Iskanje

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
Katja Drčar
Število vnosov: 30
01.09.2009 ob 12:59

Živjo,

mene pa zanima, če ti recimo pripada državna porodniška ali lahko potem vzporedno zaprosiš tudi za denarno socialno pomoč???

Hvala za odgovore.
majcigregatjasa
Število vnosov: 14
01.09.2009 ob 22:43
*Odgovor na: Katja Drčar +

Da, če nimaš drugih prihodkov, lahko zaprosiš tudi za socialno pomoč.
anthonyjeffery
Število vnosov: 10
25.11.2016 ob 08:01
*Odgovor na: Katja Drčar +

Pozdravljeni.
I ponujajo posojila za vse ljudi, ki iskreno in pošteno ; tisti, ki potrebujete kredit v 72 urah, in ki so sposobni plačati nazaj denar . Moja posojila se začne s 3000 € na 190.000€ z mero obresti v višini 3% letno za povračilo obdobje 2 let do 25 let. kontakt: anthonyjeffery518@gmail.com

Za vsa dodatna pojasnila me prosim kontaktirajte na E-pošta: anthonyjeffery518@gmail.com
kora17
Število vnosov: 558
01.09.2009 ob 14:00

Jaz samo vem za starševski dodatek (sedaj znaša 193,24 eur) in se dvakrat letno usklajuje. Ne vem pa ali ti pripada tudi socialna pomoč, poleg starševskega dodatka...smiley
kora17
01.09.2009 ob 14:23

Zdej sem malo gledala po spletu, katere prihodke lahko pridobimo..
Starševski dodatek za dobo enega leta in sicer v višini 193,24eura
(vlogo je treba oddati 30 dni pred do 30 dni po rojstvu otroka)
Otroški dodatek (najkasneje 90dni po rojstvu otroka)-višina je odvisna od prihodkov in velikosti družine
Enkratna pomoč ob rojstvu otorka (CSD)-paket ali denar v višini 276,11eur
(vloga se odda 60dni pred do 60 dni po rojstvu otroka)
Enkratna denarna pomoč za novorojenca (iz strani občin)-višine in pogoji so različni
Zavarovanje za mamice-kot občanka smiley (to mi ni ravno jasno)-dodatno se mi zdi da si moraš sama plačevati

Lahko dobiš izredno socialno pomoč (v enkratnem znesku)-vendar se menda ta upošteva pri določitvi višine otroškega dodatka, kar je zelo neugodno
Lahko pa dobiš tudi socialno podporo na podlagi njihovega izračuna, koliko potrebuješ za preživetje..če sta s partnerjem poročena potem ne bo šlo, razen če je on brezposelen ali študent. Če nista poročena in ne živita v skupnem gospodinjustvu potem potrebuješ dokazilo, da se preživnina, ki jo mora plačevati starš, ureja na sodišču ali pa je že pravno določena. Upoštevajo partnerjeve dohodke in odhodke in seveda standard. Tudi če se sama dogovorita za višino preživnine, menda to ni dovolj. Preživnina mora biti pravno in uradno potrjena.smiley
kora17
01.09.2009 ob 14:25

se opravičujem...smiley
mk3
Število vnosov: 164
01.09.2009 ob 14:28

oj! če imaš starševski dodatek, ti socialno odvzamejo. ali eno ali drugo.
Katja Drčar
Število vnosov: 30
01.09.2009 ob 17:03

hvala za odgovore
mazek
Število vnosov: 162
01.09.2009 ob 17:46

smileyjaz si grm socialne pomoči urejat ta teden in sicer sem v delovnem razmerju,ampak mi delodajalec ne nakazuje na račun...oni gledajo tri mesece nazaj...rok poroda pa imam novembra.če mi odobrijo zdaj,potem dobivam tri mesece in nato lahko dam ponovno vlogo,če mi odobrijo še 6 mesecev...

nebi znala,pa je kolegica čisto v isti situaciji pa je oddala vlogo pred enim mesecem...dobila je odobreno v višini 230e..za tri mesece pa lahko odda ponovno...(kljub temu da bo dobivala porodniško saj ima jutri rok poroda tako da ta mesec dobi že porodniško).prejšnji mesec je de dobila prvi mesec nakazano,zdaj pa je oddala še vlogo za enkratno pomoč....

zakaj nebi poskusila...smiley
majchyca
Število vnosov: 284
01.09.2009 ob 19:04

to se meni zdi čudno, glede na to, da ti csd kljub temu, da imaš odločbo za neko obdobje (recimo 3 mesece) v primeru drugih dohodkov avtomatično ukine pomoč z naslednjim mesecem... kolikor mi je znano, pa lahko v primeru, da so tvoji dohodki nižji od soc. pomoči, zaprosiš za socialno pomoč v višini razlike.

Najbolje, da se pozanimaš na csd

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Anketa Arhiv

Kdaj vaš otrok začne nagajati?

Oblačenje

Ženska Moški

Tagi