Iskanje

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
Tanja Smogavc
Število vnosov: 153
13.07.2010 ob 10:50

lepo pozdravljene vse skupaj,
pred približno enim mesecem sem izvedela da imam policistične jajcnike. vse skupaj me sploh nebi nekako pretirano jezilo ce ze prej nebi 6 let redno hodila h G! ampak na nek nacin sem se ze nekako psrijaznila s tem in seveda upam na najbolse! smiley me pa sedaj zanima ali je katera v enaki situaciji kot jaz? oz da tako uprasam kako hitro ste kaj zanosile s policističnimi jajčniki? mi2 z mojim se trudiva ze od februarja samo prej sem imela se problem ker od decembra lani pa do pred 14 dni nisem imela M! sedaj so mi jo sprozili zdaj bomo pa videli kako bo naprej.
me pa se nekaj druga zanima.... sicer se bo mogoče malo čudno slisalo samo tako je.... smiley... prejsni cetrtek sva imela zelo romanticen vecer in vse je bilo res nepozabno.... sedaj mi je pa ze od petka vsaki dan ko kaj pojem al pa spijem kavo slabo in priblizno dva dni mi je bilo kot da bi mela rahlo omotico in pa na tenutke se mi zazdi kot a sem cisto brez moci. skoraj vsak vecer pa grem tudi malo tect tak na izi ampak vceri ko sem sla me je v desnem jajcniku ful bolelo (pa nisem nic pretiravala- zacelo me je boleti po priblizno ze prvih 500m teka). kaj mislite kaj kaj to pomeni? M se pa ne bom obila priblizno 2 tedna do 3!
upam da mi bo katera znala odgovoriti vasj na ketero zastavleno uprasanjesmiley

smiley
p_e_t_r_a
Število vnosov: 220
13.07.2010 ob 11:16

taja88: glede na to, da imaš policistične jajčnike, ti lahko povem tako: mogoče boš imela porbleme pri zanositvi, lahko pa tudi ne. Je pa neredna M lahko znak, da imaš policistične jajčnike smiley Tudi meni je bila postavljena ista diagnoza in še zdaj (po skoraj 3) letih nisem zanosila. Imela sem tudi pregrado, ki pa so mi jo uspešno odstranili pred enim mesecem in jajčnike \'\'prešpikali\'\' in zdaj naj bi bilo vse OK. Tudi jaz hodim že 10 let k G pa mi do zdaj niso ugotovili pregrade, tako da ...
Glede slabosti pa mogoče je psiha, mogoče pa si med srečnicami smiley, ki jim uspe kljub PCO. Čez nekaj časa naredi test smiley

Upam, da sem ti pomagala in, da ti bo še katera dala kakšen nasvet.

smiley
Tanja Smogavc
13.07.2010 ob 11:28

p_e_t_r_a ja neredna M naj bi bila prvi znak PCO-ja! sicer se imam jst tudi probleme s kozo. em...kako so ti pa ugotovili pregrado? z ultrazvokom? meni je sicer na pregleu rekla da imam lego maternice ok pa se neki druga je tut ok samo potem je pa ultrazvok pokazal ogrlico na jajcnikih. me je pa ja tudi seznanila s tem da bom imela tezave z zanositvijo zato mi je tudi ze kar sama predlagala da naj ne odlasam ampak naj ze kar zacnem ko pa sem ji povedala da ze delamo na tem je pa bila kar zadovolna z mojo odločitvijo. samo mi je pa cudno da me je pa sele cez eno leto naročila oz rekla da naj se cez eno leto naročim na ponovni pregled. smiley
aja pa hvala za odgovor kajti nobene ne poznam s tem PCO-jem oz tako ne razlagam tega vsakomur zato se nevem natancno kako je z dolocenimi stvarmi!
smiley
p_e_t_r_a
13.07.2010 ob 16:43

Ja meni je pregrado ugotovil na UZ, ampak tudi šele malo preden sem šla na laparo in histero. Ne vem, ali je prej ni bilo ali pa je ni videlsmiley
Tudi mene je, ko je videl PCO, najprej naročil po enem letu, ampak mislim, da to ni v redu. ne vem, koliko si stara, mapak pri teh rečej eno leto ne pomeni nič - hočem reči, da je hitro okrog pa se nič ne zgodi, tako da kar boi vztrajna in se prej prijavi na pregled in vztrajaj pri tem, da te da čimprej naprej, seveda, če ne bo nobenega učinka vajinega \'\'guncanja\'\' smiley

Aja to, da pa se o tem ne pogovarjaš z vsakim (ne rečem, da moraš zdaj vsem na dolgo in široko razlagat, ampak tistim, s katerimi se več družiš) pa mogoče niti ni dobra ideja, ker nikoli ne veš, kaj nasprotnica doživlja. Jaz sem zdaj izvedela, koliko žensk v moji bližini se spopada z isto težavo. In, če veš, da nisi sama in lahko govoriš z nekom, ki ve, kaj prestajaš, je lažje.

smiley
Tanja Smogavc
13.07.2010 ob 19:55

aha no kot sem ze napisala mi je rekla da mam druga kao vse ok samo da imam to ogrlico na obeh jajćnikih. smiley
drgac sem pa te tezave zaupala mamci in sestrama pa parim prjatlcam samo nobena ni vedela kaj je to dokler jim nisem razlozila natancno tako kot je meno G!
em...ne pa zanima ce mogoce ves zakaj me je vceri ko sem laufala tak fejst jajcnik bolel oz me se danes malo boli oz bolj kot boli ga cutim!?smiley

smiley
p_e_t_r_a
14.07.2010 ob 15:02

na to vprašanje ti pa težko odgovorim smiley. Mogoče je bila ovulacija, ne vem smiley Si že kdaj čutila tako bolečino, ko naj bi imela O? Ene pravijo, da točno vedo, kdaj imajo O, ampak jaz nikoli nisem tega čutila, ker tudi nimam pogostih smiley Spremljaj, če se bo bolečina pojavila vsak mesec, drugače pa pojdi k G in se naj te pogleda.

smiley
varuska.LJ
Število vnosov: 32
19.07.2010 ob 01:43

če nimaš rednih M, boš težko zanosila. če nimaš O pa sploh ne bo šlo. Pr policističnih jajčnikih je tako, da so cikli dolgi in da Ovulacij Ni. to je glavni problem...

G naj ti da Klomifen, da boš imela več možnosti za zanositev. Meni jih je takoj predpisala in kljub temu, da nama ni uspelo pridelati še nič ( po letu in pol ), pa se mi je vsaj cikel uredil. kar je že zlo fajn, pa tudi O imam sedaj svoje....

pol je pa samo še stvar časa...
Tanja Smogavc
19.07.2010 ob 13:32

uh ja nazalost vem to da ni redne O!smiley sem mela sreco da sem se prestavla res dobri G kr si je celo uro vzela cas za mene pa mi vse lepo razlozla kr je vila da ko mi je povedala da imam PCO nisem vec sledila!smileysmiley
sicer bomo pa vili kako bo zdaj! sicer mi je ze en teden slabo ko kaj pojem al pa spijem! em...a si ti tudi kaj mela take probleme?
mmka
Število vnosov: 6
22.07.2010 ob 12:52

Pred 14 meseci sem zanosila, vendar žal v 7 tednu imela spontani splav. Pol se je pa začel vse skupaj. Najprej klomifen, ki ni nič pomagal, da bi ponovno zanosila. Za tem LPSC in HSC. No tudi jaz imam PCO, pred dvema mesecema, pa so mi na posegu še ugotovil nepravilno obliko maternice in da en jajčnik ni dobro razvit, šibek maternični vrat, skratka svašta...dobila sem napotnico za UKC MB za IVF, ker verjetno po naravni poti ne bo šlo ( zdravniki so se zelo čudili, da mi je pred 14 meseci sploh uspelo zanosit ). Zdaj čakam, da pridem na vrsto v UKC-ju in da vidimo kaj bo sledilo.
Moja G me je sicer tolažila, da kljub vsemu, kar je bilo ugotovljeno, ni vzroka za preplah, ampak vseeno mislim, da bo še preteklo nekaj vode, preden bomo zibali smiley
nadinne
Število vnosov: 238
12.08.2010 ob 07:36

Živjo.

Naj vas malo potolažim...glede PCO...meni so to ugotovili pred 8 leti, ko sem šla na pregled, ker nisem dobila menstre tudi eno leto! No dali so me na hormonsko terapijo, najprej Cyclo Proginova, da so mi ciste popokale, nato pa na Diane35, ki so mi uredile ciklus in poštimale hormone. Po 3 letih jemanja te kontracepcije sem imela čisto svoje cikle in tudi ovulacije, ki jih prej ni bilo. Potem sem začela spet jemati kontracepcijo, ker nisem hotela zanositi...no pred skoraj enim letom pa sem nehala s tabletkami, saj sva se s fantom odločila da če rata rata. G mi je rekla, da imam 50% moćnosti da spontano zanosim, drugače pa mi sledi laparo. No uspelo mi je v četrtem poizkusu in sedaj novembra pričakuje bebo smiley Tako da ni rečeno da bodo problemi...ne se obremenjevat z zanositvijo, živite zdravo, če imate preveč kg poizkušajte malo shujšati, ker to zelo vpliva na izločanje hormonov! Mogoče rata, če pa ne pa je tu medicina, ki lahko pomaga. Tako da glavo pokonci in držim pesti za vse! smiley

smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Anketa Arhiv

Ima vaš otrok rad igre z žogo?

Dojenček

Ženska Moški

Tagi