Iskanje

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
izigrana
Število vnosov: 13
12.06.2012 ob 09:23

Pozdravljene,

mene pa zanima, če ima morda katera kakšne izkušnje kako je z denarnin nadomestilom v primeru brezposelnosti.
Skratka s fantom se že nekaj časa trudiva, da bi zanosila. Vendar pa me je prehitela v moji službi odpoved iz poslovnih razlogov. Trenutno še nisem noseča, zato me zanima kako je z denarnim nadomestilom na zavodu? Glede na mojo delovno dobo mi pripada 6 mesecev denarnega nadomestila, zato me zanima, če vmes zanosim ali ostanem po 6 mesecih brez ali se mi še vedno izplačuje.

Hvala za odgovore vsem že vnaprej.... smiley
Nita11
Število vnosov: 137
22.06.2012 ob 08:32

Pozdravljena!
Po 6 mesecih ostaneš brez nadomestila.
Glede porodniške pa se pozanimaj na csd, vem da je še pred kratkim veljalo, da če imaš 1 leto delovne dobe si upravičen še 3 leta do porodniške.
tanci_82
Število vnosov: 35
23.06.2012 ob 20:36

Če si brezposelna in imaš v zadnjih 3 letih pred nastopom porodniške vsaj 12 mesecev delovne dobe, si upravičena do porodniškega nadomestila (55% minimalne plače+2% od minimalne plače za vsak mesec delovne dobe v teh 3 letih), sicer dobiš starševski dodatek (251€). Aja, ta '"minimalna plača'" je pa minimalna plača na dan 31.12.2006+inflacija, kar trenutno znaša okoli 590€ bruto. Čas prejemanja denarnega nadomestila v primeru brezposelnosti (to kar boš dobivala 6 mesecev po odpovedi službe) se ti prav tako šteje kot delovna doba. Glede na to, da boš dobivala nadomestilo 6 mesecev, predvidevam, da imaš vsaj 5 let delovne dobe, tako da si zagotovo upravičena do porodniškega nadomestila po formuli, ki sem jo napisala zgoraj. Vlogo oddaš na CSD 60-30 dni pred PDP.
sanja222
Število vnosov: 83
28.06.2012 ob 11:54

Pozdravljene,
ne vem če tole spada sem, ampak vseeno smiley
Mene pa zanima kako je s prejemkom kakršnihkoli finančnih sredstev iz socialne, če sem brezposelna in brez delovne dobe? Sem namreč študentka, ki bom letos zaključila faks in bom januarja rodila. Sem samohranilka.
Je imela katera podoben primer?
Rosvita Černelič
Število vnosov: 282
28.06.2012 ob 13:36

Sanja222 jaz sem študentka mamica, ki nimam delavne dobe samo nisem pa samohranilka. Pripada ti:
* starševski dodatek v višini 196,49 EUR,
* potem otroški dodatki (odvisno koliko dohodkov imaš),
* štipendija (odvisno kje se šolaš in kakšne prihodke imaš).
*Ob rojstvu ti pripada še paket oz enkratna pomoč ob rojstvu otroka v višini 280,75eur, *občine imajo razna enkratna nakazila-kvazi darilo ob rojstvu otroka.

kolikor vem če si samohranilka se mi zdi da se samo pri otroških dodatkih malo pozna pa pri štipendiji.se moraš pozanimat. aja pa nasvet: če si/boš samohranilka samo na papirju bodi previdna, ker sedaj po novem dosti preverjajo (tudi izven uradnih ur) in so lahko komplikacije.

Čudovito nosečnost ti želim

LP
sanja222
Število vnosov: 83
28.06.2012 ob 17:38

Rosistar, hvala za odgovor. Ja, sicer je tako, da bom takrat že brez statusa. Čeprav sedaj razmišljam, da se mi splača še status podaljšati to leto in morda res zaprosim za štipendijo, da nanese kakšen evro več. Dohodki, ki sem jih imela lani in lotos je delo preko študentskega servisa.
Ja, samohranilka bolj ko ne na papirju, saj bo fant večino časa pri meni doma. Bomo še videli kako bodo stvari tekle.
mama2013
Število vnosov: 22
11.03.2013 ob 13:19

Jaz sem sicer že 2 meseca brezposelna in sem pred kratkim zanosila denarno nadomestilo dobivam 3 mesece potem pa me zanima kako naprej.Kako si lahko uredim porodniško če si jo sploh lahko,kako urediti te stvari?
xperia
Število vnosov: 1
11.03.2013 ob 17:50

hej hej lep pozdrav vsem sicer ne vem če je ta naslov pravi a nevem kam se še naj obrnem. in sicer sem mamica 3 letne hčerke sem brezposelna prijavljena na zavodu 2leti. zdaj pa občina mi je financirala prvo leto zavarovanje sedaj ko sem pa drugič naredila zaposlitveni načrt sem pa morala na socialni dat vlogo za zavarovanje in so me zavrnal in ne vem kaj naj naredim. partner me noče zavarovati po sebi ne da mi razloga zakaj pač noče me prisilit ga ne morem jaz pa sama ne vem kako naj plačam že dolga 250€ za zavarovanje ne vem kam se naj obrnem nimam nobenih dohotkov ne nič og. obupana sem do konca niti ne vem kam se naj obrnem. prosim če mi lahko katera ki ve malo več pove vsakega obvestila bom zelo vesela saj sem že čisto obupana.
lp
La_Rosa
27.03.2014 ob 18:16

Mene pa zanima kakšni prejemki oz. finančna sredstva iz socialne mi pripadajo, če imam na dan nastopa porodniške 6 mesecev delovne dobe. Na dan nastopa porodniške bi imela še vedno sklenjeno pogodbo za določen delovni čas. Od prej nimam delovne dobe, samo teh 6 mesecev.
katkacopatka95
05.04.2014 ob 16:33

pozdravljene .. zanima me kaj vse mi pripada od kakšnih kolih finančnih prejemkov,letos zaključuješ šolanje (dijakinja) kako je potem z porodniškim dopustom ?

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Anketa Arhiv

Kdaj vaš otrok začne nagajati?

Oblačenje

Ženska Moški

Tagi