Iskanje

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
sentjurcanka
Število vnosov: 111
04.12.2008 ob 10:21

Pozdravljene, Mene pa zanima po katerem ključu se obračunava porodniška(glede na plačo)? Kaj če si v bolniški, kaj pa malica, potni stroški... Kaj ti gledajo?
hvala in lep pozdrav!smiley
polona.krobat
Število vnosov: 108
04.12.2008 ob 10:50

Gledajo zadnjih 12 mesecev, dobiš list ga neseš delodajalcu, ki vpiše dohodke, če si na bolniški še verjetno na zavod in potem izračunajo povprečje, ki je porodniška ( žal sem ni vštetih potnih stroškov, prehrane in regresa), upam da sem prav napisala, sicer pa ti bodo na centru za socialno delo vse razložili, ko boš odnesla papirje za porodniško tja. Lep dan in veliko užitkov z novim člnom Polona
ina24
Število vnosov: 1002
04.12.2008 ob 10:56

Pri prodniški se ti računa BRUTO plače... prilagam ti link, kjer si lahko izračunaš višino porodniške..potrebuješ le 12 zadnjih plačilnih list.
Izračun je skoraj do 1€ natančen. Preverjeno.

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp
sentjurcanka
Število vnosov: 111
07.12.2008 ob 12:25
*Odgovor na: ina24 +

HVALA,res si mi pomagala s tem linkom.smiley
Alenka79
Število vnosov: 8
10.06.2009 ob 15:00

Ok, zadnjih 12 bruto plač. Kdaj pa začnemo \'\"šteti\'\"? V prvem mesecu nosečnosti najbrž ne. Nekje okoli 8 meseca - kdaj moramo torej to vlogo izpolniti? Nekje piše pred odhodom na porodniško, nekje pa 60 dni pred odhodom.
Prejšnji mesec sem opustila KT. Z upoštevanjem 3-mesečne dodatne zaščite, planiram zanostitev v septembru. V avgustu pa se mi obeta podaljšanje pogodbe za novo delovno mesto (z večjo plačo). Delodajalka še ne ve, danameravam zanositi. Vem pa, da za novo delovno mesto nima drugega kandidata.
Ali naj ji torej omenim moje namere po povečanju družine (ob pogovoru/podpisu nove pogodbe)? Pred tem ji raje ne povem, saj v kolikor se zgodi, da mi ne podaljša pogodbe, bo moja porodniška zelo mizerna, saj bi imela le cca. 5 izplačil od 12-mesečnega obračuna/izračuna.
Lp, A
mega311935
Število vnosov: 5408
10.06.2009 ob 22:45
*Odgovor na: Alenka79 +

na tvojem mestu ne bi govorila nic dokler ne bi zanosila in dala skozi 1 pregleda pri ginekologu. lp
redberryes
Število vnosov: 3
30.01.2017 ob 21:21

Pozdravljeni,

s kolegicami smo v okviru projekta na fakulteti pripravile spletno stran z informacijami, ki so povezane z nosečnostjo, materinskim, očetovskim, starševskim dopustom, pravicami nosečnic ipd. Upamo, da boste na spletni strani našli potrebne informacije!

https://informirananosecnica.wordpress.com/
Katja Vuk
Število vnosov: 1
20.09.2017 ob 10:21

Pozdravljene. Zanima me kako je s tem, če me delodajalec zaposli samo za en mesec, potem pa bi morala iti že na materinski dopust, ker je to potem mesec dni pred porodom?
Hvala za odgovor.

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Anketa Arhiv

Do katere starosti ste dojili otroka?

mati doji dojenčka

Ženska Moški

Tagi