Gobavici obstajajo številni razlogi, eden izmed njih je ta, da lahko tam otroci obiščejo mini živalski vrt. Dejansko bodo lahko od povsem blizu videli konje, koze, vietnamske prašičke in druge živali, ki jih ne vidijo v blokovskem naselju.
Če otroci niso navdušeni nad dolgotrajno hojo in bi jih morali več poti nositi, predlagamo, da se odpravite od avtobusne postaje Mengeš mimo cerkve in pokopališča do cilja. Sprehod bo trajal dobre pol ure. Uživali boste v čudovitem razgledu na Kamniške Alpe in Karavanke, zato nikakor ne pozabite mobilnega telefona ali fotoaparata, da ovekovečite trenutke v naravi. Če boste pozorno gledali, lahko v daljavi uzrete tudi Julijce s Triglavom.
Imate dovolj energije in volje, da pohod nadaljujete? Potem se z malico v nahrbtniku odpravite do planinskega doma na Rašici. Obeta se vam dve uri sprehoda po neokrnjeni naravi.
Gre za družinam prijazno destinacijo.
Želimo vam nepozaben družinski dan, poln prekrasnih trenutkov v naravi!
Plakat Pojdimo v naravo si lahko natisnete TUKAJ.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV