Vprašanje
Pozdravljeni. Star sem 17 let in imam Stargardtovo bolezen. Trenutno imam približno 70 odstoten vid. Zanima me, če obstaja kakršenkoli način, da bi lahko opravil vozniški izpit, ker mi to zelo veliko pomeni. Na internet strani iz ZDA sem prebral, da si ljudje z to boleznijo pri vožnji pomagajo z bioptičnimi ali pa z teleskopskimi lečami. Se da to dobiti že pri nas? Najlepša hvala za odgovor.
Odgovor
Če je tvoj vid na vsakem očesu 70 odstoten, izpolnjuješ pogoje za šoferja B kategorije, kot jih določa zakon. Menim, da boš smel opravljati vozniški izpit vkolikor bo vid ostal na nivoju sedanjega, kar boš verjetno moral redno preverjati pri oftalmologu ob podaljševanju veljavnosti vozniškega dovoljenja. LP
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV